Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülőként mit tennétek ebben...

Szülőként mit tennétek ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Babysitter vagyok külföldön, bentlakásos. A 9hónapos fiú ellátása és a ház rendbentartása a feladataim. Ezekkel jól boldogulok, a fiú imád, a szülők meg vannak velem elégedve. A probléma viszont, hogy van egy 10 évesük is. Viselkedési gondjai vannak, ami ráadásul kezeletlen, mert annak ellenére, hogy a szülőknek elegük van és látják, hogy már túlment az ő hatáskörükön, nem viszik orvoshoz. Agresszív, forrófejű, eddig mindenkibe, mindenért belekötött, ordított, akár a szüleivel is. Az első 2 hónapomban nagyon jól indítottunk, ha szabadidőmben elmentem szétnézni a városban velem jött, mesélt nekem a városról, épületekről, folyóról, stb. Néha rám is kiakadt semmiségekért, de nem gyakrabban, mint a szüleire, tanáraira. Az utóbbi hetekben azonban egyedül én vagyok a célpont, nem csak ordibál, ütni próbál (nyilván nem hagyom), de mindig beszólogat, kitalál történeteket, próbál megalázni, besározni a szülők előtt, nem titkolt célja (már ki is mondta, az anyja és az én jelenlétemben), hogy pár héten belül ki fog rúgatni. Persze nekik több eszük van, megbíznak a munkámban, és látják, amit látnak. Ennek ellenére félek, hogy ha másért nem is, de azért elküldenek, mert hátha mással nem viselkedne így a gyerek. Biztos vagyok benne, hogy nem én vagyok a probléma, és mással ugyanez menne, abban is, hogy ezt a szülők is tudják, de mivel a munkájuk miatt szükségük van segítségre (külföldiek, minden családtag több ezer km-re lakik), ezért esetleg adnának esélyt másnak, hiszen egy más személyiségű emberrel hátha jobban kijönne. A helyzet az, hogy terveim vannak ezen a környéken, így jó lenne maradni, máris imádom a kissrácot, a szülőkkel is elvagyunk, és a fizetés eszméletlenül jó, nem csak babysitterek között, de egyébként sem tudnék ennyit félretenni, egy "normális" munkából sem.


(Bocsi, hogy hosszú lett!)


Szóval, a kérdésem tulajdonképpen, hogy ti ilyen helyzetben megpróbálnátok mással, hátha menne? Vagy hagynátok engem, még akkor is, ha a saját gyereketek láthatóan a pokolra kíván?


2017. nov. 8. 18:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Az egyetlen értelemes megoldás, ha beszélsz a szülökkel, hogy a gyereket el kellene vinni pszichológushoz, mert valószínüleg valami baj van vele.

Lehet, hogy csak a babára féltékeny, de a másik véglet lehe akár autizmus is - meg a kettö közt rengeteg egyéb.


Ha nem kap idöben megfelelö segítséget, akkor emiatt rengeteg baja lesz. (Nem írtad, az iskolában is van vele gond, vagy ott nincs?)


Ha a szülök nem hajlandóak semmit tenni, akkor szerintem felkészülhetsz, hogy nem maradsz ott sokáig - vagy ök küldenek el, vagy te lépsz, mert túl sok lesz a stressz.

2017. nov. 8. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Azt megtenném, de nem ér semmit. Már ők maguk is beszéltek róla, most ott tartanak, hogy még fél évet adnak neki, aztán elviszik orvoshoz. Nem arra várnak, hogy elmúljon ez a viselkedés, szerintem azt is tudják/sejtik, hogy mi a probléma, mert mindketten orvosok (gondolom ezért is nehéz nekik elvinni a gyereküket egy "kollégához").


Viselkedésével az iskolában is van gond, de a tanulmányaival nincs. Ithon nehezen veszi rá magát, hogy elkezdje a háziját, de ha egyszer végre nekikezd, akkor úgy tűnik, hogy élvezi, akármi is a feladat, vagy tantárgy.

2017. nov. 8. 22:13
 3/6 A kérdező kommentje:
És persze köszi a választ!
2017. nov. 8. 22:14
 4/6 anonim ***** válasza:

Ennek ellenére megérné meg egyszer megpróbálni a beszélgetést - és azt emelni ki, hogy minél késöbb keröl a gyerek szakemberhez, annál kisebb az esélye arra, hogy rendbe lehessen hozni.


De mindenesetre nagyon dicséretes, hogy ilyen felelöségteljes valaki vagy, és megpróbálsz tenni valamit.

2017. nov. 9. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
70%

Az esetleg nem lehet, hogy "beléd szeretett"? Ebben a korban gyakori, és írtad, hogy eleinte nagyon lelkes volt irányodba. Aztán, mikor nem "viszonoztad", vagy a tesójával túlságosan jóban vagy (szerinte), féltékeny lett. Próbáltad azt, hogy a 10 évessel különösen türelmes és figyelmes vagy?


Előtted volt más au pairjük?

2017. nov. 9. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nem hinném, problémái már akkor voltak, amikor én idekerültem. Akkor én is azt gondoltam, hogy az új tesó miatt, de már nem vagyok benne biztos.


Persze, 4 hónapos kora óta au pairekkel van körülvéve, ráadásul akkor több időt is töltött velük, mert az anyja akkoriban fejezte be a tanulmányait.

2017. nov. 9. 11:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!