Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Benedek, Boldizsár, Bendegúz...

Benedek, Boldizsár, Bendegúz vagy Barnabás tetszik jobban?

Figyelt kérdés

2017. szept. 21. 20:51
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
76%
Benedek szép :)
2017. szept. 22. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
83%
17 talán azért az szerint megy, mert ha bemutatkozik majd az a szerencsétlen, fontosabb lesz hogy ne valami idióta csengésű neve legyen, amit vagy nem értenek, vagy hülyén hangzik, vagy más egyéb. Nem tudom te hogy vagy vele, de ha nekem valaki bemutatkozik, nem rohanok utánanézni mit is jelent a neve, vagy hogy honnan ered. Te mész szembe a forgalommal, még mindig.
2017. szept. 22. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
47%

Barnabás tetszik, olyan kedves, barátságos hangzása van.

Benedek nekem kissé mekegős, de még elmegy.

Boldizsár a három királyok közül a szerecsen ha jól emlékszem. Valahogy nem tudom elképzelni se egy kisfiúnak se egy felnőtt férfinak.

Bendegúz pedig a Indul a bakterház főszereplője. Nem rossz, de nem is adnám. Bendinek se tudnám hívni a gyerekem.

2017. szept. 22. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
Nem olvastam végig a válaszokat. Nekem tetszik nagyon mindegyik név, viszont van egy észrevételem. 30 éves nő vagyok. A barátnőm és ismerőseim közül akinek fia van az összeset Bendegúznak vagy Benedeknek hívják (nem túlzok, tényleg!), hihetetlen gyakori név mindkettő. Csak azért írtam le, mert lehet ez picit segít a névválasztásban:).
2017. szept. 22. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
32%
Egyedül a Benedek talán de mindegyik rettenetes ne haragudj. Ha B akkor már inkább a Balázs vagy a Benjamin.
2017. szept. 22. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat is. Nekem egészen más nevek esnek a furcsa kategóriába.
2017. szept. 22. 12:24
 27/36 anonim ***** válasza:

Szerintem se sorolhatóak ezek a nevek a furcsa nevek közé. Nézzetek utána, hogy az elmúlt pár évben milyen neveket engedélyeztek. :D Amúgy tényleg kicsit gyakori mind a 4 név, mostanság a Benedek nagyon népszerű lett, bár nem csúnya név szerintem.

Nekem ez a sorrendem a 4 nevet illetően:

1. Benedek

2. Boldizsár és Barnabás, nem tudok dönteni a kettő között

3. Bendegúz (nekem személy szerint nem tetszik).

B betűs nevek közül, ami még nekem tetszik, az a Bertold és a Botond. Nem azért mondom, hogy rád tukmáljam, csak említésképp írom. :) A Bertold esélyes nálunk a második gyereknél.

Egyébként meg ne az itt válaszolók ízlése alapján nevezd el a gyereket. Üljetek le a pároddal és beszéljétek át, hogy ezek közül neki és neked melyik tetszik legjobban. Ha a Bendegúz, akkor az legyen a neve, ha Boldizsár, akkor meg az. Teljesen mindegy, ezek egyáltalán nem vészes nevek és az számít, hogy nektek tetsszen, hiszen a ti babátok. Akinek meg nem tetszik, az majd a sajátját elnevezheti úgy, ahogy szeretné. :) Abba se szól majd bele senki.

2017. szept. 22. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:

Boldizsár Bendegúz......nagyon nagyon neeeeeeem.

a másik kettő elmegy, de a gyerekemnek tuti nem adnám egyiket sem

2017. szept. 22. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem Boldizsár, anyumnak a Benedek jön be. "Benedek zsákban hozza a meleget" = nem szeretjük a hideg időt :)
2017. szept. 24. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
Benedek
2017. szept. 25. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!