Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az gondolták, hgy rossz/irigy...

Az gondolták, hgy rossz/irigy szülő vagyok?

Figyelt kérdés

Boltban voltam a kiafiammal, aki 2,5 éves. A nsgytesótól klasszul megtanult lééégyszizni, így gyakran eléri, amit szeretne. Rájöttem, hogy ez rossz, mivel ha édességről van szó, akkor vacsora előtt nem túl okos dolog ilyent adni neki.


Nos, most határozott voltam, nem vettem. Viszont az előttünk álló egy túrórudit, a mögöttünk álló két másik csokit vett neki. Az előttünk álló értelemszerűen csak odafordult éd odaadta. a mögötünk lévő meg utánunk sietett....


Nem gondolom, hogy nagyonleamortizált ruhában lettünk volna, bár nem is voltunk csinosak, a fiamat játszósban hoztam el a bölcsiből.... Azt gondolhatták, sose kap semmit? Hogy nem akarok neki megvenni semmit? Rossz anyának gondolt mindenki, aki hallotta sírni a fiam?


2017. okt. 10. 16:06
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
94%
Dehogy vagy rossz Anya! Az emberek vagy közömbösek egymással vagy túlbuzók. Bizonyára csak sajnálták a gyereket és nem vették figyelembe, hogy okkal nem kap. Az én gyerekem tejfehérje allergiás, senki nem érti meg, hogy nem ehet túró rudit, dugják a kezébe. Szegény gyerektől alig tudom elvenni. Ne is törődj velük, már elmúlt és kész. Legközelebb mondd,hogy köszönöd szépen, de nincs rá szükség.
2017. okt. 10. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim válasza:
36%
Igen, szerintem azt gondoltak, hogy nem telik ra. Nekem is faj a szivem, ha latok gyerekeket sirni, mert a szulok nem veszik meg a boltban, amit szeretne. Na persze a gyerekek mindent szeretnenek. Nyilvan igy elmondva a sztoridat, teljesen igazad volt, foleg, minek kell alandoan csokival tomni a gyerekeket, annyira nem egeszseges..... en amugy nem vennek masnak semmit, mindenki maga dontse el. Egyszer colt elottem egy latezolag valiban rossz korulmenyek kozott elo no, a parizert mar nem tudta megvennu, igy azt ott hagyta. Utana alltan a sorban. Nem vettem meg neki vegul, de nem azert mert kocsog vagyok, hanem mert nem szokas beleszolni masok eletebe. Pl ruhakat szoktam adni karacsonykor stb. Na elkalandoztam. Nem vagy rossz anya, nem kellallandoan csokival tomni a gyereket..... mas meg minek vesz, Te vagy az anyja, Te dontod el, mit ehet es mit nem es mikor, mi koze van ehhez barkinek is.... ilyet meg nem is hallottam amugy.
2017. okt. 10. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Nem azt gondolták, hogy rossz, vagy irigy vagy, hanem hogy nem telik rá. Vagy úgy néztetek ki, vagy azzal indokoltad a gyereknek, hogy nincs rá pénz és ezt meghallották. Ha nem ezt gondolja valaki, akkor nem fogja megvenni neked, hiszen mindenki tudja, hogy minden hisztinek nem enged egy normális szülő.
2017. okt. 10. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg nagyon szegénynek néztek. Te meg elfogadtad?
2017. okt. 10. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

A gyerek kezébe adnak egy túró rudit azzal, hogy "tessék, elfogadod?" a gyerek egy nagy "IGEEEN" kíséretében elveszi. mit mondjak? aki utánunk jött, elmondtam neki, hogy miért nem kapott, azt mondta megérti, de ő mindig ad a gyereknek csokit, nem tud nemet mondani.


Lehet ezentúl száműzöm azt a kockás pulcsim, hiába szeretem. :D a gyereket meg nem viszem haza játszósba. :D


Amúgy Azt mondtam neki, hogy "nem veszek csokit, mert akkor nem eszed meg a vacsorát megint" meg "nem lehet így vásárolni, hogy amit meglátunk bedobjuk a kosárba". Ja és azt mondtam még, hogy aki szomjas, megissza a vizet is. És elmondtam, hogy otthon, vacsora után megeheti a nyalókáját, amit tegnap a polcra tettünk.

2017. okt. 10. 16:37
 6/20 anonim ***** válasza:
62%
Akkor sem fogadtam volna el. Megmondtam volna, hogy nem szorulunk rá és kiveszem a gyerekkezéből. El ne hidd már, hogy minden gyereknek vesz.
2017. okt. 10. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Hű, nagyon érdekes ez a sztori. Én értem a jószándékot, de nem tudom, ha én egyszer azt mondtam a gyerekemnek, hogy nem, akkor idegen emberek ne kezdjenek már el felülbírálni. És szerintem normál esetben nem is kezd. Most vagy mondogattad a gyereknek zavartan, hogy nem, és nem magyaráztad el, vagy tényleg nagyon lepattantnak tűnhettetek. Mert nehezen tudom elképzelni, hogy ott állok a kasszánál a gyerekkel, ő ezerrel mondja, hogy kér csokit, én rendesen válaszolok neki, hogy "nem kislányom, mert nemsokára vacsora, és nem fogsz rendesen enni", akkor idegenek így odarohannának többen is, hogy ők vettek neki. Valamiért nem volt nekik egyértelmű, hogy te egyszerűen nem AKAROD megvenni, és ennek jó oka van.
2017. okt. 10. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim válasza:
100%
2-es voltam. Mindegy, mostmar engedd ezt igy el, es tenyleg ne fogadd el legkozelebb. Ne tanulja meg a gyerek, hogy idegenektol csokit kap, ha kicsit hangosabban keri a kozertben, meg idegenektol soha ne is fogadjon el edesseget...
2017. okt. 10. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

" Viszont az előttünk álló egy túrórudit, a mögöttünk álló két másik csokit vett neki. Az előttünk álló értelemszerűen csak odafordult éd odaadta. a mögötünk lévő meg utánunk sietett.... "


Mi van?! Vadidegen emberek a te beleegyezésed nélkül édességet adtak a kisgyermeked kezébe? Hát ezt nem hiszem el...azért döbbenetes, milyen pofátlanok az emberek. Azért egy légyszi-légyszizér még nem egyenlő a földre vágom magam és toporzékolok, ha meg nem kapom azonnal amit akarok-jelenettel, de még akkor sem lett volna joguk ilyet tenni.


Megsajnálták, oké..és ha cukorbeteg lett volna a gyermeked, és épp ezzel segítették volna elő, hogy rosszul legyen ott helyben? Csoda hogy a szájába nem adták az édességet..a másik: sosem tudhatod, mi van a csokiban, még ha a bolt polcáról is szedi le előtted. cukrosbácsik / cukrosnénik szoktak édességet osztogatni gyerekeknek..komolyan néha nem értem az embereket...mert ha ott helyben elvered a gyermekedet és bántalmazás miatt közbelépnek, még meg is érteném...de ezt?!

2017. okt. 10. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
12%
Hű de feszült valaki. Cukorbeteg gyereknek nyilván majd kibontom ott a csokit amit kapott, hogy rosszul legyen... Istenem.
2017. okt. 10. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!