Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ismertek olyan fejlesztő...

Ismertek olyan fejlesztő játékokat, amelyeket kiscsoportos gyermekekkel lehet játszani?

Figyelt kérdés

Ha rossz a kategória, elnézést kérek. :)


Ötleteket, linkeket is elfogadok. Előre is köszönöm a válaszokat. :)


2017. okt. 17. 18:07
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
50%

Látom nem sikerült felfogni az előző kérdéseknél leírtakat.


Van egy játék webáruház ahol minőségi "fejlesztő" játékokat lehet kapni, a nevük: hor zrt

Ott tudsz válogatni.

2017. okt. 17. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

ŐŐ nem értem milyen előző kérdésekről beszélsz, de oké :D Kiscsoportos gyerekeket írtam, tehát óvodáról van szó, és én vagyok az óvónő.


Nem megvásárolható játékokra gondoltam, hanem olyanokra, amelyeket a gyerekekkel lehet játszani.

2017. okt. 17. 18:43
 3/16 anonim ***** válasza:
73%

Pedagógusként kellene lennie a repertoárodban könyveknek, pl Szabo Borbála, Mozdulj rá!

Forrai Katalin, Ének az óvodában

Mondd meg, mutasd meg(szerzőt nem tudom)

Kocsis lászloné, Ez volnék én?

Ill Anya tanits engem c is talán

Rosta Katalin, Hüvelykujjam..



Ez mind valo finnomotorikára, beszédre, testsémára, mozgásfejlesztesre, mindemellett agyi tevékenységekre

2017. okt. 17. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Plusz pl rajzolos versek, mint pl a pont, pont vesszőcske, készen van a fejecske, kicsi nyaka, nagy a hasa, készen van törökbasa


És még origami, bábozás, falevél vágás ragasztás, festés, hopelyhek stb

2017. okt. 17. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
81%

https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgy..


Erre a kérdésre gondoltam.

Egy óvónőnek egyébként azért csak több ismerete kell, hogy legyen erről, minthogy a gyk-n kérdezze meg, mit játsszon a kiscsoporttal.

Anyukám óvónő, van neki kb. egy tonna könyve erről, hogy milyen játékok vannak.

2017. okt. 17. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. :) Kezdő pedagógus vagyok 0 tapasztalattal. :)) és azért élesben tanítani teljesen más, mint amit az ember megtanul az egyetemen :)
2017. okt. 17. 19:08
 7/16 anonim ***** válasza:
62%
.... főiskolán... egyetemhez tartozó főiskolai karon... tényleg elég elképesztő, hogy nem ismered a fenti könyveket. Micsoda minőségi oktatás lehet... nemhogy nem tudod magadtól, melyik korosztályhoz milyen fejlesztő játékok valók, de még azt sem tudod, hol kell utánanézni??
2017. okt. 17. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
64%
Ha te (kezdő) óvónő vagy, nagy bajban vagyunk...
2017. okt. 17. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Szép kis emberek vagytok, mondhatom. Az ember segítségért jön ide, de többnyire csak fikázást meg beszólogatást kap mindenki.


Forrai Katalin könyvét ismertem, de nem magyarországi vagyok, így értelemszerűen nem is ide jártam iskolába. És egy szóval sem említettem, hogy nincs a repertoáromban semmi, mindössze ötleteket szerettem volna, hátha ezek alapján eszembe jutnak még másfajta tevékenységek is. Azért nem kell lenézni valakit mert pedagógus és segítséget kér, elvégre én is ember vagyok, nem pedig megváltó.


"Ha te (kezdő) óvónő vagy, nagy bajban vagyunk..."


Akkor hadd fordítsam meg. Ha te szülő vagy, akkor ilyen mentalitással és viselkedéssel, amit tanúsítasz, a gyereked/gyerekeid is nagy bajban vannak.

2017. okt. 17. 20:00
 10/16 anonim ***** válasza:
64%
A fejlesztő játék kifejezés kapcsán mindig felmerül a kérdés-mit akarunk fejleszteni? Hisz egy gyerek számára a szabad játék is önmagában fejlesztő.
2017. okt. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!