Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan lehet manapság eldönten...

Hogyan lehet manapság eldönteni, hogy a jó?

Figyelt kérdés

Sokat olvastam a gyereknevelésről, szoptatásról, szülésről, mindenféléről.

Sokszor teljesen ellentétes információkat talál ember egyik-másik weboldalon, és itt is némelyik kérdésnél olyan hatalmas véleménykülönbségek vannak, néha vérre mennek a viták.

Egy kezdő anya hogyan tudja ebből a kavalkádból kiszűrni a számára helyes utat?


2017. nov. 6. 14:42
 1/4 anonim ***** válasza:
71%

Én átlagoltam. Ha kb 10 válaszból 8 ugyanaz volt, azt már elhittem.


Sajnos ez ilyen. ÉS hiába olvasol sokat, akkor is lesz egy csomó minden, amiben tanácstalan, bizonytalan leszel.

2017. nov. 6. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Begyűjtöd a mindenféle információt és meglátod, hogy melyik működik a babádnál. Aztán az is előfordulhat, hogy egyik sem.

A lényeg, hogy a te és a babád igényeit egyeztesd és annak alapján, ami nektek jó, alakítsátok a dolgokat.


Az első gyereknél én is mindent összeolvastam, és aztán bénáztam is, mert annyira jól akartam csinálni és a legjobbat adni neki, hogy közben nem tudtam élvezni a kezdeti időszakot, egy évet, mert mindig görcsösen meg akartam felelni, meg mindent kipróbálni.


A 2.-nál már tudom, hogy belesz---rok mindenbe, és abba, hogy ki hogy csinálja, mert azok csak lehetőségek, de nem feltétlen kell neked is úgy altatni, etetni stb., hanem ahogy nektek jó.

2017. nov. 6. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj a babádra és az ösztöneidre.

Az elsővel én is baromi tudatos voltam, minden legyen szabályos, ahogy a nagykönyvben meg van írva. Nem voltam boldog tőle.

A negyedikkel nem érdekelnek a szabályok, csak az érzések, minden sokkal kerekebb.


Nyilván eleinte nincs tapasztalatod, aggódsz. Válassz valakit, akiben megbízol, vele beszéld meg a dolgokat. Az okoskodókra pedig ne hallgass.

2017. nov. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én minden szaktanàcsado infoit begyüjtöttem (szules elott a gyk-n sem voltam), netet bujtam es konyveket olvastam.

Kb ugy rangsoroltam, hogy a leggyermekközpontubb tanàcsokat rangsoroltam elöre.

Leginkabb a hozzàtàplàlàsba izzadtam bele..gluten bevezetesenek ideje, modja pl, ott speciel a legovatosabb strategiat valasztottam, milumil gabonas 7 peppel, altalam sutott zabkeksz es hasonlo tanacsok helyett, es kezdetben 2 naponta egy mokkaskanal, napi egy evokanal es hasonlok helyett es 6-7.honap kozott amikor màr 50 gramm gyümit megeszik a baba egyszusszra.


Szoval a babagondozas, balesetkezeles, gyermeklelektan, mozgas es idegrendszerfejlodes, taplalkozas, oltasok, altatàs, beszoktatàs-szorongàsok, fogzàs, virusok-làz, betegsegek-tünetek, szoptatàs, poharbol ivas VS cumisüveg, szoptatàs kombinaltan, hogy ne legyen cumizavaros, nem volt semmi, mire mindenen àtràgtam magam es letisztult egy utvonal es mind mind hasznos volt, csak borzaszto, hogy igy kell mindent összeszedni mindenhonnan.


Pl tudtad, hogy az ujszülött mozgo vonalaknak làtja még azt ha egy papiron élénk vonalak vannak? Nagyon jo latasfejlesztö, ahogy pl erdemes élénk szinu körforgot adni felé, ill kicsit csillogo dolgokat is :)



Lényeg, hogy én a leggyermekközpontubb, leghumanusabb, legovatosabb tanacsokat valasztottam.


Es szerintem nem a babàm volt hiperszuper hogy együtt is müködött, hanem jo tanàcsokat szedtem össze.

2017. nov. 6. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!