Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Évvesztesen végig otthon?

Évvesztesen végig otthon?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi,hogy van e itt olyan akinek a gyermeke évvesztes és végig otthon maradt vele,hogy szeptembertől kezdhesse az ovit? (pl januári a gyermek és csak szeptemberbe kezdte nem pedig évközbe)És bölcsibe se adta. Ha igen miért döntött így? A gyermek nehezen illeszkedett be az oviba? Vagy előnyére vált,hogy sokáig volt otthon?
2017. okt. 7. 07:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
49%
Kb mindenki így csinálja, akinek nem bölcsis a gyereke, mivel az óvodai nevelési év szeptemberben indul és eközben Max költözés miatt vesznek be gyereket.
2017. okt. 7. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
38%
Senkit nem hallottam még hogy így csinálta volna, hisz amikor a gyes lejár, lejár a fiz.nélküli szabi is, tehát vissza KELL menni dolgozni, már csak a beszoktatásra elég szabi marad. Nálunk beveszik év közben is.
2017. okt. 7. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
77%

Itthon voltam a kicsivel, ezért maradt itthon a nagy.

hosszútávon még nem tudom a következményeket, most másodikos. Beszokással nem volt gondja, számolás, írás-olvasás megy neki. Magatartásával vannak gondok, ezt nem tudom mennyire e miatt van - én és a férjem is problémás gyerekek voltunk ennyi idősen.

Arra figyeltem, hogy járjunk társaságba, volt nélkülem is nagyszülőkkel, a testvéreinkkel, szóval nem csak velem volt 0-24. Akkor kezdett úsznin és focizni, mind a kettőt csinálja ma is.

Anyósom óvónő, ő adott tanácsot hogyan "tanítsam" itthon, mik az életkori sajátosságok, elvárások.

Szabályok voltak itthon is, napirend is.


Nekünk pozitív lett a végeredmény. Főleg a nyugodt reggelek hiányoznak :-)

2017. okt. 7. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
43%

2!


Nem KELL visszamenni. Senki nem kötelez rá. Maradhatsz otthon amíg csak akarsz -más kérdés, hogy akkor ugye nem lesz jövedelmed. Nálunk nem veszik be a gyereket evkozben. Májusban van a beiratkozás és augusztus utolsó hetétől a beszoktatas, ami max egy hét

2017. okt. 7. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
42%
4, nem csak jövedelmed, munkád sem! Ezért KELL.
2017. okt. 7. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
42%
Nem KELL. Lehet. Semmit sem kell, de mindegy. A lényeg az lett volna, hogy felénk nem veszik be a gyerek evkozben, csak ha költöznek
2017. okt. 7. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
35%
Jesszus! Évvesztes óvodás! Én ilyet még nem is hallottam...
2017. okt. 7. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
52%
Igen, feladhatod az állásod. Ilyen értelemben lehet bármit. Az én kommentem erre vonatkozott. A munkáltató nem köteles a gyes lejártát követően tartani a helyed, ha nem foglalod el.
2017. okt. 7. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
47%
Elozo ezt mindenki tudja, de kosz.
2017. okt. 7. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
33%

Mindenki a munkahely oldaláról nézi a dolgot, de nem ez volt a kérdés.

Nekem csak az évvesztes szó szúrja a szememet.

Ez a dolog annyira gyerekfüggő. Van aki már korábban igényli a gyerektársaságot, van aki pedig még később sem. Te ismered a kicsit.

Mi évközben kezdenénk ilyen helyzetben, de csak a szobatisztaság miatt.

2017. okt. 7. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!