Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Kik nevezhetők gazdagnak...

Kik nevezhetők gazdagnak manapság, vagy hogyan tudnám ránézésből eldönteni, hogy valaki gazdag?

Figyelt kérdés
Aki tud válaszoljon már, de ne *ülyeségeket, ha lehet!
2009. aug. 10. 11:25
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Minden viszonylagos! Az is, hogy ki kit nevez gazdagnak. Az egyik támpont pl. az, ha valaki magához képest nézi. A másik, ha ahhoz képest nézi, mennyi luxust engedhet meg magának, már, ha van ebbe betekintése.

Más kérdés, hogy mire jó az, ha valakiről azonnal megállapítod, hogy gazdag-e?

Nekem van pár olyan ismerősöm, akik nagyon is jól állnak, évente több külföldi nyaralás (nem épp környező országba), mindenkinek saját autó, márkás, jó minőségű (ámde nem hivalkodó) ruházat, cipők, átlagon felüli műveltség (ma már ez is sokszor rengeteg pénzbe kerül, mint pl. diploma, nyelvvizsgák, szuper könyvek, stb.). És elsőre csak annyi látszik rajtuk, hogy "rendben vannak". Tiszták, nem rongyosak, magabiztosak, szolídak. Vannak olyanok is viszont, akik az utolsó fillérjüket is olyasmire költik, amik külsőségek, drága óra, esetleg még akár húzós hitelből jó kocsi, miközben a villanyszámlát sem tudják kifizetni és minden haverjuknak is tartoznak. Szerintem ránézésből bármit eldönteni elég rizikós dolog, nem csak anyagi értelemben, de jellembéli dolgokat is ide véve.

2009. aug. 10. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
A gazdagokat nem tudom egyből felismerni, viszont a sznobokat egyből kiszúrom. Pl tömegközlekedési eszközön (ha kénytelen használni) lenézően tekint le mindenkire. Sok ilyent látok. De sznob ember olyan is lehet aki nem gazdag, csak "a sz@rra büszke".
2009. aug. 10. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Magyarországon már az büszke, aki nyaralni el tud menni.
2009. aug. 10. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!