Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Bármilyen nevet adhatok a...

Bármilyen nevet adhatok a gyerekemnek?

Figyelt kérdés
A gyerek apja spanyol nyelvterületről származik és egyébként a hideg kiver a magyar nevektől. Biztos, hogy nem fogom Lászlónak vagy Eszternek de még akármilyen magyar divatnévnek sem elnevezni. A kérdés, hogy adhatok-e neki spanyol eredetű nevet? Még nem tudjuk a nemét de ha lány akkor Luz lesz ha pedig fiú akkor Cruz. Ezeket itthon engedélyezik egyáltalán? Mert ha nem akkor nem lesz neve vagy én nem tudom de tuti nem fogom fonetikusan írva sem anyakönyveztetni.

2017. okt. 12. 13:55
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
94%
Ne beszéljetek már hülyeséget a magyar helyesírás a magyarokra vonatkozik, hogy adsz be egy kérvényt, hogy engedélyezzenek már egy külföldi nevet, amit aztán, ha szerencséd van magyar helyesírással felvesznek a listára. De ha külföldi a gyerek egyik szülője akkor annak a szülőnek az országában elfogadott nevekből is választhatnak és azzal a helyesírással is adhatják és nem fog semmiféle listára felkerülni, meg nem írják át fonetikusan! Ha a gyerek szülője mondjuk orosz lenne akkor még akár a cirill betűs írásmódot is választhatnák! Ha nem tudtok valamit, akkor olvassátok el a törvényt, úristen...
2017. okt. 12. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 anonim ***** válasza:
50%

Vagy kint szülsz, és lesz Luz vagy Cruz


Szegény gyerek, mit fog itt kapni, Lúzer, Krúzer.

Valóban szívás lesz.

2017. okt. 12. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 anonim ***** válasza:
85%
Biztos azért hívják az itthon kubai apától született unokaöcsémet Carlosnak igen így leírva, mert hülye vagyok. Nem nem Kárlosz, hanem Carlos, mert kubai az apja és ezért lehetett.
2017. okt. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 anonim ***** válasza:
47%
Nem ám, hogy Dávid, Péter, Anna. Olyan nevek, amelyik mindkét országban használatosak. Majd lesz Krúz. Lakatos Krúz - de jól is hangzik.
2017. okt. 12. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim ***** válasza:
91%

2010. évi I. törvény

az anyakönyvi eljárásról


IV. FEJEZET

NÉVVISELÉS, NÉVVÁLTOZTATÁS


44. §


(7)122 Ha valamelyik szülő nem magyar állampolgár, az anyakönyvvezető a szülők kérelmére a gyermek utónevét az anyakönyvbe az érintett nem magyar állampolgárra irányadó szabályok szerint is bejegyezheti. Azt a tényt, hogy az adott utónév az adott országban anyakönyvezhető, igazolni kell, kivéve ha az anyakönyvvezetőnek hivatalos tudomása van arról, hogy az adott külföldi országban bármilyen utónév anyakönyvezhető.

2017. okt. 12. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a hasznos válaszokat ezek szerint nem lesz probléma a névadással, kedves utolsó #15 köszönöm a jogszabályt ezt így én nem találtam meg. :)

A jövőnket egyébként nem itt képzeljük el, azért vagyunk itt mert van itt egy lakásom amit majd eladunk és abból veszünk valamit kint.

Én folyékonyan beszélek spanyolul de nyilván sokaknak még a kiejtés sincs meg: Krusz és nem Krúz ill. Lusz és nem Lúz. :)

Dávid, Maria és társai pedig nem játszanak mert akármilyen hasznos lenne egyikünknek sem tetszik azt pedig hogy a “Lakatossal” miért kell párhuzamba hozni #14 azt végképp nem értem...

2017. okt. 12. 15:00
 17/48 anonim ***** válasza:
77%

Azért Spanyolországban is vannak szép nevek kérdező, ez a Luz meg Cruz ott se hangzik jól, maximum úgy ha van mellette másik név is.


Nekem a már ovitól egészen gimi végéig voltak spanyol csoport és osztálytársaim.

Mateo, Marco, Roberto, Daniela, Alba, Noelia, Mara a nevük, ezek többsége megtalálható a Magyarországon adható nevek között is, Spanyol nevek, de még se elvontak, nem fognak állandóan visszakérdezni hogy hogyan is írják.

2017. okt. 12. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 A kérdező kommentje:

A Cruz de főleg a Luz kb. annyira hétköznapi kint ill. szinte mindenhol ahol spanyolul beszélnek mint itthon a Levente vagy a Viktória mondjuk.

A Mateo egyébként szintén szóba került a többivel pedig sajnos mind van ismerős vagy rokon.

2017. okt. 12. 15:09
 19/48 anonim ***** válasza:
94%

"Azért Spanyolországban is vannak szép nevek kérdező, ez a Luz meg Cruz ott se hangzik jól, maximum úgy ha van mellette másik név is. "


Tudtad, hogy az ízlés az egy ilyen szubjektív dolog? Hogy mert szerinted valami nem hangzik jól attól még másnak pont az tetszik?

2017. okt. 12. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 anonim ***** válasza:
38%
Felmész a netre,rengeteg különleges név van!!Én is utálom mikor minden második gyereket Lilinek hívnak....azért lesz az én kislányom Nia. 
2017. okt. 12. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!