Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Adnátok gyermeketeknek az...

Adnátok gyermeketeknek az apja nevét? Vagy már nem divat?

Figyelt kérdés
Több generációra visszamenőleg,ugy kb a dédpapáig van meg ez a név a fiú gyermekeknél. Adnátok a gyereknek? Amugy szép név szerintem.
2017. okt. 21. 12:12
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
85%
Mi a nevelo apam nevet adjuk a fiunknak. Sokat koszonhetek neki es nagyon tetszik a neve. Igy kapja meg. A verszerinti Apam neve meg nem tetszik. Szoval ha nem igy hozta volna az elet akkor se kapja se apam se parom nevet.
2017. okt. 21. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
59%

Nem adnám egyik közeli rokon nevét sem, még akkor sem, ha nagyon tetszik.

Páromék családjában a Jánosok, nálunk az Istvánok hemzsegnek. Igaz a János tetszik is, de így nem adnám. Azt meg végképp elképzelni se tudom hogy a saját nevemet adjuk a kislányunknak. Inkább egy olyan nevet adunk a gyermekünknek ami önálló a családban és mindkettőnknek tetszik. Mi valahogy úgy képzeljük el hogy a gyerek önálló lény, önálló személyiséggel ami fele részben belőlünk van. Ennek megfelelően a neve is legyen "egyedi" a családon belül.

2017. okt. 21. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
76%

Második névként csak. Férjem családjában divat (ott még a nők is viszik anyu nevét...), ő szeretné, így lett a kompromisszum a második név.

Alapvetően szép hagyománynak tartom, de nemcsak apáét, de egyetlen családtag nevét se adnám a gyereknek első/fő névként. Legyen a gyerek önálló személyiség, önálló névvel, ne valakinek a másolata.

2017. okt. 21. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem nem lesz másolat egy gyerek attól ha valamelyik szülő nevét kapja. Illetve meg is lehet különböztetni. Hiszen nincs olyan név amiből a világon csak 1 van , valaki úgy is viseli. Akkor miért ne adhatnák az apa nevét. Ha nekem tetszik akkor minden gond nélkül adnám a nevét. Ha a második szomszéd Mari és én is úgy nevezem a gyerekem akkor ő a szomszéd Mari másolata? Ha 5 Mari van a faluban akkor melyiket másoltam le? Ugye hogy így butaság az érvetek?
2017. okt. 21. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
81%

#14 Én nem ítéllek el, amiért másképp gondolkodsz, kérlek, te se tedd ezt, köszönöm. Nem minősítést kértem, csak leírtam, hogy én hogy gondolkodom.

Nyilván van a gyereknek saját személyisége. Nyilván nem fogom összekeverni sem az apjával/nagyapjával, az ikreimet is meg tudom különböztetni. Ettől függetlenül "nomen est omen". Marinéni meg nem a családom tagja, így ha Marinéni neve tetszik, akkor úgy fogják hívni a gyereket.

Nyilván nem talál ki mindenki új és megismételhetetlen neveket a gyerekének... De ha már szabad az alapján válogatni, hogy milyen eredetű nevet akarok, meg milyen hangzásút, meg milyen írásképűt; akkor én meg hadd válogassak már azon az alapon, hogy mi nincs a családban jelenleg...

2017. okt. 21. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
91%
Ha tetszik az apja neve, akkor nem lenne kifogásom ellene. Mi is egy elég hosszú családi hagyományt szakítottunk meg azzal, hogy a kisfiunk nem az apja (és a nagyapja, dédapja, stb.) nevét kapta, de ő maga, mármint a párom volt elsősorban ellene, mivel nemigen szereti a saját nevét. Különösebben nekem sem tetszik, Györgynek hívják, ami messze nem egy "gáz" név, de nem szívesen adtam volna a fiunknak. Szerencsére a nagyszülők nem problémáztak ezen, elfogadták, nem is akartak soha beleszólni vagy befolyásolni minket.
2017. okt. 21. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
85%
Ha tetszik akkor én másodikként adnám.
2017. okt. 21. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
93%

Férjemnek különleges neve van, ami nekem nagyon tetszik, ő is szereti a nevet. Én nagyon szerettem volna azt adni a fiunknak, de nem a hagyomány miatt, hanem a név miatt.


Nálunk nem több generációs a név, csak öt hívják így. Ő kérte, hogy más legyen a neve, mert szeretne, hogy saját neve legyen.


Ha mindkettőnknek tetszene a név, akkor én szívesen adnám.

2017. okt. 21. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
95%
Igen, mi az apja nevét adzuk volna, de kislány lett.
2017. okt. 21. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
96%

A döntéseimnél soha nem érdekel, hogy épp "divatos"-e vagy sem.

Ha tetszene, én adnám, szerintem ez egy szép hagyomány.

2017. okt. 21. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!