Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, szülés után mit...

Anyukák, szülés után mit használtok?

Figyelt kérdés

Van egy 1 éves kislányom, és új fogamzásgátló módszert keresek a bogyó helyett, de sajnos a foggátlós kategóriában csak tinik vannak, nem kaptam megfelelő választ, így tőletek kérdezném.

Egyáltalán nem ástam még bele magam a témába, most döntöttem úgy, hogy abbahagyom a foggátlót, mert most nagyon úgy fest, amiatt nem tudok fogyni (pm alulműködés, gyógyszer... hosszú) Szóval idén már nem fogok semmi ilyesmit alkalmazni, addig védekezünk óvszerrel, de jövőre kell valami, most az injekción gondolkodom, ha jól tudom, 3 hónapig hat, s azzal is le van a gond. Mostanában (vagy lehet egyáltalán) nem szeretnénk tesót, így mindenképp nagyon megbízható módszer kell (tudom, nincs 100%, de akkor legyen 99% :) )

Szóval akinek van, mi a tapasztalat az injekcióról, vélemény, mennyibe kerül, hogy kell beszerezni, nekem kell kiváltani, vagy a dokinál kell kérni (magán) ? Hány fajta van, ki mit ajánl? Milyen negatív hatásai lehetnek?

Vagy más módszert ajánlotok?


2017. szept. 25. 11:14
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

1-es vagyok.

Spirálból 2 féle van. Egyik, ami hormonmentes, ez állandó "gyulladásban" tartja a méhet, így nem tud beágyazódni a petesejt. Elvileg. Mert ez mellett esnek teherbe sokan.

A másik a hormonális (Miréna), ezt kifejtettem a válaszomban.


A Nuvaring tényleg jó, olyan mint a bogyó, csak kényelmesebb. 1. nap felteszed, 3 hét múlva leveszed. És mivel helyileg hat, így kevesebb hormont tartalmaz, mint a tabletta. (én sem veszem le szex előtt)

Viszont ezt csak nőgyógyász írhatja fel, háziorvos nem.

2017. szept. 26. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Vagyis a gyűrű miatt minden hónapban mehetnék a nődokihoz? Meg annyira az nem szimpi nekem. A spirálon gondolkodom most nagyon, utánaolvasok, mennyire esélyes, hogy bajom lenne tőle, milyen százalékban fordul elő, ilyesmi.
2017. szept. 26. 11:11
 13/15 anonim ***** válasza:
Dehogy. Harmasaval lehet venni, mint a tablettat.
2017. szept. 26. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Igen, én is úgy iratok, hogy 3 havit egyszerre. És nem vizsgál minden alkalommal, csak évente 1x kell a rákszűrés, ha nincs panasz.
2017. szept. 26. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Köszi. :)
2017. szept. 26. 20:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!