Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikor mentetek táppénzre? Mit...

Mikor mentetek táppénzre? Mit szólt a főnökötök?

Figyelt kérdés
Még nem vagyok terhes, de tervezzük. Pennyben dolgozom, szerintetek kb. mikortól nem enged majd az orvos dolgozni?
2017. okt. 6. 18:20
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Igaz más a munkám de engem még a 7-8. hónapban sem irt ki, hiszen nem volt semmi bajom 😄
2017. okt. 6. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Napi 4 órát utazok a munkahelyemre, emiatt a dokim már a 8. héten kiírt táppénzre. Főnököm örült a babának, nagyon sokat küzdöttünk érte a pàrommal, megértő volt, keresett valakit a helyemere, nem volt semmi gond.
2017. okt. 6. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én is eladó vagyok, pozitív teszt után szóltam is rögtön, hogy mi a helyzet így kímélőbb munkát végeztem, nem emeltem többnyire kasszáztam/nagyon családbarát munkahelyen dolgozom a penny nem tudom, hogy reagálna/ 6. hónapig dolgoztam, ha esetleg veszélyeztetett lettem volna akkor max 3 hónapig dolgoztam volna, így is vittem a nőgyógyászomtól 91 napos terhességről igazolást biztos ami biztos alapon...fogadott orvosom volt, meg kérdezte meddig szeretnék dolgozni, mert ha akarom már a betöltött 3. hónaptól kiírt volna...viszont császáros lettem így a másodiknál már nem merném kockáztatni 6. hónapig a heg miatt akkor már betöltött 3. után mennék táppénzre☺ ha minden rendben a babával és veled is akkor végig dolgozhatod akar az egész terhességet..
2017. okt. 6. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
48%

Én is fizikai munkaztam napi 10 órát talpaltam.ugy volt h 6 hónapos várandósan már nem dolgozó de lehúztam így 2 hónapot voltam otthon.pont elég idő volt a pihenésre meg a baba dolgainak elintézésére :)

Nálunk örült a főnök,könnyített munkát végeztem!(már amennyire :D)

2017. okt. 6. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
7. hónap végén. Főnököm nem szólt hozzá semmit, illetve azt mondta, hogy jól teszem. Egyébként elvileg dolgozhattam volna az utolsó napig is akár, nem volt a terhességgel kapcsolatos bajom, csak pár hülye kollégám állandóan fertőző betegen járt dolgozni, én meg állandóan elkaptam a szarjaikat, és akkor mondtam az orvosnak, hogy már elegem van ebből, úgyhogy inkább én voltam otthon egészségesen, azért, mert ők betegen is bent ültek, mert nekik nem volt kedvük táppénzre menni.
2017. okt. 6. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Pozitív teszt utàn azonnal bejelentettem, hogy könnyített munkàt kapjak, eladó vagyok. Megbeszéltük, hogy amíg bírok dolgozom. Rà egy hétre 5 hetesen vérzés miatt veszélyeztetett terhes lettem, azonnal tàppénz.

A főnököm annyit szólt hozzà, hogy vigyàzzak a picire, ő az első, a munkahely majd megoldja.

2017. okt. 6. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

7 héten kértem szabit, mert éjjel nappal hánytam (napi 40-50 alkalommal, még a vizet is..)

Aztán veszélyeztetett terhesség miatt egyből kiírtak, vetélés kockázata miatt.

A főnököm örült neki, nagyon kedves volt gratulált, és elmondott egy pár dolgot, mert bércégen keresztül voltam ott.

2017. okt. 6. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Tubarózsa ***** válasza:

Szia!

Ha jól emlékszem 7 vagy 8hetesen szóltam a főnökömnek, hogy terhes vagyok. 3perc hatás szünet, majd gratulált és abba maradtunk amíg bírok dolgozok. Végül a 32. hétig dolgoztam. Ez Juli vége volt. Július utolsó hetében már otthon voltam szabadnapokon (megvolt arra a hónapra a kötelező órám +túlóra is) augusztusban kivettem az éves szabit majd szept 1-től csed. (szept 14 szültem).így tp -en nem voltam. KB a 24 héttől főnök naponta kérdezte biztos bírom e a munkát és ha bármi van bármikor azonnal szóljak és mehetek haza. Kollégák is folyamatosan érdeklődtek hogy vagyunk miután eljöttem akkor is meg most is és várnak vissza. Egyébként állami cégnél vagyok menetrendszerinti járaton buszsofőr.

Üdv 27N

2017. okt. 7. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!