Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti hogy osszátok el a gyerek...

Ti hogy osszátok el a gyerek körüli teendőket és a házimunkát? Dolgoztok? Mennyi idősek a gyerekek?

Figyelt kérdés
Nálunk 4 gyerek van, én is dolgozok, a férjem szerint ő nagyon sokat segít és én telhetetlen vagyok.
2017. okt. 7. 18:30
 1/9 anonim ***** válasza:
45%
Ennyiből szerinted tudjuk kinek van igaza ? Az értelmi szinted alapján - mivel egy kérdés normális kiírása is problémát okoz - látatlanban is a férjednek adok igazat.
2017. okt. 7. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
97%
Egy 2 éves kislányunk van. Dolgozom gyakorlatilag születése óta, de home office-ban, kötetlen munkaidőben, férjem 24/48-ban dolgozik. Mi mindent ugyanúgy csinálunk, a gyerek körül is, a háztartásban is. Néha bemegyek a munkahelyemre, olyankor a lányunk egész nap az apjával van, ugyanúgy főz, rendet rak, porszívózik, bepakolja a mosogatógépet mint én, pelenkáz, öltöztet, etet stb. Amikor otthon dolgozom, akkor is övé a terep, amíg kész nem vagyok. Ha ő dolgozik, akkor nyilván én csinálom ezeket, amikor ráérünk mindketten, akkor együtt, pl. ő főz (jobban szeret főzni, mint én), meg összepakol a konyhában, én a lakás többi részén csinálok rendet, teregetek, porszívózok. A lányunk meg valamelyikünknek "segít", általában válogatja, hogy épp kinek :) így gyorsan megvan minden, aztán csinálunk, amit akarunk.
2017. okt. 7. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm második.
2017. okt. 7. 18:54
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem kell igazat adnotok senkinek, nem az a kérdés. Csak érdekel, hogy másoknál hogyan működik. Én is home office-ban dolgozok, heti 1 napot vagyok az irodában.
2017. okt. 7. 18:55
 5/9 anonim ***** válasza:
77%
5 gyerkőc van.Kislányunk 7 éves,már iskolás,másodikos.Legnagyobb kisfiunk 5,5 éves,iker kisfiaink 4 évesek.Ők mindhárman ovisok.Legkisebb lánykánk 2,5 éves,még nem ovis,se bölcsis.Vele itthon vagyok,itthonról dolgozok.Emellett csinálom a házimunkákat,főzök.Kislányom segít ha éppen van kedve.A párom napi 10 órát dolgozik,6 után ér haza,együtt vacsizunk,a fürdetés az övé.A gyerekekért is én megyek oviba suliba.A férjem segít amennyit tud de ha nincs kedve azt is megértem mindenkivel van ilyen,hads csinálja amit szeretne.Egymásra este 10 után jut időnk.Hétvégén nem dolgozik csak szombaton és 6 órát.
2017. okt. 7. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
13%

A párom napi 10 órát dolgozik,6 után ér haza,együtt vacsizunk,a fürdetés az övé.A gyerekekért is én megyek oviba suliba.A férjem segít amennyit tud de ha nincs kedve azt is megértem mindenkivel van ilyen,hads csinálja amit szeretne.Egymásra este 10 után jut időnk.Hétvégén nem dolgozik csak szombaton és 6 órát.



Szerencsétlen, heti 60 óra, hogy kiélhesd a szenvedélyed, és szülhess sorozatban...

2017. okt. 7. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

3 gyerekünk van.

7 éves, 5 éves és 3 éves. Nem dolgozom, Gyeten vagyok.

Így értelemszerűen mindent én csinálok, a férjem is időben végez, neki ilyenkor annyi a feladata, h együtt játszanak amíg én csinálom a vacsit. Fürdetésben, altalásban segít.

A véleményem, ha mindenketten dolgoztok, akkor a házimunkából és a gyerekek körüli teendőkből is fele-fele arányba kell kivenni mindkét félnek a részét.

Minden elismerésem amúgy!

2017. okt. 7. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
3 gyerek,gyesen vagyok a legkisebbel,de heti ket napot suliban toltok most szeptembertol..mi sehogy nem osztjuk be a feladatokat,aki epp raer par percre az csinalja,eszreveszi o is,ha mosogatni ,porszivozni kell. Ha csak o van a gyerekekkel,akkor foz is nekik,mindent ugyanugy megcsinal mint en..Nyilvan mikor dolgozik,akkor igyekszem en is ugy csinalni,hogy mar csak a korulottuk levo teendoket kelljen elvegezni,fozni,teregetni stb ne kelljen delutanonkent mikor mar mindenki itthon van.
2017. okt. 7. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Köszönöm a kiosztást.Remélem most boldog vagy kedves válaszoló.Nem tudom mi a problémád.Nem csak a párom dolgozik,én is.De nyugodtan kötekedj,úgyis jobban tudod!!

5gyerekes voltam.

2017. okt. 8. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!