Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi ez h aki megüti a gyerekét...

Mi ez h aki megüti a gyerekét az rossz szülő? Mi ez a blond sztereotípia?

Figyelt kérdés
2015. dec. 1. 17:01
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
74%
Ha valaki csak fizikai vántalmazással tud nevelni, akkor rossz szülő.
2015. dec. 1. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
56%

Neha tenyleg kijar a gyereknek egy ket maflas.

De van, hogy a szulo nem tudja hol a hatar.

Pl.:mont nalunk volt ez. Tesom hulyeséget csinalt, apukam beduhodott es addig pofozta, mig monoklia nem lett. amit kesobb letagadott.


Gondol mar ugy vannak vele, hogy jobb felni mint megilyedni.


16L

2015. dec. 1. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
81%

1-2 pofon nagyon szélsőséges esetben lehet hogy elfogadható. De a gyerekek nem hülyék, türelmesen el lehet magyarázni nekik, hogy mit miért nem szabad, és nem csak testi fenyítéssel lehet fegyelmezni.

De a gyerekek érzelemvilága nagyon össze tud zavarodni, ha pont az üti meg, akitől a védelmet várja.

Én sem tudtam még a mai napig sem megbocsátani a szüleimnek, hogy bántottak.

2015. dec. 1. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
82%

Könnyü egy gyereket megütni,hiszen a felnõtt erõsebb testileg-lelkileg.

En 1-szer- vagy2-szer csaptam a fiam fenekére, de visszagondolva,rettentõen fáj, mert nagyobb türelemmel szóban is megértette volna.

2015. dec. 1. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
74%
Aki csak veréssel tud nevelni, az rossz szülő. Sajnos azok a felnőttek, akik a verések után évekkel felmentik a szüleiket, mondván "engem is vertek, de megérdemeltem/mégis felnőttem", nagy valószínűséggel továbbviszik ezt a mintát a saját gyerekük nevelésében. Ez valahol borzasztó.
2015. dec. 1. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
52%
Mert aki meguti a gyereket az rossz szulo. Ennyi.
2015. dec. 1. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
74%
Ez nem sztereotípia, hanem valóban rossz szülő. Nem tud hatni a gyerekre, csak fizikai fölénnyel. A gyerekkel foglalkozni kell, nevelni kell, de nem veréssel. Az csak látszat eredményt hoz, vagy azt sem.
2015. dec. 1. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
57%

A gyerekverő szülők azzal indokolják tetteiket, hogy "csak ebből ért", "máshogy nem lehet megnevelni", de a leges legdühítőbb: "ez a leggyorsabb". Véleményem szerint, akinek nincsen ideje/türelme a gyerekét NORMÁLISAN nevelni, az ne csináljon. Ennyi. Ha szexre volt türelmed, időd és energiád, most is legyen. Aki nem alkalmas, az ne szüljön, senki sem kötelezte rá.


8 napon belül gyógyuló testi sértés 2 év szabadságvesztéssel büntetendő, 8 napon túl gyógyuló pedig 3 évvel. Az utcán sem szokás embereket ütni, de ha megteszed, feljelent az illető, és mire észbe kapsz, lehet már a dutyiban is vagy. Ha az utcán sétálgató embereket nincs jogod megverni, a saját gyereked bántalmazására (mert ez akármilyen hihetetlen, annak számít) mi jogosít fel?


Arról nem is beszélve, hogy egy gyerek csak nagyon súlyos bűncselekmények elkövetésével "érdemelheti ki" a testi sértést, pl gyilkossággal, nagyobb értékú lopással, stb.

2015. dec. 1. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
45%

Nyáron ott voltam az unokatestvéreimnél, 3,5 és 1,5 évesek, nagyobbik fiú, kisebbik lány. És nem könnyű esetek. Mentünk velük tropicáriumba, állatkertbe, plázába, szóval nem egész nap csak otthon tespedtünk. Érdekes mód, az anyjuk egyszer sem emelt kezet rájuk, pedig voltak érdekes kirohanásaik (a 3,5 éves véletlenül levert egy több tíz-ezer forintos vetítőgépet az asztalról, a 1,5 éves pedig műanyag baseball ütővel verte a plazmatévét, mert olyanja volt, még tudnék sorolni). A nagynéném még a hangját sem emelte fel, mégis valahogy észhez térítette a gyerekeket. És ha Neki ment, akkor másnak is mennie kell. Ez volt röviden a véleményem.


14/L

2015. dec. 1. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
100%
Ranschburg Jenőtől kérdezte egyszer egy szülő, mit csináljon a 16 éves gyerekével, aki rendszeresen bántalmazza. Az volt a válasz: Asszonyom, most már semmit!
2015. dec. 1. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!