Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egyedül anyák? Ti hogy élitek...

Egyedül anyák? Ti hogy élitek meg az egyedüliséget? Mit csináltok, bölcsi, ovi után?

Figyelt kérdés
Kisfiam 23 hónapos. 16 órakor hazajövünk, de ekkor rám tör a magány. Nincs kedvem játszani a picivel sem, tehernek érzem. Egyedül nincs el, csak ha a tv elé dugom. De ez nem megoldás. Nyavalyog rajtam, de minden nap játszani kell vele és érzi, ha csak ott ülök előtte bambán. Mivel tudnám lekötni? Kimenni nem igazán tudunk, rossz az idő már. Minden nap ez annyira fárasztó tud lenni. :-(
2017. okt. 24. 20:03
 1/5 A kérdező kommentje:
Nehéz naphosszat minden nap játszópajtinak lenni. :-( Egyedül lakunk csak ketten.
2017. okt. 24. 20:10
 2/5 anonim ***** válasza:
81%

Sok mindent, vagy barátnő jön át, akinek hasonló korú a kicsije, vagy mi megyünk át hozzájuk, nagyszülőkhöz megyünk, játszóházba, ha nem esik az eső sétálunk, futóbiciglizünk, kacsákat etetünk a tónál, menhelyre kutyusokat sétáltatni, simogatni.

Otthon mesélek, mondókázok énekelek neki míg vacsorát készítünk, vagy még a régi mese hangkazettáimat hallgatjuk, esetleg youtubon keresek neki való zenét, arra táncolunk, beöltözünk vicces jelmezekbe és parádézunk.


Igaz, én nem vagyok egyedülálló szülő, de a férjem két hetente két napot van itthon.

2017. okt. 24. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én is éreztem magam szörnyen magányosnak, mert az én párom meg állandó éjszakás. Amióta viszont már lehet vele kommunikálni teljesen máshogyan élem meg, mesél nekem, többet beszél esküszöm, mint én pedig az sem semmi :D Előtte viszont pont azt éreztem, amit te. Ültem vele szembe esténként és kértem, hogy egyen, de már sírva, ő meg csak rázta a fejét. Ma már tudom, hogy ilyenkor valójában nem is ez volt a bajom, hanem az, hogy megint kettesben vagyunk. Nekem tényleg azóta más, hogy ő is konkrétan kifejezi magát. Nem unalmas vele az élet, de amíg nem beszélt összefüggően csak találgattam, az tényleg nagyon rossz és magányos érzés volt.
2017. okt. 24. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Pontosan ugyanez van. :-( nem beszél még csak mutogat. Találjam ki mi baja mit szeretne. Ráadásul folyton csinálni kell valamit mert unatkozik

:-( de igazán semmit nem lehet vele csinálni. Sem egy jó rajzolast mert 5 perc után megunja. Az igazság az, hogy kedvem lett szegve. Biztosan találnék tuti dolgot, de hogyan ha nincs kedv hozza? :-( szörnyü egyedül. :-(

2017. okt. 24. 20:32
 5/5 anonim ***** válasza:

Hagyd, hadd találja fel magát. Én szenvtelenül szánok magamra időt, hogy meglegyen a lelki békém. Naponta 2x félórát tutti netezek, addig ő elvan. Ha nincs igénye rám épp, akkor nem nyüstölöm, néha elkapom egy egy puszira/csikire, amúgy csinálom a házimunkát vagy ügyintézek telefonon vagy emailen.


Játszani is szoktunk, szeret segíteni a házimunkában, a mosás és a teregetés a kedvence.


Vegyetek háziállatot, nem lesz olyan üres a lakás. Egy hörcsög vagy egy tengerimalac is öröm lesz. Inkább az utóbbi, az barátságosabb, strapabíróbb és meg is eszi a sok zöldség és gyümölcshéjat, amit kidobnátok.


Ne legyel lelkiismeretfurdalásod, ha bambulsz. Nyugodtan csinálhatsz olyan dolgokat is, amik neked jók, nem kell kompenzálásképp körülugrálni a gyereket. Másrészt neki is hasznos az unatkozás, fejlődik a személyisége.

2017. okt. 24. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!