Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért nem fogadja el a nevelt...

Miért nem fogadja el a nevelt fiam a testvéreit és engem sem?

Figyelt kérdés
Sajnos ha ez így megy tovább, akkor rámegy a családunk. 2 éve lakik nálunk, a kisebb gyerekekhez nem szól, hozzám is, csak ha kérdezem. 17 éves, tudom, hogy kamasz és nehéz korban van, de az egész családnak fontos lenne, hogy családként tudjunk együtt élni. Engem sem szeret, pedig nagyon igyekszem. Mit lehet tenni, hogy javuljon a helyzet? Akinek van ötlete, kérem, segítsen.
2017. okt. 23. 21:24
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
59%
Egy 17 éves szinte már felnőtt, teljesen jogos, hogy nem akar 8, 11 éves pisisekkel játszani, egyáltalán mit kellene csinálniuk együtt? A saját korosztályával kell most barátságokat, szerelmeket kialakítania, majd 20 éves kora után szívesebben megy veletek családi programra, de most hagyd, hogy elkezdje kialakítani a leendő felnőtt életvitelét, megalapozza a kapcsolatait. Igazából az lenne a fura ha veletek akarna lenni és a kis tesóival. De ne csüggedj, később már más lesz a helyzet, érdekelni fogja a családi program, most viszont jobb lenne, ha engednéd neki, hogy menjen a diszkóba, vagy ahova akar.
2017. okt. 24. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
73%

#11 "2 éve lakik nálunk, a kisebb gyerekekhez nem szól, hozzám is, csak ha kérdezem."

Nem az a legfőbb problémája a kédezőnek,hogy nem akar velük közös programokat.

Ha beszélgetne velük úgy,mint más normális családban a családtagok egymással,érzelmeket mutatna, vagy legalábbis kicsi hajlandóságot az együttélésre,akkor elhiheted,hogy a kutya nem erőltetné a közös programokat,mert nem lenne szükség rá,hiszen anélkül is meglenne a harmónia.

2017. okt. 24. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
37%
2 éve együttlakik kényszerből számára idegen emberekkel, akik elvárnák,hogy úgy viselkedjen, mintha együtt nőttek volna fel és egy család lennének. Én sem szólnék a kérdezőhöz. Megértem, hogy családosdit akarsz játszani ès a kisgyerekek erre még kaphatóak, de a nagy már nem. Kezeld úgy, mint egy távoli rokont, aki nálatok lakik, amíg muszáj.
2017. okt. 24. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Nem akarom eröltetni, de nem gondoltam, hogy ez a normális. Az apjával sem beszélget. Olyan, mintha csak lakótárs lenne. Elengedem, ha menni akar valahova, csak annyit kértem, hogy szóljon,hogy hova megy. Csak azért, hogy ha bármi történik, tudjuk hogy hova menjünk érte. Sajnos az iskolában sem teljesít jól, sosem volt jó tanuló, de tavaly évet kellett ismételnie. Tényleg úgy gondolom, hogy valami baj van, ez így nem normális, és én nem tudom, hogy mit tegyek.
2017. okt. 24. 15:27
 15/22 anonim ***** válasza:
0%
A körülöttem lévő 17 évesek bizony ilyenek, amúgy tök normálisak, mennek szépen az egyetemre, sőt én is ilyen voltam, mondjuk az igaz, hogy a szülőknek ezt nem olyan könnyű elviselni, de ha vannak kisebb gyerekek, akkor könnyebb, mert velük el tud szórakozni a szülő. És gondolj bele, most normális családokról beszéltem, nem olyanról, hogy csak 2 éve lakik nálatok, igazából frankón nem értem mit vársz tőle, mi a fenéért pacsizna az apja,új nöjével. Igen, valószínűleg nem szeret téged és az ő szemszögéből nézve, lehet, hogy erre minden oka megvan, bár nem tudom mik történtek. Egyik barátnőm van ilyen szituban, ott most már felnőttek a férj gyerekei, sok év alatt sem bocsájtottak meg neki, hogy elszerette apukát, de mondjuk a barátnőm legalább megérti, hogy miért nem jófejek vele.
2017. okt. 24. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
2 éves volt, amikor elváltak a szülei. Én később ismerkedtem meg az apukájával.
2017. okt. 24. 19:27
 17/22 A kérdező kommentje:
Nem fogom erőltetni. Köszönöm mindenkinek a tanácsokat. Én nem ilyen voltam es a testvéreim sem, ezért nekem furcsa, hogy ez így normális.
2017. okt. 24. 19:28
 18/22 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem meg nem normális ez a viselkedés. Milyen üzenetet hordoz ez a Te gyermekeidnek? Van egy bátyjám, aki nem szeret engem, de egy házban élünk..elbizonytalaníthatja őket. Szerintem az sajnálatos, de oké, hogy nem keresi a te társaságodat, de az, hogy nem hajlandó elmenni a kisebb testvéréért az nem oké. A nagyszülők és az édesapa nem partnerek abban, hogy legalább a testvérei irányában mutasson érzelmeket? Oké, hogy nehéz neki, de ebben sérülni fognak a kicsik. Sajnálom, hogy ilyen helyzetbe kerültél, a leírásodból nagyon lelkiismeretesnek tűnsz, egyáltalán nem vagy "gonoszmostoha", akivel így kellene bánni. Én próbálnám tudatosítani benne, hogy ezzel az elutasító és gyerekes viselkedéssel fájdalmat okoz a családjának, akik nem tehetnek semmiről. Én pszichológushoz vinném, vagy megkérném, hogy költözzön kollégiumba/nagyszülőkhöz.
2017. okt. 25. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Az lehet a gond, ami még szóba se került: miért lakik nálatok? Gondolom, eddig az anyjával élt.

Ott komoly gond lehet, ahol ez hirtelen megváltozik.

2017. okt. 25. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Azért azt is hozzátehetnénk, hogy 15 év alatt hány nője lehetett az apjának, akikhez kicsiként közelkerült majd többet nem látta őket..


Hagyd, idővel majd megváltozik. De lehet az apját sem kedveli valami miatt, így ti csak azért vagytok szintén közömbösek, mert milyen nő lehet az, aki az apjával összejön és a gyerekeit is odaköltözteti..


Sok oka lehet, nem fogod megtudni, nem is kell tudnod. Ha változik jó, ha nem nem, egy év és felnőtt lesz, nem tudsz mit tenni.

2017. okt. 25. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!