Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Játszószőnyeg, pihenőszék...

Játszószőnyeg, pihenőszék vagy babahinta a jobb választás egy születendő babának?

Figyelt kérdés
Első kettőt kaptunk, az már van, de régebbi fajta, ajándékba szeretnének rokonok venni a picinek a fenti 3 közül valamelyiket, szerintetek melyikkel nem futok lutrira? És szeretni és használni fogja a pici? Esetleg konkrét terméket tudtok ajánlani?

2017. okt. 4. 11:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem a babahinta azért jobb, mint a pihenőszék, mert tud pihenőszék is lenni, de adott esetben hintáztatja is. Én pihenőszéket vettem anno, utólag megbántam, már inkább hintát vennék.
2017. okt. 4. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%

A pihenőszéket szerintem nem használjátok sokáig, nekünk nem volt, de simán el voltunk nélküle. Az elején a szoptatós párnára tettem egy kicsit, aztán meg a játszószőnyegre. Játszószőnyeget is csak pár hónapig használjátok.

Ha nagyon tartósat akarnak venni, akkor az Adamo hinta, illetve ennek utánzata tök jó, mert 3 éves korig használható.

Nekünk van egy utánzat és el van benne a babám.

Amúgy hogy mit fog szeretni azt a gyarkorlat dönti el, a játszószőnyeget szeretni szokták. Pihenőszéket nem vennék, mert szeretik ugyan, de nekem az az érzésem, hogy ellustulnak benne, szóval azért hogy pár percre beletedd arra nem biztos hogy nélkülözhetetlen. Abba nem tud mozogni, nem ösztönzi mozgásra, a játszószőnyeg viszont igen. Úgyis sokat hallod majd, hogy tedd hasra minél többet a babát, ezt egy pihenőszékben nem tudod :) Sokan abba etetik amíg kóstolnak és még nem ül a baba, hogy etetőszékbe tegyék, de addig jó az autós hordozó is.

Szeritnem vegyenek egy jó etetőszéket, azt sokáig tudjátok használni, akár fából amit együtt nő a gyerekkel, nekünk nem olyan van, de jónak tűnik. Illetve vannak olyanok aminek dönthető az ülése, így ülni nem tudó babát is bele lehet tenni, nekünk olyan van (peg perego).

Ha kaptok játszószőnyeget, pihenőszéket akkor fölösleges még egy belőle. A hinta ami 3 éves korig jó az jó választás.

2017. okt. 4. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

A játszószőnyeget 3 hónapos kora óta használja, most 1 éves, még mindig nem pakoltam el, mert még most is játszik vele.

Adamo hintánk van. Ha bele fér a rokonoknak a keretbe, akkor én biztos azt kérnék a helyedben. Szintén 3 hónapos volt, amikor kaptuk, az addig kèzben elalvós sírós, hasfájós babám 5perc alatt elaludt benne. Most is imádja, napi szinten használjuk.

Volt rezgős pihenőszékünk és babahintánk egyben. Ezt kb csak 3hónapot használtuk. Nem maradt benne, nem szerette.

Szóval én leginkább Adamo hintát választanèk. Azt nagyon sokáig tudjátok használni.

2017. okt. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
hinta!
2017. okt. 4. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
27%

Igazából egyik sem. Később fog kiderülni melyikre van szükség. Játszószőnyegböl ha van már egy tök felesleges egy másik, a babának mindegy, hogy új, vagy régi.

Pihenöszék, mi alig használjuk, nem fontos.

Hinta: csak a bögös babáknak kell, az enyém nem szokott bögni, így nem vettem hintát, jól alszik az ágyában, a hinta elvileg fejleszti az idegrendszert, ennyiből talán jobb, mint a többi, bár a játszószőnyeg is fejleszt szerintem ugyanannyira, és az is ha csak simán játszik magában.

2017. okt. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
mi nagyon sokat használtuk a pihenőszéket - olt hintafunkciója is, bár nem magától 'hintáztatott'. Még másfél évesen is belekuporodtak elmajszolni egy kiflit, vagy tologatták benne a játékokat. A babahintából én csak nagyon piciknek valót láttam, szerintem azt gyorsan kinövik. De ha már van és használható, próbálkozzatok be a hintával.
2017. okt. 4. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

ha az első kettő van, akkor miért kérdés?

de ha hinta, akkor adamo (jellegű legalább). abba az újszülött is beletehető.

2017. okt. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Pihenő széket és adamo hintat kaptunk kölcsön. Pár hét és születik a fiunk karácsonyra tőlünk játszó szőnyeget kap, szóval nekünk minden lesz, meglátjuk melyik válik be legjobban.


Ha nem kaptunk volna semmit, akkor mi az adamot (vagy utanzatat) vettük volna. Nekem az a legszimpatikusabb.

2017. okt. 4. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nekem pl a pihenőszék nagyon jó volt. Nyilván nem sokáig használtuk de addig szuper volt. Játszószőnyeg nekünk felesleges volt, nem maradt el rajta. Hintánk az nem volt de sztem az se lehet rossz.
2017. okt. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Elsőnél jó lett volna a hinta. Pihenőszéke volt, azt is kihasználtuk sokáig. Másodiknál akartam hintát venni, de elmaradt, szerencsére, mert sose kellett altatni, nem volt sírós baba. Játszószőnyeg szerintem nem létfontosságú, legalábbis az enyémek nem sokat voltak el vele. Kölcsön kaptuk, így jó volt. Amit viszont én nagyon ajánlok az pl egy rugalmas hordozókendő. Könnyű felkötni és egy áldás (volt nekünk.) Nem vagyok nagy baba hordozós, pár hónapig volt benne mindkettő. Ha sírt rögtön megnyugodott. (Nem tudom, higy a hinta is van e ilyen jó, soha nem próbáltuk.)
2017. okt. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!