Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kérnétek külön szobát? Nem...

Disi kérdése:

Kérnétek külön szobát? Nem bírom eldönteni, mi lenne a jobb. Tudom, hogy nem lehet tudni előre kikkel kerülsz egy szobába, és lehet jobb is, ha van társaságod.

Figyelt kérdés
Szegeden van rooming-in szolgáltatás, ebből a szempontból mindegy. Szeretném, ha apuka is akkor jöhetne be látogatni, amikor akar, és a kezébe foghatná picurkát, nem pedig csak üvegen keresztül nézegethetné míg benn vagyunk. Pénz is van rá, persze tudom, hogy abból elég sok pelust tudnék neki venni. Viszont nagyon rossz alvó vagyok, és ha hazajövünk már nem lesz lehetőségem pihenni.
2011. máj. 16. 12:13
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
Nálunk annak idején úgy volt, hogy reggel 7-kor hozták a babát,és este 11-kor vitték el. Így napközben velem volt, éjjel viszont tudtam aludni. Apuka egész nap akkor jött-ment, amikor akart. De csak a folyosóig. Talán nem is örültek volna a friss anyukák, ha lépten nyomon apukák jönnek-mennek. Szoptatás, sehogyse ülés stb. Eleget dajkálta akkor, amikor hazavittük.
2011. máj. 16. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%
A barátnőm mindenképpen külön szobát szeretett volna. Le is volt beszélve a dokival. Amikor megszült, egy éjszakára az őrzőben kellett maradnia, szerencsére egy hasonló korú, aranyos csajjal volt együtt, aki nem mellesleg védőnő volt :) Így a barátnőm inkább megkérte a dokit, hogy hagy legyen vele egy szobában :) Félt volna egyedül lenni. Így volt mellette valaki 24 órában aki minden kérdésére válaszolt és sok mindenben segített neki. Szerintem azt beszéld meg a dokival, hogy tudja-e azt biztosítani, hogy max. 2 ágyas szobába kerülj. Én pl. ezt meg tudnám beszélni a dokimmal (nem felvágásképp mondom, ne értsd félre). Persze az is lehet, hogy a szülők, férjed sokat bent tudnának lenni nálad, akkor érdemes az egy ágyasat kérni!
2011. máj. 16. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%

Kértem, és nem bántam meg. Jó volt, hogy nem kellett máshoz alkalmazkodnom a mosdó miatt. Szopi után nem egyszer volt gondom, hogy azonnal rohanni kellett, és mg az is késő volt. A másik, hogy jobban tudtunk a lányommal aludni, mert a többi szobában kb mindig sírt egy baba, ha becsuktam az ajót legalább azt nem kellett hallgatnom, amikor más babókája sír éjszaka.

Társaságra vágytam akkor kimentem sétálni a folyosóra ott mindig valaki tologatta a babókát, de nem igen vágytam másra mint a családomra:) Talán annyiból volt rossz, hogy a babókámat nem tudtam kire hagyni amíg fürödtem ( ezért behúztam magammmal, és nem igazán volt ez jó így, de ki lehetett bírni két napig. Nem jöhetett be Apa csak napi egyszer fürdetni, és utána maradt az üvegfal, függetlenül milyen szobát kértem.

2011. máj. 16. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Még annyit, hogy én annak idején külön szobában voltam, mert csak ott volt hely. Egy két ágyasban egyedül. Dög unalom volt... A többi szobában 4-en 5-en voltak. Beszélgettek, bár igaz, hogy a gyerkőcök egymást ébresztették az üvöltésükkel. Én egyedül voltam, nem volt kihez szólni, de tudtam pihenni. Szerintem addig pihenj, amíg tudsz.
2011. máj. 16. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%

Én Pesten szültem (a Bajcsyban), és egy ágyas, nem fizetős szobába kerültem a picimmel. Nagy szerencsém volt. Jó volt, mert így a rokonok (Apa, Nagyi) valóban akkor jöttek, amikor akartak, nekünk pedig nyugalmunk volt, nem zavart a sírás senkit, és minket sem sírt fel senki. Telepakolhattam a szobát, egyedül használtam a pelenkázót, stb. Annyiban volt rossz, hogy nem volt kire bízni a kicsit, amikor kimentem WC-re, vagy tusolni. Így akkorra időzítettem a tusolást, amikor Apa bent volt nálunk, és akkor pisiltem, ha a picim aludt.


Ha lehet, a második babánál is egy ágyas szobába megyek, még akkor is, ha fizetni kell érte. Nagyon nyugalmas, kényelmes egyedül lenni, hiszen az első napokban én csak a közvetlen családomat akartam magunk körül tudni, más nem hiányzott. A babócát, ha akartam volna, betolhattam volna a nővérkékhez, ha dolgom volt, de büszke vagyok rá, hogy ez egyszer sem fordult elő, csak az esti fürdetésnél látták. Így már az első napokban össze tudtunk szokni, és ez sokat számított később is.

2011. máj. 16. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
100%
Én külön szobában voltam, és nagyon jó volt. Férjem addig maradt velünk, ameddig szeretett volna és pihenni is jobban tudtam.
2011. máj. 16. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
50%
Amíg a kórházban voltam 3 szobában voltam, mindháromban volt olyan szobatárs, aki az az igazi alpár, fürdeni nem tudó ("mert császározták"???) és nem akaró!!! Én tanácsot nem akarok adni, csak azt írom, ahogy útólag látom a dolgokat, hogy lett volna a jó. Mivel megfizettem busásan (szerintem túl is) a szülésznőt, azt kellett volna tőle kérjem, hogy intézze el, normális emberekkel kerüljek egy szobába. Ha teheted, intéztesd el!!! Nagyon meghatározó kikkel és hányan vagytok egy szobába!! Egyágyas szobára nem vágytam, mivel első gyerekesként kellettek (volna)a (jó) tanácsok.
2011. máj. 16. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:

Kedves 12:26

Én a 12:30as vagyok. egy helyen voltunk :) nekem is nagyon jó volt, főleg hogy a baba is maradhatott éjszakára :)

2011. máj. 16. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok választ! A dokimmal szerintem meg tudom beszélni, és Szegeden 3 ágyas szobák vannak, és egy nagy 9 ágyas. Amennyire lehet szét szokták szórni az emberkéket. És igen a másik fontos dolog a tusoló, ami valóban kényelmi szempont, viszont pont ilyen esetben nem mindegy. Arra gondoltam, hogy ha unatkozom, akkor át tudok menni másik szobába beszélgetni (gondolom csak nem zavarnak el a sorstársak) vagy átkérhetem magam, ha mégis úgy alakul, hogy azt látom jobb lenne társasággal. Még csak annyi, hogy egy barátnőm most szült, végül ő is átkérte magát többágyasba, viszont az egyik anyukának nem ment a szoptatás, és hajnal 3-ig kínlódott szegény a picivel. Az sem jó, de én sem szeretnék más agyára menni, mert lehet én is így fogok próbálkozni.
2011. máj. 16. 12:40
 10/30 anonim ***** válasza:
Kértem és nem bántam meg.Másodszor nemkértem,és azt sem bántam meg:-) A te esetedben az alvás miatt jobb lenne ha kérnél.Viszont néha nagyon jót tesz a társaság.Amikor az leső lányom született én azért kértem,mert velem 0-24 ben fent volt a férjem,császáros voltam.
2011. máj. 16. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!