Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Mennyibe kerül egy 50 nm-es...

Mennyibe kerül egy 50 nm-es lakás berendezése?

Figyelt kérdés
Van már konyhabútor, tűzhely, a fürdőben szinte minden. Ami kellene: mosógép, hűtő, étkezőgarnitúra, kanapé/ágy, szőnyeg, tévé, állványok, 1-2 állólámpa, mikró, előszobabútor, függönyök, növények... És még sorolhatnám. :) Ami pozitívum, hogy konyhai cuccokkal el vagyunk látva, mert albérletből költözünk sajátba. Tudom, hogy ezt így nehéz meghatározni, de egy körülbelüli összegre lennék kíváncsi. Mindenből ízléseset, de olcsót szeretnénk.
2013. okt. 21. 08:34
 1/5 anonim ***** válasza:

cca 500 ezer.

- mosógép, hűtő kb. = 150

- étkezőgarn, kanapé/ágy = 150

- szőnyeg, tv = 100

- állólámpa, mikró, függöny, növény = 100

- előszoba-bútor = 30-50


Persze ezek egy szerintem un. középkategóriás termékek árai. Attól is függ, hogy az ország melyik részében élsz, milyen üzletben/üzletláncban vásárolsz, és milyen minőséget. Mert pl. a tv-nél csak egy átlagos márkát számoltam, és nem Grundig és nem plazma, stb. stb. Az más kategória!!!

2013. okt. 21. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%

Mosógép: 300 körül már vannak jók

Hűtő: 200 körül már elég nagyok

Kanapé: szintén 300 egy normál méretű és minőségű

Szőnyeg: ez mérettől függ, olyan 20-30.000-et szánnék rá abból már kijön 1 nagyobb és 1-1 kisebb

Tévé: 170-250 között

Állványok: mármint TV bútorfal? OLyan 150-200.000 egy átlagos

mikrót nem tudom.

függönyök: 40-50.000 között

étkezőgarnitúra: 100.000

ágy: alsó hangon 150.000

előszobabútor 20.000, azt kapsz olcsón is.

2013. okt. 21. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

nézd meg az IKEA honlapját, sok jó ötlet, ízléses dolgok vannak, és nem is olyan drága.

próbálom leírni a kb. árakat a felsoroltakra:

mosógép 100e

hűtő 150e

kanapé igénytől függően 100-200e

szőnyegnél méret és anyagfüggő, de 30 körül már vannak szépek

TV-m nincs, de azt is lehet kapni 100 körül

állólámpák: 5-10e

mikró 20-30e

előszobában nekem egy fogas és cipős szekrény van, a kettő együtt olyan 20e volt

függönyből a kész olcsóbb mint a méretre varratott. itt nagyon széles a skála.

növényeket lehet kérni ismerőstől, családtagoktól :)

2013. okt. 21. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Növények: nálunk a zöldséges piac utolsó sorában árulnak nénikék általuk szaporított virágokat kis cserepekben olcsón adják, te majd megnevelgeted.

Másrészt volt, hogy kertes ház ablakában láttam szép cserepes virágot és becsöngettem, kunyiztam kis hajtást róla. :)))

Leánder-hajtást a Nyugdíjfolyósító Intézet helyi kirendeltségének udvarán láttam, oda szemtelenkedtem be, és kértem egy kis hajtást róla!


De tudjál róla, mifelénk van egy babona: "Lopott virág nem hajt ki!" Tehát hajtást nem lopunk, kérünk, és jó szívvel fogják adni!!! :)))))

2013. okt. 21. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Bútoroknál, berndezési tárgyaknál sokat számít, mekkorák az igényeitek, milyen a kézügyességetek, vannak-e (nektek, szüleiteknek, barátoknak, etc) szerszámaitok. Sok bútort (fôleg szekrényeket, tv állványt, székeket, de akár ülõgarnitúrát is) fillérekért be lehet szerezni az interneten, bolhapiacon. Ezeket lefestve, esetleg egyedileg dekorálva tényleg kevés pénzért lehet egyedi beremdezésetek, akár a minimalista, akár az otthonos, akár az extravagáns stílust kedvelitek. Persze viszonylag sok idõt, és meglepôen kevés kézügyességet kíván, mindenképp elmondható, hogy nem néhány nap alatt lesz meg a teljes berendezésetek, cserébe 100%-ig a saját ízlésetekre szabhatjátok a lakást. Hogy néhány szót a háztartási berendezésekrõl is ejtsek, szerintem a hûtônél, mosó-és mosogatógépnél a márkán nem érdemes spórolni, egy Bosch, Zanussi, etc megéri a plusz felárat. Amin spórolhattok, az a felesleges funkciók kihagyása (hiszen ami nincs, az nem romolhat el). Teljesen felesleges (hogy a hûtõnél maradjak) az italadagoló, jégkockakészítõ, lcd kijelzõ, meg miegymás egy hûtõbe. Nekünk két csili-vili, fullos hûtõnk romlott el néhány napon belül (szerencsére szó nélkül cserélték), végül egy teljesen egyszerû modelt hoztunk haza (összvissz egy forgókapcsolóval rendelkezik), ez már évek óta hibátlanul szolgál.
2014. márc. 30. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!