Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt anyuka, akinek a...

Van itt anyuka, akinek a babája még 9 hónaposan is szélgörcsökkel küzdött, és ez éjjel sem hagyta nyugodtan aludni?

Figyelt kérdés
3 hetes kora óta sokszor fel van fújódva, gondoltam majd jobb lesz a helyzet, ha hozzátáplálom.. Már 9 hós, sokmindent eszik, csak picit d.u. és éjjel szopik. Voltunk dokinál 7,5 hósan, akkor azt tanácsolta h csak reggel és este szoptassam, a többi szilárd étel legyen. Volt 2 hetünk h nem volt semmi tünet, szépen is aludt, most megint elkezdpdött, pedig nem kapott semmi újat..
2013. júl. 5. 12:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Az enyém 13 hónapos. És elég durva a helyzet.

De nekem kicsinek nem volt hasfájósabb különösebben, minden gond a hozzátáplálás óta van.

Brutál diétát tartunk, így egy picivel jobb. Csak keresgélik az okokat a gasztron is.

Szóval nem átlagos a helyzet. :(

2013. júl. 5. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Sejtettem h nem átlagos, mert eddig még nem igazán találtam anyukát, akiknél ilyen a helyzet. Teljesen tanácstalan vagyok, a doktornő ezen kívül még annyit mondott, lehet h laktózérzékeny, és ha nem lesz jobb, vigyem vissza. De az a 2 tünetmentes hét alatt is ugyanúgy kapott tejtermékeket. Azon gondolkodok, h privát orvoshoz viszem, hátha valami kiderül..
2013. júl. 5. 13:58
 3/14 anonim ***** válasza:

Az enyém is hasfájós volt 3 hónapos koráig, utána kezdett szép lassan enyhülni. Aztán mostanában kezdett rá megint, hogy éjjel felsír, és nagyokat durrogtat is hozzá. Kétlem, hogy emiatt sírna fel -inkább a fogára gyanakszunk-, de biztos, hogy zavarja a hasa is! 9 és fél hónapos kisfiú. Én is mostanában kezdtem el ezen tanakodni,hogy normális e, hogy egy ekkora babának ilyen nehézségeket okoz ez!? Ő sem eszik semmivel sem másabbat, mint előtte, vagy más napokon, mikor nincs ilyen. Én még nem találtam meg erre a magyarázatot.

De hátha az már segít, hogy van ilyen más gyerkőccel is :)

2013. júl. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Úgy 6 hós koráig még annyira nem paráztam, mert ugye általában van, amelyik babáknál picit tovább tart a hasfájás, de ez már, hogy ilyen idős korban is ennyire zavarja, és h éjjel vagy 30x fölsír miatta, egyáltalán nem tartom normálisnak.. Azért köszönöm a válaszaitokat :), remélem idővel megoldást találunk, vagy idővel elmúlik..
2013. júl. 5. 14:05
 5/14 anonim ***** válasza:

Az enyém laktóz érzékeny, és keményítő érzékeny egyszerre. Ennyit tudunk.

Már 3 gasztros dokit végigjártunk. Csak a vállukat vonogatják és azt ismétlik, hogy majd kinövi.

Ne sokat remélj a magán dokitól, nekem az a tapasztalatom, hogy egyszerűen nem tudják. Lehet hogy többet foglalkozik majd veletek a magán, de ő sem okosabb sajnos.

Ennyire pici babáknál nem léteznek rendes vizsgálatok, terápiás megoldások vannak, vagyis csinálj ilyen meg olyan diétát, és ha jobb lesz, akkor az volt a baja.

Nálunk 20 perces periódusok vannak. 20 vagy 40 percet alszik, vagy egy órát, óra 20 percet stb.


Most a brutál diéta mellett van hogy 4 órát is alszik lefektetéskor, és utána két óránként ébred, de a hajnal az kivétel nélkül rossz (hajnalban mindenki felületesebben alszik már). De az sem gyakori, hogy elaltatom este és 20 perc múlva már sír...

első

2013. júl. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Sajnos úgy néz ki tényleg, hogy majd csak az idő segít. Csak sajnáljuk őket ugye, mert azért megszenvedik. Ez a 2 hetünk alatt 2x kelt fel egész éjjel, és rossz tudni, h ilyen jól aludna, ha nem bántaná a pociját valami. 1x már kipróbáltam, h 2,5 hétig nem ittam és ettem tejet, tejterméket és ő sem, nem volt jobb a helyzet, de lehet nem csináltam elég hosszú ideig, így azt hittem nem ez a gond.
2013. júl. 5. 14:21
 7/14 anonim ***** válasza:

Figyelj, a laktózt az anyatej termeli, és nem függ attól, hogy Te milyen tejterméket eszel.

Nálunk alap a tejmentes étrend. Én egy éve nem eszem/iszom semmilyen tejterméket. 3x próbáltam eddig meg, 3 hónapos, 6 hónapos és egy éves korában, de mindegyik alkalommal pocsékul felpuffadt tőle. :(

2013. júl. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
A laktózintolerancia a laktóz, egy a tejben és a tejtermékekben megtalálható cukorféle lebontásának a képtelensége. Az igaz h az anyatejnek legmagasabb a laktóztartalma, viszont a tehéntejben és tejtermékekben ugyanúgy megtalálható.
2013. júl. 5. 15:34
 9/14 anonim ***** válasza:

Persze, de gondolom nem adsz a 9 hónaposnak még tejterméket, vagy igen?

Mert ha nem, akkor az anyatej az egyetlen, amiben laktózzal találkozik egyelőre.

(Tehén)tejfehérjével viszont találkozik, ha Te fogyasztasz tejterméket, mivel az átmegy az anyatejbe.

2013. júl. 5. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nem elég, ha neki tejmenetes étrendet tartasz, ha szoptatsz neked is mentesnek kell enned.Az tényleg nem normális, hogy 30-szor felsír éjszaka, és alig alszik, s már elejétől kezdve így volt, s ezt sima hasfájásnak gondoltad.Szegény el tudom képzelni mennyit szenvedett.Görcsölt is és a rendben volt mindig?Színe, állaga, gyakorisága?A felfújódás egyértelmű allergia. Milyen kajákat adsz neki? Gondolom a puffasztóakat alapból kerülöd, hogy ne fokozd a bajt.menjetek el a gasztroenterológiára.Gyerekgasztro.Tápszert, kiegészítést mit kap, mert ha allergiás nem kaphat csak gyógytápszert, és semmi tejpép és másfajta tápszerpótlás.Írd le, hogy a puffadáson kívül milyen tünetei vannak és mikor.Ha mentek gasztróra vinni kell diétásnaplót, amibe fel kell írni pontosan naponta mikor mit és mennyit evet és milyen volt a tünet és kb. mennyi időre rá jelentkezett, mikor kakilt és milyet.Mindenmentes tápszer a Pregomin ezt 1 év alatt a gyerekorvos is kiírja 380Ft/db.Egy próbát megér.Ilyenkor még csak vérvétel van,de nem biztos, hogy kimutatná mi a gond.Ez a tapasztalat.
2013. júl. 6. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!