Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Bármilyen nevet adhatok a...

Bármilyen nevet adhatok a gyerekemnek?

Figyelt kérdés
A gyerek apja spanyol nyelvterületről származik és egyébként a hideg kiver a magyar nevektől. Biztos, hogy nem fogom Lászlónak vagy Eszternek de még akármilyen magyar divatnévnek sem elnevezni. A kérdés, hogy adhatok-e neki spanyol eredetű nevet? Még nem tudjuk a nemét de ha lány akkor Luz lesz ha pedig fiú akkor Cruz. Ezeket itthon engedélyezik egyáltalán? Mert ha nem akkor nem lesz neve vagy én nem tudom de tuti nem fogom fonetikusan írva sem anyakönyveztetni.

2017. okt. 12. 13:55
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
100%
Ha az apja spanyol akkor olyan irasmoddal is anyakonyvezik akármilyen spanyol névvel is.
2017. okt. 12. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 anonim ***** válasza:
73%
26 os!Azért mert egy embernek más az ízlése,akkor már buta?Te olyan qurva okos vagy,gondolom a neten elolvastad,hogy melyik név milyen eredetű!!😂
2017. okt. 12. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 anonim ***** válasza:
48%
Kedves kérdező! Te már hisztivel kezdted a kérdést, nem tudom mit csodálkozol, hogy azt is kapsz vissza. Engem nem érdekel, hogy minek nevezed a gyereked, de az ilyen viselkedéstől, hogy lemondod más nevét és azzal pöffeszkedsz, hogy neked a magyar anyakönyveztethető nevek közül egyik sem elég jó, kiráz a hideg.
2017. okt. 13. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim ***** válasza:
61%
A legjobb, mikor az oviban szól az óvónéni: Brajen, Dzseniffer, Ruben, Sanel, Ramón, gyertek ide. Ezek mind adhatók nálunk. Hát a belem kifordul a kifordult szülők kifordult ízlésétől.
2017. okt. 13. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim ***** válasza:
37%
Ja, ha a Magyar nevek olyan gázok, akkor húzz el Spanyolországba élni, ne itt használd az állami támogatásokat.
2017. okt. 13. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 A kérdező kommentje:

Uramisten! :DDDDDDD

Na ha már arról volt szó kik miatt tart ott ez az ország ahol akkor jelentem az utolsó 3 válaszoló biztos befutó ezzel a fröcsögő rosszindulattal. Ez legyen a legnagyobb örömötök az életben azt kívánom, az én napomat már feldobtátok köszönöm. :)

Azt pedig elmondom még egyszer mert látom itt sokaknak nem erőssége a szövegértés: NEM kérdeztem senki véleményét a nevekről és az ízlésemről sem mégpedig tudjátok miért? Mert egyáltalán nem érdekel. :D

Azt pedig tisztázzuk: mivel a gyerek kettős állampolgár lesz így minden joga meglesz ahhoz, hogy spanyol nevet viseljen akkor is ha sokan erre vérszemet kapnak. Az pedig, hogy kinek mi tetszik egyéni preferencia kérdése és nem vita tárgya legalábbis intelligens, kultúrált emberek között...

Sajnálom ha bárkit megbántottam, példának hoztam fel random neveket amik eszembe jutottak és gyakran hallom őket ha valaki ezt sértőnek érezte akkor valamit félreértett (vagy félre akart érteni) ugyanis nem állt szándékomban senkit megsérteni.

2017. okt. 13. 17:40
 37/48 anonim ***** válasza:
18%
Nem, drágám! Nem amiatt tart ott az ország, hogy szerintem a Sanel, Bentli és társai idióta nevek. Amiatt tart ott, mert szétlopják a kormányok.
2017. okt. 13. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 anonim ***** válasza:
47%
Nem baj, tedd csak nyugodtan tönkre a gyereked életét hajrá:-)Amúgy te itt fröcsögsz a gyakori magyar nevekre, erre kiválasztod a két majdnem leggyakoribb spanyol nevet? Fuck logic:-D
2017. okt. 13. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 A kérdező kommentje:

Hát pedig érdekes módon már meghallgattam itt ártatlan kérdésem alatt azt is, hogy azok miatt tartunk itt mint én. Mellesleg szerintem a Sanel, Guccsi és társai teljesen nem ideillő példa ugyanis az egy teljesen más kategória nem bohócot óhajtok csinálni a gyerekből..


Nem azért kap a gyerekem spanyol nevet, hogy olyan marha egyedi legyen hanem mert hiszitek vagy sem nem találtunk olyan magyar nevet amit igazán magunkénak éreztünk volna ha pedig igen akkor annak a kinti verziója jobban tetszik. Mellesleg a Luz pl. a gyerek apjának a kiskora óta preferált lányneve amihez nagyon ragaszkodik ugyanis az imádott és már elhunyt nagymamájának a neve de igen ítélkezzetek csak nyugodtan más feje fölött anélkül hogy ismernétek. Felettébb intelligens dolog főleg ha a kutya nem kérdezi. Mellesleg nem fröcsögtem semmilyen névre, egyikre sem mondtam hogy ronda lenne csak a száraz tényt: gyakori. Az pedig, hogy nekem nem tetszik az itthoni nevek többsége sajnálom de szép is lenne ha mindenkinek ugyanaz tetszene.


Innentől pedig lehet oltogatni ahogy csak akartok részemről a téma lezárva, a kérdésemre a választ megkaptam, köszönöm az értelmes hozzászólóknak az unatkozó emberek provokációjára pedig nekem nincs időm.

2017. okt. 13. 18:30
 40/48 anonim ***** válasza:
29%
Miért a Luz meg a Cruz nem gyakori név spanyolban? Nekm csak az a bajom hogy azt mondod nem akarsz gyakori nevet adni, aztán meg kiderü hogy mégis, csak a magyar nevektől ver ki a víz. Itt magyarországon a megtöbb embert meg a Luz, Cruz és hasonló nevektől veri a víz..és ha szerencsétlen gyereked itt fog élni, eléggé tönkreteheted az életét. Akkor lenne már mondjuk Anna Luz, és akkor választhatna hogy mit szeretne..
2017. okt. 13. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!