Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 9 évesemnek gerincferdülése...

9 évesemnek gerincferdülése van. A lovaglás jó lenne? Vagy még mi? Az úszás és az otthoni védőnő által ajánlott gyakorlatok sem jöttek be.

Figyelt kérdés
2017. nov. 4. 13:40
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Olyan mozgás jó, ami a hátizmait erősíti. Az úszás és a gyógytorna a legjobb - lehetőleg a kettő együtt. Hogy érted, hogy nem jöttek be?
2017. nov. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Mit jelent az jelen esetben hogy nem jön be?
2017. nov. 4. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

gyógytorna, jóga

De az úszás a legjobb, azzal mi a baj?

2017. nov. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

3 éve úszik, szereti is, de semmi javulás...

Nem súlyos egyébként, de azért látszik.

2017. nov. 4. 13:51
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt (van) egy enyhe gerincferdülésem, gyógytornára jártam gyerekkoromban. A kontrollokon mindig azt mondta az orvos, hogy szépen stagnál. Megkérdeztem a gyógytornászomat, hogy javulni is fog-e, azt mondta, hogy nem valószínű, de az a cél, hogy ne romoljon. Emlékszem, csalódott voltam. Kérdezd meg az orvost, gyógytornászt erről, mert szerintem az enyhébb gerincferdülésnél nem biztos, hogy javulnia "illene".

Akkoriban voltak gyógytornán sokan, akik fűzőt hordtak, gondolom, attól javul, de ők a súlyosabb esetek voltak.

2017. nov. 4. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
84%
A gyógytornától, úszástol, lovaglástól em javul, ezek csak állapotfenntartást szolgálnak, műtéttől lehrt jobb, de ha enyhe nem érdemes műttetni
2017. nov. 4. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

hogy lehet ennyi r.t.rdált választ adni ...

A műtéttel eltörik a gerincet és csavarokkal rögzítik a gerincet. Ez életmentő eetekben hasznos.

A jóga és gyógytorna típusú láb, kar nyújtások semmire se jók. Komolyan, kipróbálta már ezeket valaki? Szégyen, ha valaki ezeknek erőkifejtésre van szüksége.

Az úszás kb arra elég, hogy ne épüljön le az izom.

A megoldás normális hátedzés: SZABÁLYOS felhúzás, döntött törzsű evezés. Ésszel csinálva kb fél év alatt elmúlik minden gerincferdülés.

2017. nov. 5. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
A gerincferdülésnek sok oka, fajtája lehet. A hátizom erősítés fontos, de a háton rengeteg izom van, nem mindegy, hogy melyiket erősítik. Mindenképpen felkeresnék a helyedben egy gyógytornászt. Ha csak kis korrekcióra van szükség, elmentek párszor, és mutat otthoni gyakorlatokat, ami direkt az ő gerincére lesz jó hatással. Ha kicsit többet kell korrigálni, jártok egy darabig. Erre érdemes pénzt szánni, egy rosszul/későn kezelt gerincferdülés felnőttként sok kellemetlen panaszt okozhat, amit akkor már nem, vagy csak alig lehet orvosolni.
2017. nov. 22. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Köszönjük Emese.

Csak az a baj nincs rossz hátizom és mindenki megnyugodhat, gyógytornászos tornától nem erősödik meg még egy egészséges ember se.

2017. nov. 22. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Kedves 9.! Hogy lehet egy torna "gyógytornászos"? A pontos diagnózisra a válasz a célzott gyakorlatsor összeállítása. A gyógytornásznál végzett gyakorlatok intenzitása lehet nagyon alacsony és maximális is, attól függ, mire van szükség. Ezt egy jó szakember meg tudja állapítani, ezért érdemes gyógytornászhoz elmenni. Nem létezik olyan gyakorlat, ami mindenkinek jó, úgyhogy erre nem érdemes számítani. (Belgyógyász szakorvos vagyok egyébként.)
2017. nov. 22. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!