Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért ekkora "bűn" pár napra/ó...

Miért ekkora "bűn" pár napra/órára másra bízni az 1 év alatti babát?

Figyelt kérdés

Elég sok kérdésben olvastam itt is,plusz a családi/baráti körömben is sokan mondták ezt.

Én máshogy vagyok vele,de őszintén érdekel,hogy attól valaki miért lesz sz*r anya,hogy nincs egyfolytában a gyerekével?



2017. nov. 16. 17:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
86%
Az "egyfolytában vele van", és a "több napra másra bízza" között van néhány fokozat. Azt is jó lenne tudni, hányszor fodul elő ilyen "pár napra mássa bízza", meg azt is, kire bízza. Aki szoptat, eleve nem tudja másra bízni több napra.
2017. nov. 16. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
89%
Pár óra belefér, de pár nap az nagy sokk lehet a babának. Ha szoptatsz, akkor neked is kellemetlen. Persze, ha a baba nem kötődik annyira az anyához, mert nem ő az első számú gondviselője az más, de akkor azt a születésétől úgy kell alakítani. Az hogy mindig vele vagy, aztán lelépsz 2 napra, az később pszichés gondokat okoz, és majd nem érted mi baja.
2017. nov. 16. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
89%
Pár órára nem gond, de több napra már az, szerintem.
2017. nov. 16. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
86%
A pàr óràval semmi gond,a pàr nappal viszont igen.Az anyai ösztön azt diktálja,hogy nem hagyom magàra a gyerekemet, és szerintem a többség így gondolkodik.Most nagy divatja van az énközpontúsàgnak,de egy anyànak maga elé kell helyezni és a gyermekét,főleg,ha ilyen pici.Csak egy pàr év és simàn mehet több éjszakàra is Mamàékhoz példàul.
2017. nov. 16. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
92%
Semekkora. De most pár óra, vagy pár nap? Nekem muszáj hetente többször is pár órára másra bizni, mivel beteg vagyok és kezelésre megyek, mondjuk emiatt nem is szól be senki.
2017. nov. 16. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

a kisebbik lányom nagytesóstul volt a nagyival kétszer is a nyáron egy-egy éjszakát, mert esküvőre mentünk. az egyik alatt kb 8 hónapos volt, a másik alatt 10.

én nem szívesen hagyom magára, néhány órára sem egyébként, úgy kell kirúgdosni pihenni mellőlük, de ez én vagyok, én megértem azt is, ha valaki inkább elmenne lazulni, feltéve hogy olyan kezekre bízza a gyermeket, aki valóban mindent megad neki - nagymama, nagypapa, esetleg egy olyan baby szitter aki már bejáratott. szerintem semmi kivetni való nincs ebben, mondom ezt tényleg úgy, hogy én csak muszájból hagytam őket magukra, pár órákra, de a nagy pl 2 éves elmúlt mikor először éjszakára "magára" maradt, akkor is azért mert épp a húgát szültem

2017. nov. 16. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
85%

Nem midnegy hogy pár óra vagy pár nap.


Azért "bűn" pár napra, mert egy ilyen pici babának még jobban szüksége van az édesanyjára. Nem csak azért hogy legyen aki eteti, altatja, játszik vele, hanem mert az édesanyja jelenti neki a biztonságot.

Plusz ideális esetben azért egy 1 éven aluli baba még szopik.

2017. nov. 16. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
20%

Szerintem itt teljesen fogalmuk sincs az embereknek arról, hogy a babák nem látnak rendesen, az időérzékük és memóriájuk pedig a minimumom van. Ugyanúgy élnek meg pár perc sírást, mint pár órányit.


Szerintem egy kimaradt nap teljesen rendben van mondjuk havonta, annak ellenére, hogy én nem voltam nélküle 12 óránál többet egyhuzamban, azt is ritkán, mert nem éreztem szükségét.


Másrészt ismerek olyan anyukát, aki úgy "tanította" meg aludni a gyerekét, hogy pár este nem ment át a gyerekszobába az üvöltésre. Na az az anya lazán el is mehetett volna az alatt az idő alatt, ha már úgy sincs a kicsivel.


Már nagy a gyerek, semmi baja nem lett, látszólag jó a kapcsolatuk.

2017. nov. 16. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
90%

Az egy év alatti baba lehet 3 hetes is, 5 hónapos is, meg 11 hónapos is. A pár óra és a pár nap között is van különbség.


Az, hogy ki mennyi időre és kire passzolja le a gyereket, az függ a babától és a szülőtől. Mindenki ismeri annyira a babáját, hogy tudja mit bír.


Szerintem akkor lesz valaki sz-r anya, hogy ha annak ellenére passzolja le hosszabb távra a babáját a saját kényelme érdekében, akinek még szinte teljesen szüksége van az anyjára.


Ismerek olyat, aki a 6 hósát ráhagyta a nagyira, amíg két napra elutaztak, de tudta, hogy a gyerek jó kezekben van, és a baba se nem szopizott már, se nem volt az a matrica baba, aki állandóan az anyja után sír. Szinte észre sem vette, hogy nincs ott az anyja. Ezt a fiammal nem lehetett volna eljátszani, mert kb. egy évesen volt hajlandó megengedni az apósomnak, hogy megfogja, addig bárki csak megfogta, már vörös fejjel üvöltött. Őt esély sem volt arra, hogy pl. 6 hósan ráhagyjam valakire fél napra, kivéve az apjára, de ő meg állandóan dolgozott. Ha ennek ellenére a saját kényelmem érdekében két napra lepasszolom pl. a nagyszülőkhöz, ami időszakot végigüvölt utánam, na akkor sz@r anya lettem volna.

2017. nov. 16. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

8: azért ez nem teljesen így van, azt már kutatások, tények is igazolják hogy a sírás milyen káros hatással van a babára, az ilyesfajta sírni hagyás amiről te írsz megemeli a baba stressz szintjét és élete végéig elkíséri. A bátyám mániákus depressziós. Egyszer beszélgettem anyukámmal más kapcsán, hogy ő hagyott e bennunket valaha sírni. Azt mondta a bátyám igen, mert akkor az volt a divat, de annyira sajnálta mindig, és minket két hugit már sose hagyott sírni, szívére hallgatott...nem akartam neki mondani mert már úgyis mindegy és szív eleget a bátyám ápolásával, de nem nehéz osszekapcsolni hogy a depresszioja és a sírni hagyás kozott van némi osszefugges...


Egyebkent ezt ugy írom, hogy én magam is alkalmaztam alvástréninget az 3gyik gyerekemen, de nem abbana formában ahogy te írod: hogy be se mentem hozzá...sok módszer van, kíméletesek és kevésbé azok, amikkel meglehet tanitatni a nehezen alvó babákat jobban aludni, de az hogy órákra sírni hagyjam eszembe nem jutna, es az ilyen formában bűn, és aki ilyen elven magára hagy egy akár 2 hetest akár 4 évest, az igen is bűn...


Az, hogy anyuka nagykn kimerult és pihenne vagy csak kettesben elutazna a férjével és ezert megkeri az imadott es gondoskodó nagyit hogy ugyan tegye már be mikroba azt a lefejt tejet 3 orankent, meg szeresse meg amennyit keri a baba, az nem bűn!!!

Az anyai kozelség fontos, de ez nem csak a CICI, sok módon meg lehet szeretni egy babát. És azert abban igaza van a 8asnak hogy egy ejszakábol nem sokat fog erzekeli a baba..de elmenni meg csak az menjen el egy estere aki biztos benne hogy a baba nem fogja vegig uvolteni...maskulonben nem is ertem hogy lenne kepes jol erezni magat

2017. nov. 16. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!