Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülés utáni depressio?

Szülés utáni depressio?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Múlt héten kezdődött a dolog. 31 éves vagyok, van egy 5 éves kisfiam és egy 5 hónapos kislányom. Pajzsmirigy problémáim voltak 2 éve de terhesség alatt helyre állt. A környezetem unszolására elmentem múlt héten vérvételre. A tsh 0,001 lett a másik kettő eredményem normális. A sima vérképemben volt 4 adat kis eltérés de a nőgyógyász mondta, hogy ez egy szoptatott éjszaka után lehet ilyen vérkép. Tudni kell, hogy a fiammal minden nap ittunk frissen facsart narancslevet. A vérvétel napján folyamatosan híg volt a székletem. Na akkor már kezdődött, hogy biztos gyomorrákom van, mi lesz a gyerekeimmel ha meghalok stb. nem bírtam elaludni mert folyamatosan szorongtam félelem kapott el. Éjszaka folyamán is többször. Aztán másnap az eredménnyel elmentem a nőgyógyászomhoz aki azt mondta amit feljebb leírtam meg meg is vizsgált és teljesen jó minden. Itt kicsit megnyugodtam de este megint csak jött a szorongás, rendesen rettegek. Hétfőn endokrinológusnál voltam. Van egy kis gond a pajzsmirigyemmel, de egyelőre amit mondta hogy igyan az szelén+A C E vitamin+kalcium mert lehet a szüléstől bolondult csak be és most kezd helyre állni. Na a hétfő éjszakám brutális volt. Folyamatosan ébredtem. Egyedül vagyok itthon egész nap a két gyerekkel mivel a nagyobb beteg este jön csak a párom haza. Nem bírok enni, vagyis nincs étvágyam. Szó szerint tömöm magam. A hasmenés nincs egész nap. Kb 2-3x délelőtt. Tegnap már felkerestem az általános orvosom, hogy segítsen na akkor már elkapott a sírás is. Azt mondta fel kell keresnem egy pszichiátert mert úgy néz ki szülés utáni depresszióm van. Hétfőre bejelentkeztem egyhez. Tegnap még hasi ultrahangon is voltam az endokrinológusomnál. Mindent rendben talált. De én nem nyugszom. Az éjszaka sikerült aludnom mert ittam citromfű teát. Tegnap kétszer meg ma egyszer ittam. Folyton az figyelem fáj e a hasam. Ma reggel is az első széklet még normálisabb volt a másodiknál nem értem ki a wc-re. De délelőtt van ez. Délután már nem kell nagy wcznem. Én még ilyet nem éreztem.

2017. okt. 26. 11:43
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Utolsó hozzászólónak mennyi ideig tartott ez az állapot?
2017. okt. 26. 14:42
 12/20 A kérdező kommentje:
Igazából már ez a hasmenés aggasztott de megnyugtat, hogy nem vagyok egyedül.
2017. okt. 26. 14:47
 13/20 anonim ***** válasza:
A depresszióm vagy a hasmenés? :) Szóval a hasmenés kb. egy évig. Végül azt mondták, hogy irritábilis bél szindróma, mivel nem találtak semmit, de "problémám" az volt. A depresszióm a lányom születése után kezdődött 3-4 hónappal kb. és azt kell mondjam, hogy kb. 1 hónapja vagyok jól. Decemberben lesz 2 évesa lányom. De azt gondolom most, hogy hamarabb kijöttem volna belőle, ha előbb nyitok, úgy értem a világ felé, és nem egyre jobban befelé fordulok, és csak a negatívat látom.
2017. okt. 26. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Mindkettőre gondoltam. ☺ nagyon hálás vagyok neked. Már 3x olvastam el amit írtál. Hatalmas erőt ad.
2017. okt. 26. 15:44
 15/20 anonim ***** válasza:
A hasmenéssel kapcsolatban azt tudom mondani, hogy csináltasd meg azokat a vizsgálatokat, amiket az orvos előírt. Bár ha jól emlékszem már meg is csináltattad, ultrahangon is voltál már, ugye? Nem találtak semmit? Szuper! Semmi bajod! Én ismegcsináltattam a vizsgálatokat, különben - magamat ismerve - tudat alatt mindig ott lett volna a fejemben. De a vizsgálatok után, meg kell nyugodnod, todatosan!! Amúgy hasmenése mindkét lánytesómnak volt nagyon sokáig! Szóval nyugi!
2017. okt. 26. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Mindkettőre gondoltam. ☺ nagyon hálás vagyok neked. Már 3x olvastam el amit írtál. Hatalmas erőt ad.
2017. okt. 26. 15:46
 17/20 A kérdező kommentje:
Hasmenés miatt nem küldtek külön kivizsgálásra mert mondta az általános doki, hogy ideg alapon jön. Máskor ment a hasam vizsgáknál is csak ugye azokon mikor át estem vége lett.
2017. okt. 26. 16:11
 18/20 A kérdező kommentje:
Milyen vizsgálatok voltak a hasmenés miatt?
2017. okt. 26. 16:12
 19/20 anonim ***** válasza:
Nekem a háziorvos csináltatott egy vérvizsgálatot, meg egy széklettenyésztést. Ez negatív lett. Aztán elküldött gasztroenterológushoz, aki megnézte a vérvizsgálat meg a tenyésztés eredményét, kérdezte, hogy van-e más tünetem, megnyomkodta a hasam, és mondta, hogy irritábilis bél szindróma. Ennyi volt, de én megnyugodtam, mert azért éreztem, hogy csak az idegeimmel van gond :)
2017. okt. 26. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm ❤
2017. okt. 26. 16:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!