Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Két és fél éves fiút és 8...

Két és fél éves fiút és 8 éves lányt egy szobába vagy külön szobába jobb "altatni"?

Figyelt kérdés

Egész pontosan: van egy fiam és egy lányom, akikkel egy másfél szobás panelban lakunk. Azon gondolkodtam, hogy nemsokára költözünk egy ugyan ekkora lakásba...és hogy ott egy helyen legyenek vagy sem? jelenleg két egyszemélyes ágyat összetoltunk és úgy alszanak egy szobában.


Az új helyen úgy gondoltam, hogy a nagyszoba egy részét leválasztjuk szekrényekkel meg egy függönnyel. Egyik helyen lenne az, ahol alszanak, a másik ahol jatszani lehet, tévézni...

De nem vagyok benne biztos, hogy ez így jó.


2017. nov. 4. 22:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
70%
Természetesen külön szoba nekik. Túl nagy a korkülönbség már.De minek költöztök ugyan ekkorába? Inkább vegyetek nagyobbat, vagy költözzetek ti a nappaliba.
2017. nov. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
80%

Ideálisabb a külön szoba persze, hiszen 2 teljesen más korosztály, különböző igényekkel.

Ám nagyon sokan nem engedhetik meg maguknak a külön szoba luxusát, nálunk is egy szobában van a 2 gyerek ugyanilyen korkülönbséggel (fiú-lány).

2017. nov. 4. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Egyedül nevelem a gyermekeimet. Sajnos nem tudunk nagyobba költözni...

Azért megyünk másik lakásba, mert az olcsóbb is, jobb is. Közelebb van az iskola is.


Eléggé össze vannak kovácsolódva, az biztos. Próbáltam, hogy aludjanak külön, de egybehangzóan együtt szerettek volna. Most az ágyaikat semmikép sem szeretném egyben hagyni...csak ez az volt, amin nem tudtam túljutni... hogy most aludjanak egy helyen vagy ne.

2017. nov. 4. 22:17
 4/12 A kérdező kommentje:

Az én bátyám 10 évvel idősebb, sosem engedte anyukám, hogy mellé bújjak az ágyában felöltözve pl mesét nézni... mégcsak nem is egy szobában aludtunk, mert ő fiú, én lány voltam.


Nem tudom, hogy ezt kell-e követnem.

2017. nov. 4. 22:20
 5/12 anonim ***** válasza:
71%
Most szeretnek együtt aludni? Nem zavarják egymást? A nagyobb mondogatja, hogy szeretne külön helyet? Én ettől tenném függővé.
2017. nov. 4. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Szeretnek együtt aludni.

Egészen pontosan úgy zajlik:

-Menj a szobába és feküdj le!

- Megvárom az öcsit...


-...Kisfiam, menjél, mindjárt megyek én is, addig feküdj el.

- *a tesója nevét kiabálja*, jejeeee


:D :D

Együtt esznek, együtt meséznek, együtt játszanak, együtt hisztiznek meg kb mindent együtt csinálnak. és ha egyikőjük nincs itthon, akkor alig várják, higy megjöjjön.

2017. nov. 4. 22:27
 7/12 anonim ***** válasza:
3%
Nem egészséges együtt nekik mert nem egy korosztály. Nagyszoba ketté választva függönnyel külön mindkettő ameddig nagyobb helyre nem költöztök
2017. nov. 4. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Mindenképp külön.
2017. nov. 5. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem gyerekfüggő. Ha szeretnek együtt lenni, és főleg az öcsi nem nyűg semmilyen módon a lányodnak, akkor nem értem, miért kell ebből ügyet csinálni. Viszont az összetolt ágyon én is változtatnék, jó alternatíva lehet mondjuk az emeletes ágy, fönt a lányodnak is lenne egy külön kis kuckója, de az öcsi is megnyugodhat, hogy nincs egyedül és ezzel helyet is megtakaríthattok! Aztán, ha a leányzó kamaszodik és megváltoznak az igények vagy csak szimplán eltávolodnak esetleg egymástól, akkor majd változtattok!
2017. nov. 5. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Az én gyerekeim között is nagy a korkülönbség, ezért nem raknám őket közös szobába, de nálunk a kicsi zavarja is a nagyot. Szereti, imádja, de 10 évesen nagyon is igényli, hogy elvonulhasson a saját szobájába, meg hogy ne nyúljanak a cuccaihoz, arról nem is beszélve, hogy a kicsi még szokott ébredni éjjel (21 hónapos), egyre ritkábban, de még előfordul, amire a nagy is felébredne, ha közös szobájuk lenne, másrészt meg a nagy úgy közlekedik, mint egy tank, tehát ő is felkeltené a kicsit.

Úgyhogy ez nálunk kilőve, inkább az van, hogy a kicsi még velünk alszik egy szobában, a nagynak meg van sajátja. (nálunk egy nagy és két félszoba van, elméletileg lehetne külön mindenkinek, de a háló a nappaliból nyílik, oda csak aludni járunk be, a kicsinek még tökéletesen megfelel, hogy ott van az ő ágya is)


Nálatok viszont úgy veszem ki, hogy nem zavarják egymást, sőt, szeretnek közös szobában aludni, úgyhogy semmi akadályát nem látom annak, hogy együtt legyenek továbbra is, hiszen probléma nincs belőle. De ez a függönyös leválasztós megoldás nekem fura. Akkor már miért nem te alszol a nagyszobában, ami napközben lehet a közös tér is, nappaliként, a gyerekek meg a félszobában? De ez már a ti dolgotok, csak nekem mindig olyan fura, ahol a nagyszobából csinálnak gyerekszobát meg hálót a gyerekeknek. Akkor ha alszanak se nagyon lehet vendégeket fogadni, mert nincs egy normális hely, ahova le lehet ülni beszélgetni, hiszen a nagyban a gyerekek vannak, a kicsi meg szintén csak hálószoba.

Na, de a lényeg, hogy simán lehetnek egy szobában, amíg ez egyiküknek sem teher, ilyen szempontból teljesen mindegy, hogy különböző neműek. Nem is értem, honnan jön ez a becsípődés néhány szülőnek, hogy egy fiú meg lány, ha tesók, nem bújhatnak össze az ágyon mesét nézni. Miért is nem? Testvérek, basszus, szeretik egymást, ebbe szexualitást belelátni (pláne gyerekeknél) elég beteg dolog.

Az megint más, ha már őket zavarja a másik jelenléte pl. öltözködésnél, el fog jönni ez az idő is hamarosan, de amíg nem, addig minden további nélkül lehetnek együtt.

2017. nov. 5. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!