Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Féléve megy a per az exemmel...

Féléve megy a per az exemmel gyt. Emelés ügyben, a hangulat feszült. Hogyan hozzam fel a témát az extra kiadásról?

Figyelt kérdés

Úgy néz ki, a gyereknek szemüveg kell, ami valljuk be, nem egy olcsó dolog.

Én úgy gondolom, az lenne fair, ha az apja kifizetné a felét.

Mindenre költ amúgy, csak akkor adja elő a hattyú halálát, ha a gyerek kiadásairól van szó, ezért is húzódik a per.


Itt olvasgattam a válasz, hogy a gyt-n kívűl nem kötelezhető semmire. Na pont ezért kértem az emelést, hogy ne menjen a harc ilyenkor. De jelenleg még a régi összeget kapom.

És hogyan értethetném meg vele, hogy nem úgy működnek a dolgok, hogy nekem kötelességem mindent állni, ő meg ha akar/tud, belead, ha nem, akkor meg nem?

Mert kb ez a hozzáállása, a törvényi részéről fogalma sincs.



2017. okt. 8. 10:51
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
88%
Fel év alatt már emeltek volna, ha jogos lenen a követelés. ... Mennyit fizet most az apuka?
2017. okt. 8. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
90%

Leírásod alapján éppenhogy a törvényi részével van tisztában az exed. Tényleg nem köteles adni többet, mint a megítélt gyt.


Az erkölcsi-etikai oldala más, de ezt hiába rovod fel neki, vagy akár a bíróságnak. Mert a valóságban pont úgy működnek a dolgok, hogy "ő meg ha akar/tud, belead, ha nem, akkor meg nem". Nem kötelezheted rá, legfeljebb kérheted, vagy a gyerek kérje meg.


Válasszatok olcsóbb keretet (a lencsén nem lehet spórolni), vagy kérj kölcsön, hátha nem húzódik már sokáig a per, és visszaadhatod.


Csak kíváncsiságból kérdezem: Milyen idős a gyerek, és mennyit fizet havonta az apja?

2017. okt. 8. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

Áprilisban adtam be a kérvényt. 20ezerről 30ezerre szerettem volna emeltetni, mert a gyerek tavaly szeptemberben ment iskolába, megnőttek a költségek, csak márciusig ingyen étkezett gyermekvédelmi kedvezmény miatt (azóta nem vagyunk jogosultak már), addig nem is bolygattam.

12E körül van az étkezés a suliban amúgy.

Júniusban volt a tárgyalásunk, körny.tanulmányt rendeltek el.

Most volt a héten a második tárgyalás, hiányzott valami papírja az exnek, átcsúsztattak januárra.

Fizetése 140E körül van, ebből fizeti a 20ezret havonta, + beszállt most 5ezerrel az iskolakezdésbe.

A törvény szerint ha jól tudom, a gyt-hoz nincs köze, hogy megnősült, amire 600ezer ft-ot vett fel, erről hozott papírt, hogy személyi kölcsön havi 20e törlesztővel, az az ő privát dolga, ahogy az is, hogy a jelenlegi feleség 2 hozott gyerekét közösen tartják + autót tart fent, és még lakáshitelt is akar felvenni, mert eldicsekedett vele. + az esküvős hitelt a bíróságon is előadta.

De ezek szerint lehet, én gondolol rosszul a dolgokat, és a bíróságra meg rám tartozik, hogy ő megházasodott...

2017. okt. 8. 11:25
 4/25 A kérdező kommentje:
Ja, hogy egyértelmű legyen, 8 éves a gyerek.
2017. okt. 8. 11:25
 5/25 anonim ***** válasza:
91%

Sajnos ezt neked kell elfogadni, hogy ez így működik: a gyerektartást kifizeti, és ezen kívül ez zoknit nem kell fizetnie a gyereknek. Akkor kell ellátnia (étkezés, fűtés, stb), mikor láthatason van nála.

Ezenkívül egy fillért se tudsz bevasalni hivatalos úton.


Annyit tehetsz, hogy most kérsz számlát, és az exednek bemutatod, hogy ezért kérsz emelést: sokkal többe kerül egy gyereket felnevelni, mint ahogy az apák ilyenkor gondolják.

2017. okt. 8. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

Mindenről teszem el a számlákat, bevittem a bíróságra.

Rá se nézett, a reakciója az volt, elhiszi, de akkor se tud vele mit kezdeni, mert neki nincs, ők alig tudnak megélni.

Na de a bíró is furán nézett a személyi kölcsönre, ha nincs pénze, akkor minek esküvő, és ha a havi +10e-t a gyerekére nem tud fizetni, akkor arra a hitelre a havi 20at hogyan... Én csak fogtam a fejem.

Tudom, hogy azon felül nem kérhetek semmit, pontosan ezért kértem az emelést, de amíg az húzódik is meg kell oldani a dolgokat.

2017. okt. 8. 11:35
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
2. valaszolo vagyok. Tenyleg nem fizet sokat, sajna, raadasul az emelest sem biztos, hogy megkapod. Ennyi fizetesnel sztem a 25ezerre van esely. Tovabbra is ugy gondolom, hogy probalj olcsobb keretet venni. Persze megprobalhattok hatni ra, de ne fuzz hozza sok remenyt.
2017. okt. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
52%

Az en exem is ilyen.

A ferfiak ket dolgot szeretnek. Magukat es a penzt.

En ugy oldom meg az extra kiadast, hogy nem eszek ... azzal lehet sporolni.

2017. okt. 8. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
31%
Ha már nem vagy jogosult a rendszeres gyermekvedelmire, az azt jelenti, hogy emelkedett a jövedelmed. Ha 10e emelést kértél, az azt jelenti, hogy a gyerek költségei szerinted havi 20 ezerrel emelkedtek. Van 10e adokedvezmeny, amit kapsz a gyerekre, 12700 csaladi pótlék, plusz a 20e apukatol, az eddig összesen 42700 és akkor neked a saját beredbol a világon semmit nem kellett még hozzá tenni. Ne mondd, hogy ez nem elég a gyerekre
2017. okt. 8. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Kedves 9-es!

A gyerek az óvodában ingyen étkezett, az iskolai étkeztetés már nem ingyenes, de

Ahol dolgoztam (mert most nem dolgozom, GYED-en vagyok, ráadásul passzív GYED, amire én adókedvezményt kemény 8ezer ft-ot kapok a 2 gyerekre) minden évben szünetelt 2-3 hetet a szerződésem, olyankor munkanélküli voltam, járadékkal, akkor kaptam meg a kedvezményt.

Szerintem, ne turkálj az én pénztárcámban, bár nincsenek titkaim, 61E a GYED, 26600 a CSP 2 gyerekre, a többit már leírtam.

Az, hogy én hány gyereket tartok el és kivel élek együtt, nincs jelentősége az exemmel való közös gyerek tartásdíjának szempontjából, ahogy annak se, hogy ő megnősült és van 2 nevelt gyerek + x féle hitel.

A gyereknek az étkezése a suliban havi 12 körül van, a tánc 6ezer, az osztálypénz 1000 ft, és ott vagyunk, hogy CSAK ERRE el is ment a GYT.

Ruháztatas, tisztálkodás, itthoni étkeztetés, esetleges betegségek, sorolhatnám... Ha szerinted mindez belefér egy másik 20-asba havonta, akkor én inkább nem írok semmit...

2017. okt. 8. 13:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!