Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért nem fogadja el a nevelt...

Miért nem fogadja el a nevelt fiam a testvéreit és engem sem?

Figyelt kérdés
Sajnos ha ez így megy tovább, akkor rámegy a családunk. 2 éve lakik nálunk, a kisebb gyerekekhez nem szól, hozzám is, csak ha kérdezem. 17 éves, tudom, hogy kamasz és nehéz korban van, de az egész családnak fontos lenne, hogy családként tudjunk együtt élni. Engem sem szeret, pedig nagyon igyekszem. Mit lehet tenni, hogy javuljon a helyzet? Akinek van ötlete, kérem, segítsen.
2017. okt. 23. 21:24
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
37%
Probálj meg olyan dolgokat csinálni amiket ő szeret. Anyukája hogy viszonyul ehhez?
2017. okt. 23. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Próbálok. Sehova nem jön velünk. Ha kérdezem, hogy mit szeretne csinálni, mit csináljunk együtt, akkor semmit nem szeretne. A barátaival eljár, jól érzi magát velük, de velünk nem. Anyukájára nem lehet számítani sajnos.
2017. okt. 24. 02:59
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
17 éves! Most egy darabig ez lesz, ne eröltesd. Miért akarna a tesoival lenni?
2017. okt. 24. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
96%

Majdnem felnőtt. Semmit. Hagyjátok békén, én sem tudtam a friss féltesómat családtagként kezelni ennyi idősen.


Nem lehet ráeröltetni semmit. Ha édestesók volnának sem lógna szívesen velük. Hagyjátok, mert csak messzebbre taszítjátok.

2017. okt. 24. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Akkor ez normális, hogy hozzájuk sem szól? Nincs tapasztalatom kamasz gyerek nevelésében. Ráeröltetni sem akarom magunkat, de azt sem szeretném, hogy kívülállónak érezze magát.
2017. okt. 24. 07:34
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Lehet benne harag, csalódottság, sértettség, stb.

Lehet, hogy még mindig nem bocsájtotta meg a válást a szüleinek.

Lehet, hogy rád haragszik, amiért "miattad" nem békülnek már ki a szülei.

Nem tudom, miért lakik most ott, előtte hogy volt, de érezheti úgy, hogy ő mindenhol útban van.

2017. okt. 24. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
36%

Mekkorak a tesok?

Nalunk a legnagyobb 11 eves,van egy edestestvere aki 9 eves.

Es mara 3 feltesojuk,2 az apjuknal,1 nalunk.3 eves es 10hos apukanal.1,5 eves nalunk.

Mimdharmat imadja a ket nagy,pedig apukajuk parjat magyon nem tudjak elfogadni.nem is tesz erte a csaj semmit mondjuk.

En parommal egesz jol kijonnek.

Igaz,hogy meg azert kisebbek mint nalatok a nagy.de ha mar 2 eve veletek lakik,akkor azert 15 evesen meg bem kellett colna ennyire elutaitoan viselkedni.

Finoman probald belevonni a dolgokba.a kicsik probaljanak vele kapcsolatot teremteni ha mar akkorak.pl menjen be es vigyen be neki valamit.vagy keltse fel a kicsi reggel(persze ne 6 orakor szombaton)

Kerd meg,hogy kicsit nezzen veluk meset mert neked nagyon el kene mosogatnod pl.de ne kenyszer legyen.csak emlitsd meg,hogy jol esne ha 5 percre rajtuk tartana a szemet.es persze akkor,amikor epp semmi dolga nincs.

Azert oke,hogy kamasz.de azert en nem hagynam,hogx ennyire kivonja magat a csalad eletebol.az,hogy a kicsikhez hozza sem szol...azt hogy mikor veletek lakik?

Nem lehet egyszeru.

2017. okt. 24. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
8 és 11 évesek a tesók. Próbáltam megkérni, hogy menjen el a kisebbért délután a suliba. Azt mondta, hogy nem akar, ő nem ezért jött ide. Engem nem szeret, ezt a nagyszülők mondták nekem, hogy szólt nekik. Beszéltem már vele erről, mondtam, hogy nem baj, ha nem szeret, és mondja el nyugodtan, ha úgy érzi, hogy rosszul bánok vele, de nem mondott rá semmit. Így nem tudom, hogy min változtassak. Nem tudom, hogy mit tegyek, nagyon nem jó így ez a helyzet. A kisebbek próbálnak vele beszélgetni, de csak a telefonját nyomja és nem figyel rájuk. Szokták hívni focizni, biciklizni, moziba, de sehova nem akar jönni.
2017. okt. 24. 10:50
 9/22 anonim ***** válasza:
79%
Későn érő típus. Én hagynám a helyedben, nem erőltetném. Persze ezt elmondanám az apjának is, hogy próbáltam közeledni hozzá, de sikertelenül. Továbbra is nyitott maradok, de nem teszek bele energiát. Ha akar, feldolgozza és megbékél a helyzettel, ha akar, duzzoghat tovább.
2017. okt. 24. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
44%

Egyetértek a 9-essel.

Egyébként,a történeted elején azt hittem,hogy 12-13 éves a "nagy".De 17 évesen nagyon le van maradva,ha így viselkedik.Általános iskolás szinten van,én sem erőltetném tovább a dolgot vele.Nehéz lesz lealacsonyodni a szintjére.

Nyilván nem egyszerű,hogy te mindent beleadsz,ő meg morcizik mint egy pisis.Csak a legszükségesebbeket beszéld meg vele,a kicsiknek meg mondd meg nyugodtan,hogy ő ilyen durcis típus,békén kell hagyni.

2017. okt. 24. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!