Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csak a lakokornyezetemben meg...

Csak a lakokornyezetemben meg itt a gyakoribb ilyen sok a nagycsaládos vagy általánosságban jellemző mostanaban hogy 3-4 gyereket vállalnak a családok?

Figyelt kérdés

Itt az ismerőseim(játszótéri) vagy két gyerekesek de mar tervezik a 3.babat,vagy 3 van vagy jön épp a 4.

Azt hittem csak itt a környéken jellemző ez(sokan költöznek ki Pestről,Duna-parti,jól fejlődő város),de ahogy olvasgatom itt a gyakorin is sok nagycsaládos van...

Vagy lehet nem vagyunk sokan csak mi érünk ra jobban netezni...😅


2017. márc. 21. 14:25
 1/7 anonim ***** válasza:
61%

Egyre jellemzobb, ha visszaolvasod a MAI kerdeseket, 4 van, ahol 3-nal TOBB gyereken agyalnak epp.

Tegnap pedig egy kerdezo az ELSO babajat varta de mar azon gondolkozik, mi lesz ha mar a harmadik is meglesz :)


En ismeretsegi kiromban is 3-4 van, sorozatgyartasban, 1-2 ev kulonbsegekkel, anyukak 8-10 eve nem dolgoznak, van aki sosem mert fosuli ota csak szul es szoptat felvaltva.



Mindig vannak trendek, volt hogy a ket gyerek + kutya, most a 3-4 gyerek. Biztos benne van a CSOK is, de amugyis, most ilyen tarsadalmi hullamban vagyunk.

2017. márc. 21. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Kozben szuletett meg egy 3 gyerekes kerdes :) Csak ott elvaltak es epp az 1,3,4 eves gyerekekert megy a harc :( Mert anyuka ott is sorozatszult emiatt nincs munkaja, de apuka lelepett.
2017. márc. 21. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nagyon gyakori a 3-4 gyerek, Buda környéke. Nekem csak 2 van.
2017. márc. 21. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
65%
Az agglomerációba jellemzően többé-kevésbé jómódú családok költöznek, akik között valóban viszonylag sok a nagycsaládos, mert a környezet nekik való. Budapest V. kerületében, gondolom, nem ez a trend. Én is laktam ilyen városban, és tényleg nagyon sok volt a 3-4 gyerekes, de érdekes módon a sokadik gyerek a legtöbb helyen bevallottan becsúszott, vagy más motiváció hajtotta a szülőket (pl két fiú után hátha làny lesz). Kevés családot vezényelt egyszerűen csak a sok gyerek utáni vágy.
2017. márc. 21. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
83%

Én azt vettem észre, hogy mostanában talán kezd ugyanúgy elterjedni a háromgyerekes (vagy talán még annál is több gyerekes) család, mint amennyire az egy-két gyerekes modell elterjedt.

Amikor én voltam gyerek, vagy amikor a nagyobbik fiam volt kicsi (80-as, 90-es évek, a gyerek meg 2007-ben született), akkor jóval kevesebb háromgyerekes családdal találkoztam. Az osztálytársaim közül is csak egy volt nagycsaládos, ott 4 gyerek volt, amúgy mindenkinek max egy testvére volt, vagy egy sem.


Nálunk most az a helyzet, hogy van egy nagyfiam (9 éves), meg egy 1 éves kicsi, és nyáron már a harmadikkal elkezdünk próbálkozni. Ha rajtam múlna, lenne negyedik is, de azért akkor anyagilag nagyon szűkösen lennénk már, arról nem is beszélve, hogy három gyerekkel még számunkra kényelmesen elférünk a lakásban, de néggyel már nagyon egymás fenekében lennénk.

Amúgy sok kétgyerekes ismerősömtől hallom, hogy tervezik ők is a harmadikat, vagy már úton is van, akad, akinek meg is született már. Ott is sokaknál a nagyobbik már az én nagyobbik gyerekemmel egykorú, és csak egy tesót terveztek, aztán valahogy mégis úgy döntöttek, hogy jöhet még egy.


Mi amúgy pécsiek vagyunk, szóval itt is van egy ilyen tendencia, én legalább is ezt tapasztalom.

2017. márc. 21. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
48%
Az én ismerősi körömben az egy, maximum két gyerek a jellemző. Vidéki kisvárosban élünk és mindannyian jómódúak vagyunk, nem az anyagiak miatt nem akarunk több gyereket.
2017. márc. 21. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A környezetemben a 2 gyerekes családok vannak többségben, és nem terveznek többet (vagy egyelőre nem ez jó kérdés). Egyedül nővéremnek van 3 gyereke, unokatestvéreimnél 1-2 gyerkőc van. Barátnőméknél most születik a 2. nem említette,hogy terveznek-e harmadikat.
2017. márc. 26. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!