Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mit szóltok ehhez? Szülés...

Mit szóltok ehhez? Szülés utáni segítség beengedése a kórházi szobába? A Nővéreknek való segítség? Jobb ellátásért?

Figyelt kérdés

Olvasgatom itt a szülés utáni történeteket a kórházi ellátásról a nővérekről és eszembe jutott egy megoldás.

Én 2008 májusába szültem a kislányomat és 2010 áprilisába jön a kistesó:)!

Mindkét terhességem komplikáció nélküli (eddig legalább is), de visszaemlékszem, hogy a kislányom születése után 2 napig szinte felkelni nem tudtam, mert kiszáradtam a szülés alatt és más bajok is jöttek, nagyon nagy vérveszteség miatt nem voltam olyan állapotba, hogy el tudjak menni lezuhanyozni, nem hogy a babámat megszoptatni, amikor behozták és oda tolták az ágyam mellé, még felkelni sem tudtam a szobatársam tette be az ágyamba:(!

Most készítem fel magam arra, hogy ez ne történjen meg áprilisba újra, de a sors kiszámíthatatlan, mi van ha megint így lesz??

Megint majdnem két napig a szülés utáni vérben fogok feküdni? Míg erőre nem kapok és ki nem tudok vánszorogni a fürdőbe?

Én megértem a Nővéreket, hogy sok a munkájuk, és nem tudnak minden beteggel egyforma időt foglalkozni és nem állhatnak ott az ágy mellett, hátha kell segítség valamiben!

De akkor miért nem engedik azt meg a szülészeti osztályokon, hogy a szülés után 5 órával, ha valakinek lenne segítsége és bejönne szívesen lemosdatni vagy csak kikísérni a fürdőbe a frissen szült anyukát?

Tudom szülés után ha törik, ha szakad fel kell állni és menni, hogy a belek és minden rendeződjön, de ha valakinek nem megy, miért nem engedik a segítséget?!

Mert szerintem nem vagyok egyedül ezzel a problémával.

Nem beteglátogatás miatt, azt én sem szerettem, mindig ki mentem a látogatókhoz, miután már fel tudtam kelni!

Üdv egy 19 hónapos kislány anyukája aki 25 hetes kismama is.


2010. jan. 7. 10:59
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én első babás vagyok és heteken belül szembesülök ezzel a problémával. A látogatási tilalom miatt még csak látogatóm sem lehet majd az üvegajtón kívül, nemhogy a szobában, pedig egyágyas szobát szeretnénk (amiért külön fizetni kell, de legalább saját wc, fürdőszoba van), oda meg normál esetben látogató is jöhet, ez a lényege. De most nem lehet azt sem. Remélem megküzdök egyedül is a gondokkal vagy egy kicsit segítenek.
2010. jan. 7. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ugytudom erre van a Vip szoba.Oda bemehet akárki segiteni.Engem csástároztak,és ha nincs ott velem a férjem biztos én is visszaküldöm a babát a többi közé,és nem szoptatok mint a legtöbb császáros anyuka.Nem birtam volna felkelni hozzá,a nővéreknek meg mégsem csengetgethetünk 5percenként
2010. jan. 7. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Állj a sarkadra és szólj nekik!Kérd meg őket segítsenek abban amire szükséged van!Azért vannak!Ne várd hogy ők jöjjenek oda és kérdezgessenek mire van szükséged.

Én 2 babát szültem már, mind kettőt az újpesti szülőotthonban.A közvélemény szerint híresen rossz volt ott az ellátás és a körülmények!Nekem sosem volt gondom a személyzettel!Pedig találkoztam ilyennel is meg olyannal is!

Amelyik nem nagyon törte össze magát azért hogy elláson azt szépen megkértem.

Azért nem engedik meg hogy más segítsen mert az ő felelősségük vagy!!!

A második babám szülése után a nővér fél óránként kérdezgette nem e kell pisilni menni.Mondtam majd ki megyek egyedül, ne fáradjon(persze kedvesen mondtam). Erre majdnem infarktust kapott hogy ilyet ne mondjak mert bármi történhet velem közben és akkor őt teszik felelőssé!Pedig csak 2 órát voltam a szülőszobán.

Van fogadott orvosod?Ha nagyon nem akarnak törődni veled szólj az ügyeletes orvosnak vagy a szülész ovosodnak.

Az első 1-2 napban kötelező nekik az anyák ellátása, mosdatása és a tiszta ágynemű biztosítása.A szülőotthonban minden nap külön felhívták az anyák figyelmét hogy rögtön szóljanak ha véres lett az ágynemű mert azzonnal le kell cserélniük,külömben kapnak a főorvostól.

Ha ez nincs tőlük megkövetelve akkor a korházi vezetés is ugyanolyan hanyag lehet.

2010. jan. 7. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Nem tudtam tegnap már géphez ülni, így csak most olvastam a válaszaitokat!

Köszönöm mindhármotoknak! Aki hamarosan szül boldog babavárást és nagyon könnyű szülést kívánok!!!!

Úgy érzem az első kettő félre értett, mert a szülés után egyszeri alkalommal gondoltam arra, hogy vagy a párunk, vagy egy nagyon közeli rokonunk annyira jöhetne be, hogyha nem vagyunk egyedül képesek kimenni lefürdeni akkor segítenek, utána már természetese a nővérek felelőssége segíteni nekünk ha csengetünk!

Víp szoba nem állt rendelkezésre, sőt most, hogy alakítják át a kórház szülészetét még inkább nincs lehetőség semmire a választott kórházba!

Úgyhogy csak reménykedni tudom, nem történik meg újra az ami az első gyerekem szülésénél!!!!

Üdv.

2010. jan. 8. 21:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!