Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy is van most az apasági...

Hogy is van most az apasági nyilatkozat? 26 hetes terhes vagyok, nem vagyunk összeházasodva és különbözik a bejelentett lakcímünk is.

Figyelt kérdés
Hol kell megcsináltatni és mi kell hozzá?
2010. máj. 28. 10:36
 1/7 anonim ***** válasza:
önkormányzatnál csinálják, érdemes megkérdezni telefonon hogy ott mi a menete, mert nem tudom melyikőtök lakcímét veszik ilyenkor figyelembe. alapesetben mindketten kelletek hozzá, az irataitok és a terhes kiskönyved. már lehet intézni ilyen korban
2010. máj. 28. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az anya lakcimét veszik figyelembe.oda állitják ki majd a picinek is a lakcim kártyát.Legalábbis 2008-ban igy volt.
2010. máj. 28. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Igen, az anya lakcímét veszik figyelembe, mert ő az érdekes. Mivel neki kell hajadonnak lennie, az apa attól még lehet apa, hogy mással házas:)

A te lakhelyed szerinti anyakönyvvezető csinálja, személyi lakcímkártya kell hozzá, és kérdezzetek rá előtte telefonon, hogy kérnek-e még valamit, mert ezt önkormányzata válogatja.

2010. máj. 28. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
10:51 de durva. ebbe eddig még bele se gondoltam. fura lehet egy ilyen szitu
2010. máj. 28. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Felhívtam az önkormányzatot és nem tudják eldönteni, hogy kell-e igazolás a jegyzőtől, hogy nincs bejegyzett élettársi viszonyom, vgy nem kell?
2010. máj. 28. 11:38
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem nem kellett bejegyzett élettársi viszonyról igazolás, mondjuk nem is vagyunk bejegyezve. Mi csak bementünk, vittük az igazolványainkat, kitöltöttek egy csomó papírt aláírtuk és kb. egy hét múlva kiküldték az apaságit. De az orvosi igazolás kell a szülés várható időpontjáról.
2010. máj. 28. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Mi sem vagyunk bejegyezve, épp ezért kell az apasági.
2010. máj. 28. 13:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!