Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek érdemes így...

Szerintetek érdemes így gyereket vállalni?

Figyelt kérdés

(A véleményekre, szülők/nem szülők benyomásaira vagyok kíváncsi, ők mik alapján döntöttek, de senki ne aggódjon, a végén nem a válaszok alapján fogok meghozni egy ilyen horderejű döntést. :) )


Amit tudni kell, hogy párommal hat éve együtt vagyunk (házasságot sem most, sem később nem szeretnénk), mindkettőnknek jól fizető állása van külföldi viszonylatban is, ezért az anyagiak nem jelentenek problémát.

Lassan mindketten "benne leszünk már a korban", egyes ismerőseink nemhogy az elsőt, de már a második gyereket várják, viszont én még mindig nem érzem azt a mindent elsöprő "gyereket akarok" érzést.


A lényeg, ha belegondolok, hogy gyerek mellett robotolok, kisbabára vigyázok, kiráz a hideg, nem hiszem, hogy képes lennék ezt csinálni, DE nagyon kíváncsi vagyok, hogy nézne ki a párom és az én mixünk, miben lenne jó (nagyon ellentétes területeken vagyunk otthon), szívesen nézném, ahogy felnő.


Ha megkérdezik, akarok-e valaha a gyereket, inkább a "nem" felé billen a mérleg, de itt vannak ezek. Ti mi alapján döntöttetek?


(elnézést, ha néhol úgy fogalmaztam, amit valaki sértőnek találhat)



2017. szept. 22. 19:28
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelmű, hogy nem. Nem akarsz gyereket. Akkor mi a kérdés?
2017. szept. 22. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem is értem, mi a kérdés, hiszen egyértelműen nem akarsz gyereket
2017. szept. 22. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem ne vállalj, amíg nem érzed Azt a "mindent elsöprő," gyereket akarsz érzést. Egy gyerekhez türelem kell, nem kíváncsiság. Bocs, hogy ezt írom, de annyi alkalmatlan anya van, még aki várja is, hát még ha a gondolat is kiráz tőle.
2017. szept. 22. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
77%

Ezek alapján nem vállalnám be.

Nem látod tisztán az anyaságot, ezért talán jobban tartózkodsz tőle, mint alapjáraton.

Nincs kisgyerekes ismerősöd, családtagod, akin keresztül kicsit tudnál ismerkedni a gyerekvállalással? Mert ha csak ennyit látsz benne, hogy robotolás a gyerek mellett, akkor nem csoda, ha nem hiányzik. Ha az örömeit is látnád, talán jobban vágynál rá.

2017. szept. 22. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
91%

" hogy nézne ki a párom és az én mixünk"

Küldj két fotót - photoshoppal megcsinálom!

És nem kell éjszaka felkelni hozzá, taknyát törölni, aggódni, ha lázas, térdét kötözni, ha eltanyázott, szenvedni, a neveléssel, dacossággal, elviselni, ahogy lázad kamaszkorban, elviselni, ahogy mindent megadtok, és mégsem tanul, félteni a rossz kapcsolatoktól és aggódni az unoka születésénél.

A fényképet csak be kell kereteztetni és minden a legnagyobb rendben lesz.

2017. szept. 22. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
92%
Nem. Semmi rosszindulat, de nem való nektek gyerek. Nincs ezzel semmi gond, nem kell mindenkinek gyereket vállalni. Becsülöm ha valaki nem megy bele "csakazértis" a környezet nyomására.
2017. szept. 22. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
93%

Mivel leírtad, hogy a hideg ráz (pedig már nem kis tinilány vagy) és hogy ha belegondolsz, akkor a válaszod nem, akkor szerintem egyértelmű, hogy ne.

Az nem túl erős indok, hogy kíváncsi vagy, hogy hogyan nézne ki a mixetek. Azt kipróbálhatjátok photoshoppal is. :D

Igazából nekem fura, hogy azt írod, hogy benne vagytok a korban, de közben úgy írsz, mint egy tini. Ebből is arra gondolnék, hogy inkább ne.

Vagy neked mást jelent a benne vagyok a korban. Mert nálam az olyan 35-40 közöttit jelent.

2017. szept. 22. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
92%
Attól, mert "kíváncsi vagy, hogy hogy nézne ki a pároddal a mixetek", még ne vállalj gyereket. Ettől sokkal több kell hozzá.
2017. szept. 22. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
94%
Bennem sose volt az az érzés, hogy "úristen nekem kell egy gyerek". Párom mondta, hogy mi lenne, ha abbahagynám a gyógyszert. Boldog voltam, de igazán bele se gondoltam. Azonnal megfogant, már 11 hónapos és megőrülök Érte és még szeretnék egy csomót, valami átkattant az agyamban. Alapból nem szeretem a gyerekeket a mai napig, pontosabban aranyosak, de "idegen" gyerekek hidegen hagynak. Nem egyszerű, nem csak az van, mint a mesében, sokszor nem könnyű, de hihetetlen boldogságot, szeretet ad az egész. Nagyon meg kell gondolni, mert óriási felelősség!
2017. szept. 22. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
57%
Én pont így voltam és már csak azt bánom, hogy nem hamarabb szántam rá magam. 39/f Az életed max 10% fog változni , én is azt hittem hogy az életem 90% "pocsékba" megy de nem
2017. szept. 22. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!