Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 1 éves Babát bilire ültetni?

1 éves Babát bilire ültetni?

Figyelt kérdés
1 éves a Kislányom és arra gondoltam, hogy elkezdenem ráültetni a bilire, nem erőltetésből és nem is akarom, hogy játéknak gondolja, csak hogy szokja. Sok gyerek van körülöttem a családba, baráti körben. Legtöbbjük 3 éves kora körül lesz szobatiszta nagy szenvedések árán. Ezt megelőzve gondoltam, hogy elkezdeném már most, butaság szerintetek?

2017. nov. 13. 19:47
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
Egy teljesen normális hangvételű kérdést tettem fel, szeretem amikor valaki ilyen pökhendi módon válaszol.
2017. nov. 13. 20:51
 12/25 anonim ***** válasza:
82%
Nevetni fogsz, #11-es, de ez nem hülyeség. Nekem a legidősebb gyerekem lett leghamarabb szobatiszta a 3 közül, nála még használtam textilpelus (pedig volt már akkor is Pampers és társai). A húgainak később sikerült, ők már nem kaptak textilt (nem lehetett kapni normálisat, különben lett volna nekik).
2017. nov. 13. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
53%

Az én környezetemben nem nagy kínszenvedések árán lesznek szobatiszták. Ha érett a gyerek egyik hétről a másikra szobatiszta lesz. Nálunk így volt. Tíz hónapos koráig nem is ült, tehettem volna bilire. 2,5 évesen már ejszakára is szobatiszta volt és egyáltalán se szenvedni, se erőlködni nem kellett vele.

Próbáld meg. Ha nem jön be és csak később érik meg rá tényleg, akkor Ti szenvedhettek még évekig.

2017. nov. 13. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
84%

Idegrendszeri érettség kérdése, ami egyénenként változó. Én két éves koromra - mindenféle trükk nélkül - szobatiszta lettem. A lányom májusban töltötte a hármat, augusztus végén egy hét alatt lett szobatiszta.

Olyannal próbálkoztunk korábban, hogy nyáron bugyiban van kint. Maga alá eresztett egy tócsát, aztán boldogan ugrált benne.


Gyermekorvost nyugodtan kérdezz meg, hogy mi az előfeltétele annak, hogy szobatiszta legyen egy gyerek. És ennek a típusú idegrendszeri érettségnek semmi köze a gyerek általános intellektusához. Tehát nem okosabb vagy butább, aki más életkorban válik szobatisztává.

Orvosi szempontból egyébként a 4. születésnap a határidő. Addig orvos se fog foglalkozni vele - és ez csak a nappali szobatisztaságra vonatkozik, az ágytisztaság 6 éves korig "kell", hogy meglegyen.

2017. nov. 13. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
Igen, Tesóm Kisfia hihetetlen okos a kortársaihoz képest, de valahogy ez a szobatisztaság nem megy. Nem célom, hogy minél előbb legyen szobatiszta, inkább nem szeretném, ha később gond lenne belőle.
2017. nov. 13. 21:24
 16/25 anonim ***** válasza:
86%
Kérdező csináld! Semmit nem veszthetsz.
2017. nov. 13. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
72%

Megmutathatod neki, csak ne eroltetsd. Magyarazd el, ultess ra plussallatot, vagy "ulj ra" te. Ha ebredes utan teszed ra kozvetlenul, akkor nagy esellyel bele is fog pisilni, es gyorsabban megerti. Aztan ahogy novoget, bevonhatod a teljes folyamatba, megtorolheti magat wc-papirral, kidobhatja a wc-be, segitseggel lehuzhatja, stb. A gyerekem nagyon elvezi az onallosodast. O 1 evesen meg pici volt hozza, 1,5 evesen jott meg a kedve ugy, hogy nem adtam ra alulra pelenkat, csak egy terdzoknit, folulre meg egy kicsit hosszabb felsot. 12-18 honapos kor kozott kulonosen nagy erdeklodest mutat sok gyerek a bili, wc, uritesi folyamatok irant, ezt erdemes kihasznalni, igy kesobb valoban konnyebb lehet. Hy mar tudja, hogy mire valo, onnantol viszont nem jo unszolni, eroltetni, csak elolhagyni, es varni, hogy magatol akarjon raulni. Ajanlom ezt az oldalt:

[link]

2017. nov. 13. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:
Igen, eröltetni semmiképpen nem szeretném. Nagyon köszönöm! Meg fogom nézni a belinkelt oldalt.
2017. nov. 13. 23:21
 19/25 anonim ***** válasza:
90%

Miért lenne belőle gond? Az én fiam későn lett szobatiszta, de nem kellett vele erőlködni. Amikor ott tartott, akkor szinte balesetmentesen szobatiszta lett. Az egyetlen hátrány az volt, hogy sokáig kellett pelenkára költeni. Most négy éves és senkit nem izgat, hogy ő három vagy két évesen lett-e szobatiszta.


De nyugodtan megpróbálhatod, ha nem erőlteted, nem ártasz vele.

2017. nov. 14. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
62%
Teljesen felesleges, de ha nem erőlteted, ártani nem fogsz vele. A szobatisztaságot, pontosabban a vizelet- és széklettartást egy hormon szabályozza, amíg az nem jelenik meg a szervezetben, addig fejre is állhat az anyuka, akkor sem fogja tudni a gyerek szabályozni az ürítését. Márpedig a szobatisztaság ezt jelenti, nem azt, hogy minden nap ötkor ráültetik a bilire, és akkor produkál valamit. Egy szobatiszta gyerek, ha érzi az ingert, képes jelezni, hogy kell neki, és képes addig tartani is, amíg rá nem ültetik a bilire (nyilván idővel egyre hosszabb ideig is tud várni). Éppen ezért felesleges bilire ültetgetni csak úgy, hogy "szokja", lesz bőven ideje megszokni akkor is, amikor már tényleg tudja használni.
2017. nov. 14. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!