Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi c vitamint egy alsós...

Mennyi c vitamint egy alsós iskolásnak? Ma leszidott a gyógyszerész, hogy sokat adok

Figyelt kérdés

500 mg adok , de már pár éve. Gyerekorvos is egyetértett. Nem is betegek, talán évi egy kis nátha és ennyi. Ma mentem venni , de nem volt 1000-es, mondtam gyerekeknek lesz, szóval 500-ast szerettem volna. Hát jól megrótt, hogy sokat adok, merthogy ez a felnőtt adag és max betegség közben lehetne és , hogy jó vesekövet okozok ezzel a gyerekeknek.

Igazából ez eszembe se jutott, hisz anyám sosem evett c vitamint,veseköve lett és akkor az orvos nagy dózist javasolt neki belőle.

Most akkor mi is van valójában-,


2017. nov. 13. 14:52
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Veseköves anyámnak meg nagy mennyiségű C vitamint javasolt a doki, merthogy az új felfedezések már azt mutatják, hogy épp jó a vesekő oldására.

Nem tudom. Nem érzem a kockáztatást. Egyetlen egy embert nem tudtak még felmutatni, akinek a nagy mennyiségű c vitamin miatt lett veseköve.

Ahány orvos annyi vélemény.

Amit én tapasztalok, amióta nagyobb dózisban kapják, csak ők nem hiányoznak egész évben a suliból. Ha véletlen elkapnak egy náthát, adok nekik 2000-et és két nap. Ennyi, volt nátha nincs nátha. Előtte mindig kellett az antibiotikum, mert átment bakteriálisba.

Házirovosunk nyugodt szívvel löketi a nagy dózisú c vitamnt. Magam ha beteg vagyk 4000 is megeszek. Gyorsabban átesek rajta

2017. nov. 13. 20:09
 12/19 A kérdező kommentje:

Bocsánat elküldtem. Szóval azért tényleg kíváncsi lennék egy tudományos cikkre, ahol feketén fehéren leírják, hogy a c vitamin vesekövet okoz (és persze ne 1980-as leírás legyen).

Másrészt el sem merem mondani milyen mennyiségű D vitamint adok nekik :)

2017. nov. 13. 20:19
 13/19 anonim ***** válasza:
73%

En egyet nem ertek csupan. Ha te ennyire maximalisan jonak tartod azt a dozist, amit adsz a gyerekeidnek ill. magadnak, megis miert irsz ki kerdest errol?

Jol vallon veregetted magad, hogy Te milyen szuper mami vagy, de ezen tul volt barmi ertelme a kerdesednek? (Nem)

2017. nov. 13. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Ne legyen üldözési mániad. Ez igencsak beteges. Senki nem írt szupermamiságról. Te is tégy bármit belátásod szerint, főleg ha ilyen kisebbségi érzésed van!

A helyzet az, hogy igen, úgy csináltam, ahogy jónak láttam, hisz ki csinálná az ellenkezőjét_! De a gyógyszertáros elbizonytalanított. Ezért kérdeztem, ki hogy csinálja. És mivel jött pár ellenvélemény ( bár tudományos alátámasztás hiányában), egy egészséges vitába belemennék, hisz én jót akarok, de az ember sosem lehet maximálisan biztos önmagában. És akár meggyőzésre is várnék. De egyelőre nem jött csak fél válasz erre. És igen, próbáltam olvasgatni, találtam olyat, hogy vesekő megelőzésre ajánlják még a c vitamint. Plusz nem okoz vesekövet az új felfedezések szerint. Tudományos cikket viszont nem találtam. Ezért várnék értelmes válaszra! Persze tapasztalatra is. De közel sem olynara, mint a Tied, görgess tovább...

2017. nov. 13. 20:32
 15/19 anonim ***** válasza:

Szinte minden elelmiszerben van c vitamin...

Miert mergezed feleslegesen őket?


Nem veletlenul van minden vitaminra meghatarozva korosztaly szerinti maximum erték/nap. Plane hogy mesterseges keszitmenyek, nem csak c vitaminbol all..


Ajànlott értékek:


[link]

2017. nov. 13. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Az élelmiszerek is teli vannak mesterséges dologgal nem?

Annyi gyümit mi nem tudunk megenni, amennyi kellene, hisz fruktózérzékeny az egész család.

2017. nov. 13. 21:38
 17/19 anonim ***** válasza:
Uldozesi mania meg kisebbsegi erzes? Jezusom :D. A korabbi hozzaszolasom nyomokban szarkazmust tartalmazott.
2017. nov. 13. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
73%
Azért szerencse a szerencsétlenségben, hogy c vitaminnal adagolod tul, es nem màssal amiket a hirekben olvasni
2017. nov. 14. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem most lesz baja a gyereknek hanem majd párnév múlva, azért ez dúrva. A vitamin túladagolásba is bele lehet halni, ahogy olvastam Te mindent túladagolsz.

Én 31 évesen is napi 500mg c vitamint szedek úgy hogy nem eszek gyümölcsöt állandóan.

Felnőtt korában fog szenvedni a hülyeséged miatt

2017. nov. 14. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!