Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Apuka ilyen kapcsolati felállá...

Apuka ilyen kapcsolati felállásában támogatnátok azt, hogy a lányaitok találkozzanak az "új nővel"?

Figyelt kérdés
10 hónapja külön élünk a férjemmel, a kapcsolatunk már régen rossz, szóval nem igazán viselt meg, hogy új barátnője lett. Azonban a kapcsolatuk nem hétköznapi, bár együtt vannak 10 hónapja, de elég lazán állnak egymához. Heti 2-3 napot vannak együtt, a nő jóval fiatalbb a férjemnél (26, férjem 43) és a úgy tudom, hogy neki van olyan nagy szabadságvágya, hogy attól is falra mászik, ha megkérdezik, mikor merre jár... A férjem jó apa, nagyon szépen támogatja a lányokat és rendszerint elviszi. Jövő héten kiruccannak Olaszországba egy hosszú hétvégére és vinni akarja a lányokat, akiknek ez lenne az első találkozásuk az apjuk új párjával. Szerintetek engedjem? Amiatt van bennem rossz érzés, ha ez a nő tényleg nem veszi komolyan a kapcsolatot, nem szeretném ha átjáróház lenne a lányok élete. Én sem mutatnék be nekik olyat, akivel nem tudok/lehet terveni fixen, csak jól érezzük magunkat. 4 és 11 évesek. Köszönöm a válaszokat! N44
2017. nov. 17. 12:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%

Jó esetben a lányoknak te meg a volt férjed vagytok a fix emberek,és nem hiszem,hogy túlzpttan bezavarna ha az a kapcsolat véget ér,legalábbis én ezt látom,hogy ha apával,anyával jó a kapcsolat akkor nem gond.

Viszont szerintem nem a legjobb ötlet rögtön egy Olasz hétvégével indítani,mert mi van ha nem jól sül el,mi van ha a lányoknak több idő kell és nem rögtön összezárva 3 napra egy idegen nővel.

2017. nov. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
9%
Teljesen mindegy, hogy milyen a nő, hogy szerinted megfelelő e vagy sem: nincs jogod hozzá, hogy dönts arról, az apa össze ismerteti e a gyereket az éppen aktuálissal.
2017. nov. 17. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%

Én mondjuk nem egy külföldi úton ismertetném össze őket az apuka helyében, mert ha a nőnek olyan szabadságvágya van, akkor lehet, hogy rosszul fogja érinteni és ki tudja, hogy hogyan reagálja le, ha végül is a lányokhoz kell alkalmazkodnia, akik szintén nem tudják úgy megélni a kiruccanást, ahogy kell.

Itt persze nem a nő érzésein van a hangsúly, hogy ő hogyan viselné, mert az jelen esetben nem nagyon érdekelne, hanem a saját gyerekeim szemszögéből nézném.

Végül is a sztori, hogy elmennek az apjukkal és egy ismeretlen nővel, akiről nem tudni, hogy mikor hogyan viszonyul a lányokhoz, két napig (+ utazás) meg végül is össze lesznek "zárva". Főleg a 4 éves.


Jobb lenne itthon megismerkedniük valami fél napos programon.


A nő tudja egyáltalán, hogy a lányok mennének? A lányok azért tudják, hogy van egy másik nő apa életében?

2017. nov. 17. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
Lehet nullára pontozni, nem változtat a lényegen: el se váltak még, az apuka ugyanolyan teljes jogú szulo. Ha elvalnak se lesz anyukának beleszolasi abba, hogyan apuka kivel ismerteti össze a gyereket
2017. nov. 17. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Kedves utolsó.

Én is elvált vagyok! Sem én,sem apuka nem döngetjük a mellünket,hogy márpedig én megmondom vagy márpedig én ugyanolyan jogú szülő vagyok.Igen jogom van...jogom van nekem is mindenhez,ahhoz is,hogy hetente más pasit cipeljek az ágyamba a közös otthonunkba ahol a gyerekemmel élünk.Ettől még nem teszem meg.És képzeld vannak olyan elvált felek (mi is) akik megbeszélik ezeket a dolgokat,és a gyerek érdekét tartják szem előtt.Van ahol apa elfogadja hogy ez MÉG nem jó ötlet vagy nem jó ötlet ilyen formában és nem az megy,hogy apa ordít hogy márpedig csak azért is elviszem,csak azért is úgy lesz (ami sokszor ugye csupán arról szól,hogy nehogy már a másik fél akarata érvényesüljön ha jogos ha nem) anyuka jogosan aggódik,és ahogy írja,az apuka jó apa.Lehet simán megérti,felfogja,és vagy megismerteti előtte a lányokat vele és jól sül el minden,vagy nem együtt mennek Olasz o-ba...

2017. nov. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Nem mondtam, hogy jó ötlet, csak kozoltem, hogy a kerdezonek konkrétan nincs beleszolasi joga
2017. nov. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Tudják, hogy van az apjuknak új barátnője, de még sosem találkoztak. A nő is tudja, hogy mennének a lányok is.

Hogy nincs jogom? Lehet, viszont a férjem mindig kikéri a véleményemet, mielőtt programot szervez velük, ezúttal is ez történt.

2017. nov. 17. 14:13
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
Na, hát ha kikeri a véleményedet, akkor mondd el neki.
2017. nov. 17. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Viszont ő amiatt kérdezett meg, hogy ugye most külföldre vinné őket 4 napra, nekem viszont az ötlött fel a fejemben, amit a kérdésemben is kifejtettem... Ha nem lesz - esetleg - tartós ez a kapcsolat (amit csak onnan gondolok, amit hallok róluk), akkor mennyire érdemes a lányainknak bemutatni őt egyáltalán. Én még nem ismerkedem más férfiakkal, de akit nem érzek majd fixnek, nem hiszem, hogy erőltetni fogom a találkozását a gyerekekkel.
2017. nov. 17. 14:16
 10/11 anonim ***** válasza:
55%
Beszéld meg vele, hogy ne mint új partnert mutassa be a nőt, hanem mint egy jó barátot és kerülje vele az intimitást a gyerekek előtt.
2017. nov. 17. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!