Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 46 évesen késő gyereket...

46 évesen késő gyereket vállalni? Mit csináljak, ha a férjem nem akarja?

Figyelt kérdés

Én 27 éves vagyok, ő most ősszel lesz 46.

Van egy 6 éves, és egy 3 éves fiunk. Én nagyon szeretnék még egy babát, de a férjem szerint jó ez így, mert még egy gyereknél új ház kéne, neki semmi kedve belekezdeni egy újabb építkezésbe, költözködésbe. Amúgy nem kicsi a házunk, simán lehetne még egy babaszoba, mert van dolgozószoba, konditerem, a gyerekeknek külön játékszoba, vagy pl. nekünk a hálószobából is lehetne csinálni két kisebb szobát. Anyagilag sem jelentene gondot, nem a plusz juttatások miatt szeretném.

Meg azt is mondja, hogy mi van, ha nem jön össze, ő 50 évesen nem szeretne kisbabás apuka lenni. De nem látszik rajta a 46 év egyáltalán, jól tartja magát, sportol, fiatalosan öltözik. A gyerekekkel is rengeteget foglalkozik, imádja őket.


Pedig a nagyobb fiunkat nem terveztük, mikor terhes lettem és akkor is tartott az egésztől. De utána meg is bánta, hogy egy percig is gondolkozott azon, hogy képesek leszünk-e jó szülők lenni.


2017. szept. 24. 13:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
94%
semmit. ha nem akar 3. gyereket akkor nem kényszerítheted rá.
2017. szept. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
81%

"Pedig a nagyobb fiunkat nem terveztük, mikor terhes lettem és akkor is tartott az egésztől."


Szerintem kérdezd meg, hogy most is ugyanígy érez-e, vagy más oka van a hozzáállásának. Gyereket ketten vállaltok, nem te egyedül.

2017. szept. 24. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
40%
Miért szeretnél még egyet?
2017. szept. 24. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
14%

Egyáltalán nem késő a 46 év. Nemhogy férfinak még nőnek sem. Elárulom neked, hogy nálunk külföldön (nyugat, majd észak) negyven az átlag kor szülésre. A legtöbben megélik a gyerek felnevelését. Egy huszonéves szülőnél sincs több garancia, hogy nem hal meg pl. baleset által. Sőt, egy 29 éves nő ismerőst rák vitt el. Az is jó nagy hülyeség, hogy minden gyereknek külön szoba kell.

A férjed csupán nem akar megint gyerek nyavajgást hallgatni évekig és alig várja, hogy a meglévők is felnőjenek. Nem szeret szívből apa lenni

2017. szept. 24. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
98%

Teljesen mindegy, hogy te mit gondolsz, ha a párod nem akarja, akkor a fejed tetejére is állhatsz, akkor sem akar újabb gyereket. Ha ráerőlteted, akkor meg ne lepődj meg, ha egyedülálló anyuka maradsz 3 gyerekkel.

Örülj annak, hogy megvan mindenetek, van 2 egészséges gyereketek és pont.

Én se vállalnék nőként 46 évesen egyáltalán gyereket, és egy 46 éves férfitól se várnám ugyanezt el. Hiába fiatalos, ha egyszer nem akar többet, akkor nem akar többet. Mindenki tudja, hogy mennyire képes. A gyerekhez nem csak ház kell, meg pénz, hanem két olyan ember, akik közös elhatározásukból akarnak még gyereket. Ő ennyire érzi képesnek magát. Fogadd el a döntését. Mert ha még egyáltalán nem lenne gyereketek, akkor azt mondom, hogy érdemes megbeszélni, de így, hogy már van 2 és ő nem akar többet, így itt nincs miről beszélni.

2017. szept. 24. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
77%
Nem a kora a baj, hanem az, hogy nem akarja.
2017. szept. 24. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
69%
Ahogy írta is itt valaki előttem. Nem a korával van probléma, hanem azzal, hogy nem akar több gyereket. Ez két emberes dolog. Ne erőltesd rá. Téged sajnállak, mert fiatal vagy nagyon és megértem milyen erős tud lenni a vágy egy újabb babára...
2017. szept. 24. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Azért olyan következtetéseket ne vonjunk le, hogy nem szeret apa lenni, meg azt várja, hogy a fiúk felnőjjenek. Mert ez nem így van.

Most is hármasban elmentek egész délutánra, hozza-viszi őket mindenhova, nagyon büszke rájuk. És ez mindig is így volt, sosem volt az, hogy inkább a tv előtt ült, baba korukban is kivette a részét mindenből, pl. az esti fürdetés-etetés-altatás hármas mindkét fiú esetében az övé volt. Tehát nem arról van szó, hogy nyűg lenne neki a gyereknevelés.


Beszéltem az anyósommal is erről, ő azt mondta, hogy szerinte ha már terhes lennék, teljesen más lenne a férjem véleménye és elfelejtené ezeket a kétségeket... De nem akarom kész helyzet elé állítani, hogy aztán úgy érezze, semmi beleszólása nem volt ebbe.

2017. szept. 24. 14:05
 9/13 anonim ***** válasza:
45%
Nem késő, de gondolj bele a helyzetébe. Negyvenes pasik nem azért hajtanak a húszéves pipikre, mert családosat akarnak játszani. Azt hitte, élheti a világát a fiatal csajjal, erre kifogott egy olyat, aki véletlenül mindig szüli az újabbat, amikor lejárna a gyes és vissza kéne menni dolgozni. Most már legyél rá tekintettel.
2017. szept. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Tessék?:D

Teljes életünk van a gyerekekkel együtt, így is simán utazunk, szórakozunk, jól érezzük magunkat. Egymásra is jut bőven időnk. Nem azért szültem két gyereket, hogy ne kelljen dolgoznom. A gyerekek előtt sem kellett, nem a pénze miatt volt érdekes a férjem már a kapcsolatunk elején sem. Mára van két diplomám és egy jól működő, nyereséges vállalkozásom.

Elhiszem, hogy sok esetben ott van a sztereotípia, hogyha egy fiatal nő egy nála 10-20 évvel idősebb férfival van, biztos a pénz a fő szempont. Nálunk ez nem játszott soha, mert már a házasságunk előtt sem voltak anyagi gondjaim és mindig volt elképzelésem a jövőmet illetően.

2017. szept. 24. 14:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!