Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek is furcsa, ha egy...

Szerintetek is furcsa, ha egy nő azért nem akar gyereket, mert undoritónak találja, hogy valami növekszik, mozog a hasában?

Figyelt kérdés
szerintem ez a világ legjobb érzése,és egy kicsit ledöbbentem amikor ezt hallottam.
2011. ápr. 23. 13:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
40%

Igen,volt egy ilyen kérdés amiben az egyik válaszoló azt írja hogy olyan undorító,meg hogy olyan mint az alien!


Nagyon buta és gyerekes felfogás,és az undorító aki így gondolja!

De ebből megint csak vita lesz mint mindig...

2011. ápr. 23. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
15%
Szerintem nem furcsa, hanem kiábrándító! Egy nőben ki kell hogy alakuljon az anyai ösztön! Én sem tudtam elképzelni, milyen az, amikor mozog, azt hittem fáj, meg rossz, de ekkor még csak tini voltam! Most babát várunk, és megtapasztaltam! Valóban jó érzés, undorítónak a legkevésbé sem nevezném, leginkább arra illik ez a jelző, aki így vélekedik szerelme gyümölcséről!
2011. ápr. 23. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
78%

Én mikor terhes voltam, és még nem mozgott, gondoltam ilyesmire, szégyellem de ez van, ill. volt. Onnantól hogy megmozdult, egészen gyönyörűségesnek találtam, és 3 cm-rel a föld felett jártam...:-)


Így utólag, igen, furcsállom, ha vki ilyet gondol, de megértem, mert velem is megesett:-)

Mostmár nem is értem, hogy gondolhattam ilyesmit...de szerintem biztos nem vagyok egyedül...

2011. ápr. 23. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
94%

Ez a kifejezés megbánthatja az anyákat, de higyjétek el ez nem ellenetek vagy a gyerek ellen szól!

Miért olyan nehéz elképzelni hogy az ami neked jó, nem biztos, hogy másnak is az? Én sem szeretnék gyereket, és megmondom őszintén- igaz a soksoksoksokadik helyen- de azért sem mert nem vonz a terhesség, szülés stb. Mert nem az hogy félek tőle hanem idegennek és hátborzongatónak érzem hogy valami ott legyen bennem és feldúljon belülről amikor kijön, átvegye az irányítást a saját testem felett. Sosem merem elmondani senkinek mert félek, hogy megbántok vele valakit, de most komolyan mégis miért bűn ez?

2011. ápr. 23. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
11%
Azért bűn mert ez egy jó,pozitív,csodálatos érzés és nem negatív.Vannak dolgok amik jók és vannak rosszak,átmenet nincsen,ez is ilyen!Egy élet születése öröm és nem bánat erre vagyunk "programozva" és ha nálad ez másképp van akkor hiba csúszott a "gépezetbe":-)
2011. ápr. 23. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

A kedves anyukák el tudják egyszer mondani, hogy miért vesznek valamit ilyen vérésen komolyan, hogy nem képesek elfogadni, ha egyszer sem az övékre sem a gyerekük életére nem lesz hatással? Most komolyan kinek árt valaki, ha nem pont olyan jónak fogja fel a terhességet mint mások? :) Egyikőtök életére sincs hatással, nem tesz kárt benne, akkor meg? Tiszteljünk már annyira embereket hogy ismeretlenül nem nézzük le őket. Mindenkinek vannak fura dolgai de attól még nem azonnal betegek, ha nem úgy gondolkodnak mint ti. Nem lenne sokkal nyugodtabb és egyszerűbb ha elfogadnátok hogy mindenki másmilyen? :)

És mivel nem vagyok állat és nem kell attól félnem, hogy kihal a fajom (sőt ellenkezője) miért ne veheném kezembe a döntés a szaporodással kapcsolatban?

2011. ápr. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

én nem tartom bűnnek,ha valaki nem akar gyereket-és csak azért senki ne szüljön,mert ez az elvárás. sőt vannak olyan nők akik még 40 évesen is felelőtlenek egy gyerek felneveléséhez-és ilyenor tényleg jobb ha nem vágyik rá!

DE azt nem tudom elképzelni,hogy soha életébe (50-60 évesen sem ) bánja meg,hogy nem lett gyereke.

2011. ápr. 23. 14:22
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Én se tudok sok mindent elképzelni, de attól az még létezhet. Csak az ember a saját életét tartja természetesnek.
2011. ápr. 23. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
88%
imádtam várandós lenni, imádtam a mocorgását is a magzatomnak, imádtam szülni és azóta gyereketnevelni is. mindig úgy éreztem, hogy engem a jóisten is anyának teremtett, mégis megfogalmazódott bennem az "alien-érzés", amikor a hasamon a babám kitudja épp milyen végtagjainak kidudorodásai vándoroltak jobbra-balra. És nem egyszer belegondoltam, hogy te jó ég, növekszik bennem valami, vagyis valaki, aki nem én vagyok, én benne van a testemben, belőlem él, az én véremből, energiáimból, én szívom helyette a levegőt, és ő növekszik tőle, nem is ismerem, fogalmam sincs, milyen ember lesz, és máris belőlem táplálkozik. Aztán az első hat hónapban, mivel kizárólagosan szoptattam, még midnig úgy éreztem, hogy minden, amivel ő a sejtjeit építi fel, belőlem származik, az én testemből, és hogy milyen misztikus ez, hogy még mindig minden porcikája én vagyok, és mégse én. Én megértem hogy valaki fél ettől, mégha én imádtam is ezt az állapotot.
2011. ápr. 23. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
74%

most le fogtok pontozni!


mi terveztük férjemmel a babát, tehát nem egy becsúszott nem kívánt terhesség volt!!!


mikor eleinte éreztem, hogy bugyborékol majd mozgolódik a pocakomban nekem nagyon furcsa volt! nem undorító csak ijesztő! nem tehetek erről az érzésről!

sokszor megtörtént velem az is, hogy éjszaka felébredtem, hogy "úristen terhes vagyok".


aztán mikor már határozottabban mozgott már nagyon jó érzés volt :)


nem a terhesség előtt kell kialakulnia az anyai ösztönnek, azért van a 9 hónap.

nem szabad elítélni senkit, mindenki más. nyilván el se tudja képzelni milyen érzés lehet ha van valaki a pocakodban!

2011. ápr. 23. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!