Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tenyleg ketfele anyuka van?...

Tenyleg ketfele anyuka van? Aki hagyja sirni a gyereket majd megnyugszik típus es aki felveszi, csakhogy ne sirjon?

Figyelt kérdés
2017. okt. 16. 09:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
64%

Miért, mi 3. megoldás szerinted???


Amúgy azért veszik fel az anyukák a síró gyereket, mert egy csecsemő így jelzi, hogy szüksége van az anyjára. És egy anya vagy "cserbenhagyja", amihez hozzászokik, és egy idő után nem hívja a baba, mert minek, vagy megy az anyuka, mert hívta a gyereke...

2017. okt. 16. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
88%

Én sem látok harmadik eshetőséget.

Egy baba-kisgyermek még ösztönlény. Ha bármi gondja van - egyedül érzi magát, éhes, fázik, melege van, rosszul van-, az anyukájáért szól, hogy segítsen neki. Ha végignézünk az állatvilágon, ott az anyaállat rögtön rohan a fiához és nyugtatja, amint az elkezdett sírni. Megfigyelhető ez a madaraktól kezdve, a kutyán, medvén, oroszlánon át egészen a főemlősökig.

Csak mi, emberek vagyunk így elkényelmesedve. Egy eszeveszettül segítségért kiáltó csecsemőt magára hagyni szereintem a babának nagy csalódás lehet. Végül persze, abbahagyja a sírást, mert feladja, hogy bárki is a segítségére jön... és akkor anyuka örül, hogy a poronty csendben van.

Szerintem egy anyának meg kell nyugtatnia a gyermekét, óvni és védelmezni őt.

2017. okt. 16. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
64%
Az aranyközépút miért nem lehetőség? Most a sok szuperanyu majd biztos jól lepontoz, de nem kell ugrani a gyerek minden nyikkanására. Így lehet gyönyörűen hisztis, követelőző gyereket nevelni. De természetesen magára hagyni sem szabad, nem azért szüljük hogy csak nőjjön mint a gaz. A szélsőségesség sose jó.
2017. okt. 16. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
79%
Lehet, hogy van harmadik lehetőség, a lányom egyáltalán nem bőgős baba, de néha nem tud elaludni és olyankor nyöszörög kicsit, na ilyenkor nem szabad semmit csinálni vele, mert ha elkezdem ringatgatni, akkor attól felébred, így mi hagyni szoktuk és 1 perc múlva szépen elalszik, de ehhez ismerni kell a babádat, hogy milyen szokásai vannak, más esetben nem hagyjuk bőgni.
2017. okt. 16. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
74%

Én is a harmadik féle anyuka vagyok.


Ismerem a sírásait. Tudom mikor van rám szüksége és mikor unatkozik. Amikor fájdalomból éhségből bármi más miatt sír, természetesen magamhoz veszem. Ha bújni akar és anya hiánya van, összebújunk.

De amikor játszva sír, mert pl nem engedtem meg neki valamit és bömböl, hogy jaj de rossz neki, akkor bizony ott hagyom a kiságyában és rájön, hogy nem, én nem vagyok "bábú". Láss csodát, 2 perc múlva játszik már.


Másik: Van hogy minden esetben felveszem, de csak akkor, ha egész nap sír és nem bírják az idegeim, nincs türelmem hagyni, hogy maga foglalja el magát..


Én is számítok a lepontozásra :D

2017. okt. 16. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
46%
Én egészen azóta mióta rájöttem, hogy csupán alvás helyett játszani akar nem szaladok rögtön. Sőt mikor beteszem az ágyba már sír, de amint kimegyek a szobából rögtön abbahagyja. Van, hogy felkel éjszaka sír 2 percet, mert nem találja a cumisüveget, de amint felfedezi (mindig mellette van) abbahagyja. 1 éves elmúlt, már kitapasztaltam mikor van rám szüksége és mikor a szőnyegen akarna játszani. A legtöbb Anyuka azért meg tudja különböztetni a sìrásokat. Én is tudom mikor fáj valamilye, éhes vagy tele a pelus. Van mikor szaladok rögtön, mert valóban szüksége van rám, de van mikor várok néhány percet. Szerintem van középút. És egyrészt azért nem megyek rögtön, mert akkor biztosan nem aludna , a másik meg, hogy így is iszonyatosan akaratos és makacs. A védőnő szerint is.
2017. okt. 16. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
47%

Hát ha ez igy van akkor én 2in1 ben anyuka lehetetek.

Ha megijed vmitől( zaj vagy valami)vagy faj vmilye mi felvesszuk ha nagyon keservesen sír, de eloszor probaljuk megnyugtatni ott ahol es ahogyan van,ugy h simogatom beszélek hozzá stb !:)

2017. okt. 16. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
39%
Nem értem miért baj felvenni egy síró kisbabàt.Így megtanulja,hogy szàmíthat ràd.Majd nagyobb koràban szépen,fokozatosan elég megtanítani neki,hogy bizony nem tudod mindig felvenni és síràssal nem tud kikövetelni semmit.
2017. okt. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
76%
8# vagy nem sirt sosem hisztibol a gyereked vagy nincs is gyereked. Ha minden nyikkra felkapod le nem vakarod nagyon sokaig
2017. okt. 16. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
46%
8as vagyok.Van gyerekem ,és nekünk ez így bevàlt.
2017. okt. 16. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!