Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha egy férfi lemond a még meg...

Ha egy férfi lemond a még meg sem született gyerekéről, akkor is kell gyerektartást fizetnie?

Figyelt kérdés

Na most adott a szitu:

Mind két fél idióta, becsúszott a baba. Mivel a férfi nem kötelezhet abortuszra senkit, ha a nő úgy gondolja, akkor megtartja. Na már most, ha a férfi nem akar apa lenni, nem akarja ezt a gyereket, és lemond róla, akkor is kötelező fizetnie?


Csak azért kérdezem, mert többször olvastam, hogy igen, de ez szerintem rettentően igazságtalan a férfiakkal szemben. Én nő vagyok, de ha nekünk meg van a lehetőségünk, hogy lemondunk a babánkról, akár abortusszal, akár szülés után, akkor miért nem lehet bitosítani a férfiaknak is hasonló lehetőséget? Főleg mert mind kettő fél hibás egy teherbeesésnél.


Itt nem arról beszélek, hogy kötelezheti a nőt az abortuszra, csak arról, hogy ha ez számára egy nem kívánatos baleset, akkor legyen lehetősége 100%ban lemondani erről. Hiszen egy nő is meg tudja tenni fordított esetben.


(És az fontos, hogy itt kifejezetten a lamondásról beszélek, és nem a megtartásról, az megint egy másik szitu)


Érdekel a véleményetek, hogy miért kéne egy férinak azért szenvednie mert egyszer hülye volt, mikor fordított esetben egy nő megoldhatja a problémáját akár így akár úgy.



2017. okt. 18. 11:45
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
79%
Ha az anya igényt tart tartásdíjra, a férfi köteles fizetni, nem mondhat le a gyerekről.
2017. okt. 18. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
97%
Mert itt nem a két idióta helyzetét, hanem szerencsére a megszületett gyerek érdekét nézik.
2017. okt. 18. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
97%

A gyerektartás a gyereknek jár, csak az anya rendelkezik vele. A pasi tök mindegy mit csinál, perelhető.

Valóban nem igazságos, de a gyerekhez 2 ember kell.

2017. okt. 18. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerű biosz: az apa a gyerekhez mindösszesen egy adag spermával járul hozzá. Ez az ő része, erről ő dönt: mikor, kivel csinál gyereket, belelövi, gumit, meg se dugja, kihúzza "időben", stb.


Innentől a nő térfelén pörög a labda: terhesség, szülés, szoptatás, és a gyerek felnevelése a következő 20 évben. Ezekről meg ő dönt. Vagy ő szív miatta egy életen át,, akkor is, ha csak elhitte, hogy ha időben kiveszi, nem lehet terhes.

A butaság nem ad felmentést.


Amelyik pasi nem akar gyereket, az nézze meg, hogy hova dugja, és húzzon gumit! Ha meg védekezés nélkül teliveri a csajt, akkor ne lessen, hogy apa lesz.


Nézhetjük fordítva is. Ha ilyen egyszerű lenne megszabadulni a tehertől, az életben nem húznának gumit. Dugnak mint az üreginyúl, szórja a magját, aztán benyögi, hogy bocs de nem kell kölyök. Ezt akár a 12. héten túl is, arra hivatkozva, hogy most tudta meg. Ki tudja az igazat? Csak ők ketten.


Úgyhogy marad az a lehetőség, hogy férfiként bármikor (a 12. hét előtt, utána, vagy a 12 éves gyerek mellett) mondhat egy olyat, hogy inkább fizet 20 ezer gyerektartást, aztán felejtsék el egymást. Erre mikor láttál példát a nőknél? Pedig jogilag megteheti, hogy közli, hogy neki mégse kell a 3 éves gyerek, inkább lemond róla.

2017. okt. 18. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Semmit sem jelent az h lemond rola.. azok szavak.

Biológiailag az apja lesz orokre és felelősséget kell vállalnia , ha lemond róla , ha nem!

2017. okt. 18. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
97%
A férfi nem tud lemondani a gyerekről.Ha nem akarja elismerni,a bíróság elrendeli az apasági vizsgálatot,és ha bebizonyosodik,hogy az ő gyereke,akkor bizony köteles lesz fizetni,akkor is,ha kapcsolatot nem kíván vele tartani.Egy módon mentesülhet apai kötelezettségei alól;ha van egy másik férfi,aki vállalná az apaságot,és örökbefogadná a gyermeket.
2017. okt. 18. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem a kérdező nem ezekre gondolt, hanem arra, hogy a nő, ha neki nem kell a gyerek fogja magát és elmegy az abortuszra akkor is, ha a férfi térdenállva könyörög, hogy ne tegye, és kész, nem tehet semmit, a gyerek el van vetetve, ha viszont a férfi térdenállva könyörög, hogy menjen az abortuszra, a nő meg nem akar, akkor megtartja és kész, a gyerek megszületik a férfi nem tehet semmit. Értem, amit írtok, hogy nem kell beleélvezni senkibe, de szerintem ezt mind nők írták. A közvetleny környezetemben 2(!) olyan nő is van, akik titokban abbahagyták a fogamzásgátló szedését és megtartsanak egy férfit, persze nem sikerült, a gyereket bosszúból tiltják a férfitől, de fizetnie azt kell és 2(!) olyan nő is van, akivel készültek a babára, aztán a nő meggondolta magát, mert csak és titokban elment az abortuszra. Ennyit erről és arról, hogy ez milyen baromi igazságos és mind a 4(!) eset mennyire veszi figyelembe a gyerek érdekeit.
2017. okt. 18. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
teljesen igazad van ebben, értem, mit akarsz mondani és egyet is értek, de sajnos a természet nem így találta ki a dolgokat, sok mindent ezzel tenni nem lehet. Max minden egyes szex előtt aláíratni a nővel egy hivatalos papírt, hogy ha gyerek lesz, nem tart igényt a férfitől semmire. De ez ugye így elég furán hangzik :)
2017. okt. 18. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

És nem lehetne olyan jogot adni a férfiaknak, hogy ha akar akkor örökbeadásra kívánja feladni a picit, és lemond róla.

A nők, a kórházban hagyhatják a gyereküket ha akarják, úgy hogy soha az életbe semmi közük ne legyen hozzá többet. Ha egy nőnek meg van ez a lehetősége, akkor egy férfinak miért nincs.


Ha pl, az anyuka meghal szülés közben, az apának is van lehetősége felajánlani a picit örökbeadásra, vagy szimplán a korházban hagyni. Szóval ha egyedülállóan élhet a szülő ilyen lehetőséggel, akkor csak úgy lehetnének a jogok balanszban, hogy ha a nőnek mint abortusz megadatik, férfinak pedig lehetőség a gyermekről örökre lemondani.


Egy teherbeeséshez két fél kell. Nem csak a faszik idióták. Én nő vagyok, de egyszerűen nem értem, hogy ez hogy ad egyenlő jogokat.

2017. okt. 18. 12:40
 10/19 anonim ***** válasza:
89%
Ezt mégis hog, gondoltad?A férfi jelzi,hogy örökbe kívánja adni,majd emiatt mikor megszületik,kikapják az anya kezéből,mondván az apa örökbeadja.A férfinak és van választási lehetősége.Gumit húz.
2017. okt. 18. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!