Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kisfia 13 hónaposan miért...

Kisfia 13 hónaposan miért eszik éjjel?

Figyelt kérdés
3 hetes korától végig aludta az éjszakát evés nélkül este 8-tól reggel 7-8-ig. A nyári melegben ismét kelni kezdett és tápszerrel kínáltam. Azóta is minden áldott éjjel 00:30-kor felkel és csak tápszerrel alszik vissza, valamikor 50-et, de valamikor 200 ml-t iszik. Nem zavar, hogy kel, csak azt gondolom, hogy nem azért kel, mert éhes, hanem mert megszokta és nem tud csak evés után visszaaludni. Valaki próbálta már hogy mindennap egy kicsivel kevesebb tápit adott Neki? Gyerekorvosunk azt javasolta, hogy mindig kicsit higítsam a tápszerét. Ha tényleg éhes kelek én akár többször is éjjel, de szerintem nem az. Valaki tud valamilyen módszert, hogy "megtudjam" vajon tényleg éhségből vagy megszokásbó kel? Sírni semmiképpen nem akarom hagyni. Kicsit kusza lett, de remélem a lényeg érthető:).
2017. okt. 23. 08:49
 1/6 A kérdező kommentje:
*Kisfiam:)
2017. okt. 23. 08:49
 2/6 anonim ***** válasza:
93%

Tudom, hogy ez már veszett fejsze nyele, de ott rontottad el, hogy a majdnem egy évest elkezdted táppal tömni nyáron. Akkor kellett volna csak vízzel kínálni, hiszen valószínűleg csak szomjas volt.

Én jó alaposan megvacsiztatnám, hogy a lelkem nyugodt legyen, hogy nem fog este 8-tól éjfélig éhenhalni, és bevetném a gyerekorvos felvizezős tippjét. Vagy rögtön csak vizet adnék neki.

2017. okt. 23. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is volt, hogy egy idő után újra ébredt. Mikor megevett 200-at, akkor adtam neki, mert valami miatt megéhezett. Aztán mikor elkezdett lecsökkenni, 40-50ml-t evett, az már csak megszokás volt. Nem tápszert adtam, csak vizet. Ha szomjas volt ivott, de kb egy hét után újra aludt. A vízért nem volt érdemea felkelnie. Nem hígítgattam, nem sírt a tápszer után.

Szóval ha szerintem, ha 200-at eszik, akkor éhes, had egyen. Ha csak pár ml fogy akkor csak megszokás vagy szomjas.

2017. okt. 23. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Sajnos akkor még nem volt hajlando vizet inni. Aztan július óta csak azt iszik, ha szomjas. Éjjel sose fogadta el a vizet, mos sem. Nyáron azt is próbáltam, de ha megérzi, hogy víz elkezd sírni:(. Valamikor nagyon sokat eszik, valamikor keveset. Elég nehézkes volt a hozzátáplálás, lényegében 3 napja eszik normálisan.
2017. okt. 23. 09:16
 5/6 anonim ***** válasza:

Azért eszik éjjel, mert megeteted. Ez nem bűn, ha fizikailag bírod, csináld nyugodtan.

Ha viszont szeretnéd leépíteni, lefekvéskor mondd meg a kis drágának, hogy éjjel nem eszünk, ha felébred, csak vizet fog kapni. Aztán ha felsír, ülj mellé, kínáld meg egy kis vízzel, add a kezébe az alvóállatát vagy rongyocskáját, (ha még nincs, itt az idő, hogy válasszatok egyet, )és üldögélj mellette nagyon unalmasan, hogy ne legyen magányos, míg újra elalszik. Ne énekelj, ne mesélj, ne ringasd, akár ott is hagyhatod, legfeljebb vissza-vissza mész, ha tovább sír.

2017. okt. 23. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Rendben! Ki fogom próbálni, alvókánk van, annyira édesen alszik Vele. Viszont muszáj kijönnöm, mert szerencsére egyedül tud csak elaludni, ha benn vagyok nem. Nem fog átszokni a vízre? Igazából bírom persze, este 8-tól alszik reggel 7-8-9-ig és csak egyszer kel fel enni, amúgy egész éjjel meg se nyikkan. Igazából azért szoktatnám le, mert nem szeretném, ha még ennél is jobban megszokná, hogy éjjel evés van.
2017. okt. 23. 15:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!