Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Benedek, Boldizsár, Bendegúz...

Benedek, Boldizsár, Bendegúz vagy Barnabás tetszik jobban?

Figyelt kérdés

2017. szept. 21. 20:51
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:

Magyar himnusz második versszaka: "Őseinket felhozád

Kárpát szent bércére,

Általad nyert szép hazát

Bendegúznak vére.

S merre zúgnak habjai

Tiszának, Dunának,

Árpád hős magzatjai

Felvirágozának."


Csak azért írom ezt, mert nagyon kevesen ismerik himnuszunk további részét, csak az első szakaszát. Sajnos sok embernek az "Indul a bakterház" film humoros gyerek szereplője ugrik be elsőre e szép név hallatán, holott ez egy ősi hun név. Személy szerint nekem az a véleményem, hogy nevében és nyelvében él tovább egy nemzet. Ezért mindhárom gyermekünknek régi magyar nevet adtunk, melyet büszkén viselnek. Az egyik épp Bendegúz nálunk. Remélem segíthettem......

2017. szept. 27. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
Ja.... ha csak ennyin múlna a nemzet továbbélése, milyen egyszerű volna! Sajnos ez nem a neveken múlik. De tényleg, Áprád-házi királyaink, szentjeink többsége sem magyar eredetű nevet viselt. Nem tudom, ki hogy van vele, nekem ők elég magyarok. De lehet, van, aki magyarabbnak érzi magát. Ha nekik tetszik a Bendegúz meg a Kötöny (jelentéseknnek is érdemes utánanézni :) ), lelkük rajta.
2017. szept. 27. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
Utolsó hozzászólónak: tényleg csak érdekességként jegyzem meg, hogy a volt NDK-ban elég gyakori lett a szovjet-orosz nevek választása (Katja, Boris, Wladimir, stb). Mi magyarok ezt nem vettük át, holott mi is megszállt ország voltunk.
2017. szept. 29. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
Azért Iván volt akkoriban nálunk is jó pár. A többi szláv név inkább azóta jött divatba.
2017. szept. 29. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
Mi a Bendegúz nevet választottuk a fiunknak. Sokan rögtön az indul a bakterházzal jöttek/jönnek. De nekünk már ő jut eszünkbe erről a névről nem pedig a film. Bár roszcsott ő is. De a filmben is szerethető karalter volt szerintem.Mi egyáltalán nem bántuk meg. Amúgy meg kb minden névbe belelehet kötni. Mindenkinek sose fog tetszeni. Nekem is vannak nevek amik nem tetszenek de nem undoritózom le meg hasonlók. Ennyi tiszteletet szerintem megtehetunk a masik ember felé.
2017. okt. 7. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:

1.Barnabás

2.Boldizsár és Benedek holtversenyben

3. Bendegúz

2018. nov. 12. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!