Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Két szobás lakás berendezése...

Két szobás lakás berendezése kisbabával?

Figyelt kérdés

Egy 65nm-es két szobás lakásban élünk párommal és most várjuk első gyermekünk.

Még mindig nem döntöttük el mi a jobb ha a pici velünk egy szobában van vagy mi költözzünk át a nappaliba (térelválasztó és úgy franciaágy) és csak a kicsié legyen a szoba.

Két de inkább három év múlva tudunk elköltözni nagyobba, szóval hosszútávú megoldásra lenne szükségünk.

A háló 15nm a nappali (és étkező) 32nm.

Ti mit gondoltok melyik a jobb megoldás?


2017. nov. 15. 15:32
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia! Hosszútávon sokkal jobb, ha a babának külön szobája van, és ti alszotok a nappaliban. Mert ha este már lefekszik aludni a pici, ti meg még tvznétek, vagy beszélgetnétek, akkor zavarnátok őt. Vagy ha reggel ti már felkeltek, akkor jobb egy nagyobb szobában lenni, mint 15nm-en szorongani amíg felkel.

Mi másfélszobásban lakunk, és bevált nekunk, hogy a picié a kisszoba. Az első pár hétben én beköltöztem a szobájába, és ott aludtam a kiságya mellett egy ágyon.

2017. nov. 15. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mindenképpen a baba az egyik szobában, ti meg másikban - ez mindenkinek jobb!
2017. nov. 15. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mindenképp külön legyetek, mindenkinek jobb így. :)
2017. nov. 15. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

én is a különalvást pártolom. Nekünk 3 szobás a lakásunk, de két gyerkőc van. amikor a másodikkal voltam várandós, egyértelmű volt, hogy ő is külön szobát kap - megkapta a hálónkat mi meg mentünk a nappaliba. Én egyik gyerekemmel sem tudok aludni, egy szobában, egy ágyban meg pláne nem. Próbáltam jópárszor együtt aludni velük ilyen olyan betegség alatt, de minden volt csak alvás nem. És most már nagyon örülök hogy nem raktam őket magunkhoz, mert így megmaradt a férjemmel az intim szféránk, esténként össze tudunk nyugodtan bújni.


Van egy barátnőm, ő kezdetektől az ágyuk mellett altatja, odatoltak egy kis gyerekágyat...a gyerek most 3 éves. esze ágában sincs a saját szobájában aludni, el is pakolták a kiságyát a gyerekszobából és az anyukájának fogalma sincs meddig fog velük aludni...így nekik a gyerekes műszak reggel 8tól este 10-ig tart, mert így nem is akar a gyerkőc korán lefeküdni, addig van ébren, amíg ők is...

nekik ez így jó állítólag, én mondjuk úgy látom hogy kettes életük nincsen a férjével, de nekik jó így - azt mondja a barátnőm, hát neked is ezt kell eldönteni: hogy mik a hosszútávú terveid...

én örülök hogy 8-9 körül a saját szobájukban elalszanak és még megtudunk nézni egy filmet nyugodtan

2017. nov. 15. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Terhesen én is a különalvást pártoltam, aztán ez megváltozott, amikor a borzalmas alvó, tesközelségmániáslányom 47x ébredt éjszaka fogzás+mozgásfejlődés, majd szeparációs szorongás miatt olyan 6-7 hónapos korától, és egyszerűen már képtelen voltam ennyiszer átmenni éjjel. Annyira fáradt voltam, hogy hihetetlen, 1 órát nem tudtam egyben aludni. A férjem hiába próbált segíteni, csak én kellettem ilyenkor (meg a cici). Szóval én elég gyorsan megváltoztattam a nézeteimet az együttalvásról :D Aztán rájöttünk, hogy tulajdonképpen szeretünk vele aludni, úgyhogy így maradtunk.


Ugyanakkor javaslom én is, hogy legyen külön szobája, mert mi például úgy oldottuk meg az én időt, meg az egymással foglalkozást, hogy este először mindig a saját ágyába tettük a gyerkőcöt aludni, és akkor hoztam csak át mellénk, mikor már mi is lefeküdtünk, és felébredt. Amíg még fent voltunk, bementem visszaaltatni, ha ébredt. Így mindenkinek jó volt, nekünk sem ment az együttalvás az egymással töltött idő rovására, én is többet pihentem éjjel, és a kislányunk is megkapta a testközelséget.

2017. nov. 15. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Huhh hát a többség a külön szoba mellett van.

Én is csak a párom szívesen aludna a kicsivel, de úgy gondolom azért mert nagyon várja, hogy megérkezzem és ő is kapcsolatban lehessen vele. De hosszú távon nem tűnik jónak.

A hálóba gondoltam tennénk egy normál ágyat is a babaágy mellé és ha épp nyűgös éjszaka van akkor én ott aludnék a babával néha.

Ez jó ötlet?

2017. nov. 15. 19:34
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

igen, nekünk is volt kanapé a gyerekszobában, az elején tényleg nagyon sokat szopiznak, és főleg sokáig! van hogy 40 percet is rajta lóg, ilyenkor nekem nagyon jól jött a kihúzható kanapé, befeküdtem mellé, és így az sem volt gond ha óránként kelt, megtudtam szopiztatni, és így a férjem át tudta aludni az éjszakát, őt nem zavartuk.

ha nem lett volna ott a kanapé és ki be kell mászkálni hozzá a háló szobánkból, akkor a férjem se tudott volna aludni. Minek szívjunk ketten...szóval praktikus ha befér oda egy ágy, aztán majd úgy kb a 2-3. hónaptól kicsit jobb már az alvóka és jó esetben csak 2-3 alkalommal ébrednek éjjel.

2017. nov. 16. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!