Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kezet emelni a gyerekre vagy sem?

Kezet emelni a gyerekre vagy sem?

Figyelt kérdés

Pár napja a feleségem megütötte a majdnem három éves kisfiunkat. Nagyon kerülgettük a beszélgetést, mert tartottunk egymás reakciójától. Mikor sor került a beszélgetésre, akkor nagyon meglepte a páromat (meg engem is), hogy "jó ötletnek tartottam", mert nem tudom hogy lehet egy kisgyereknek elmagyarázni, hogy a hajszárítót nem tesszük vízbe. A kicsi természetesen megijedt és nem akarta az édesanyja esti meséjét meghallgatni, de nem tartott örökre.


Mi a véleményetek erről a szituációról? Nálunk ez előszőr esett meg.


Tudom, hogy felelőtlen volt a hajszárítót a konektorban hagyni, de amikor 4 gyerek mászik 14 irányba, akkor az ilyen hiba sajnos megesik.


2017. okt. 11. 18:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
42%
Ebben az esetben nem tartom célrevezetönek a verést, anyuka hibája, h nem teszi el a hajszáritot, nálunk mindig el van rakva. Van olyan eset, amikor megértem, pl. gyerek üti-rúgja a szülőket, nagyon csúnyán beszél velük, káromkodik (ovisra gondolok).
2017. okt. 11. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
19%
Gyereket se 3 se 13 évesen nem éri megütni. Semmilyen korban. Mikor kisebb akkor elijeszted magadtól, és nagyobb korában eltaszítod magadtól. Csak tapasztalat. Az, hogy kicsúszik, pff. Nem kellene. Főleg nem egy 3 évesnél. S ha később is csak "kicsúszik" ? Oda juttok, hogy szegény rettegni fog tőletek. El lehetett volna venni tőle azt a nyavadt hajszárítót. Amúgy meg ki fontosabb a retek szárítógép vagy a gyerek? Én megértem, hogy nem látott más megoldást de ez sem volt az. Próbálkozzon feleséged kontrolálni magát, mert később bajok lehetnek.
2017. okt. 11. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
39%
Tehát konkrétan ti ketten voltatok felelotlenek és ezért ütötte meg a gyereket. A véleményem az, hogy egyikőtök sem százas.
2017. okt. 11. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi véleményeket.


Nem a hajszárító értékével van a probléma, hanem azzal, hogy a hajszátító + víz kombináció nagyon veszélyes lehet.

2017. okt. 11. 18:25
 5/13 anonim ***** válasza:
32%
És ezt tudva, 4gyerekkel a háztartásban, bennehagytátok a konnektorban? Soha többet!
2017. okt. 11. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
32%

Én a 3-assal értek egyet: a leggázabb a szituban, hogy ráadásul ti voltatok a hülyék, és ezért kapott a gyerek.

Én soha nem ütöttem még meg a lányomat, nem is tervezem (2,5 éves), nem támogatom ezt a fajta nevelést, de mondjuk el tudom képzelni, hogy nagyon ritkán valakinél, aki kevésbé türelmes alkat, elpattan annyira a húr, hogy ad egy pofont. De azzal nem nagyon tudok kibékülni, hogy ezt azért, mert ti úgy hagytátok a hajszárítót, a gyerek meg piszkálta. Ez a ti hülyeségetek volt.

2017. okt. 11. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
74%
A gyerek nem rosszat tett. Hiszen nem tudta ez mivel járhat. Eleve nem szabadna fürdőben lenni a hajszárítónak.
2017. okt. 11. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
77%

Nem kellett volna, de gondolom hirtelen az ijedtség miatt csinálta.

Könnyű nyugiban a fotelből véleményezni a dolgokat.

Én is rácsaptam a 3. szülinaoja előtt a fiam fenekére és nem is kicsit, mikor a csavarhúzóval szabázott a konektor felé. Mikor rászóltam, hogy tegye le, csak vigyorgott és ment tovább. 20 métert sprinteltem fél mp alatt és a végén kapott a fenekére,ami után még 10 mp-ig üvöltöttem vele, úgy hogy még a sarkon is hallották. Nem volt szép, azóta nem bántottam (6 évea,engem sem vertek), de volt ilyen nálunk is.

2017. okt. 11. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
30%
De azt ugye megint csak tudjátok, hogy hiába van "4 gyerek, aki 14 irányba mászik", az az egy éppen nem tehetett arról, hogy az anyja elől hagyta. Ha meg mégis így történt, akkor anyukának kellene észhez kapnia, és nem egy még 3 évest sem megütni! Elég szomorú, hogy egyetértetek ebben, mert még nagyon kicsike ehhez szegény, biztosak lehettek benne, hogy legközelebb, ha nem nyúl hozzá, akkor az nem azért lesz, mert megértette, vagy mert emlékszik, hogy valamikor ezért kapott. Egy ekkora gyerek még a reggelt is alig tudja felidézni, sokszor meg kellene verni érte, hogy majd egyszer eszébe jusson, hogy "nem szabad, mert anya megver", meg amúgy nem érti, hogy miért veszélyes. Egy felelősségteljes és lelkiismeretes megoldás lenne: első a veszélyes dolgok elpakolása, és utána minden más! (Szerintem ezt csak eddig nem tartották elég lényegesnek eltenni, mert gondolom, hogy kés és gyógyszer sincs elől, hiába másznak ugyanazok a gyerek 14 felé, arra fordítottatok figyelmet. Ez maximálisan anyuka hibája volt! Kár, hogy nem sikerült erre ráeszmélni, és inkább a gyereken csattant a dolog...)
2017. okt. 11. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
36%
Néha úgy érzem, bizonyos kérdéseket csak azért írnak ki, hogy utána le lehessen pontozni a hozzászólókat...
2017. okt. 11. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!