Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek ha meg lehetne...

Szerintetek ha meg lehetne választani a születendő baba nevét, akkor több gyerek születne Magyarországon? Ti támogatnátok egy ilyen javaslatot?

Figyelt kérdés
2013. nov. 27. 16:28
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Bocsánat: a baba NEMÉT, nem nevét :-)
2013. nov. 27. 16:31
 2/11 anonim ***** válasza:
93%
Nem, nem támogatnék egy ilyen javaslatot. Nézd meg Indiában mi van, ahol a lány gyerekek nagyrészét elvetetik. A népesség egészségtelenül nagy hányada férfi. Sosem tesz jót, ha az ember mesterségesen befolyásolni akarja a populációt egyik vagy másik irányba.
2013. nov. 27. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
90%

Nem.

Mert nem az számít, hogy milyen nemű, hanem, hogy egészséges-e. Legalábbis egy normálisan gondolkodó embernél.


Miért? Szerinted valaki azért nem vállal gyereket, mert nem akarja, csak az egyik nemű gyereket, és fél, hogy másik nemű lesz??? Érdekes gondolkodás...

2013. nov. 27. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
82%
manapság pénz kérdése a gyerek, nem nemé
2013. nov. 27. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
77%

Sajnos vannak-és ismerek ilyen embert.

Az illető szinte már megszállottan hajkurászta hogy ő márpedig csak kislányt fog szülni

Nézte a kínai naptárt,pozitúrákról dumált a szexben,valami teát is mondott meg ezernyi általa felkutatott módszert arra hogy sikerüljön neki

Ez több éve volt...kisfia lett..

Azután újból terhes lett..újból kisfiú

Most azonban egy szép 6 hós kislánya is van

Sajnos látni is hogy jobban szereti mint a fiait

2013. nov. 27. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
85%

Itt azért fontos megjegyezni, hogy hogyan lehet megválasztani a születendő baba nemét? Ugyanis azzal az eljárással, hogy a leendő apuka spermiumait ketté választják, és a kívánt kromoszómájút ültetik be, nekem nem lenne gondom. Persze ezt csak min. 2 gyerek után engedném. Gondoljunk csak bele, hány olyan család él ma Magyarországon, akik simán bevállalnák az új jövevényt, ha Ő ellenkező nemű lenne, mint a 2-3 nagytestvére. Egyébként ez akkor is jó megoldás, ha a családban van valamilyen örökletes betegség, ami csak az egyik nembe örökíthető. Szóval van jó és van rossz oldala is, mint mindennek.

Természetesen a nem miatt történű elvetetést határozottan ellenzem.

2013. nov. 27. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
46%
viszont szerintem az sem véletlen,m hogy miért pont az a spermium éri el a petét, amelyik. én ellene vagyok a mesterséges megtermékenyítésnek is ezért. a természet mindig a legerősebbet akarja. ahogy az állatoknál is amelyik győzött a harcban az szaporodik. ki tudja miért ez a sok allergiás is. a természet törvényeit felülírjuk mi kicsik...
2013. nov. 27. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
37%
Nem,abszolút nem tartom jó ötletnek,bármennyire is minden vágyam a fiam után egy kislány.Nem véletlenül születik fiúnak aki fiúnak születik,és lánynak aki lánynak,ebbe nem szabad beleavatkozni.
2013. nov. 27. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szerintem egy nagyon kicsivel több gyerek születne. Nem támogatnám.
2013. nov. 27. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
ezt olyan esetekben támogatnám, ahol a családban nemhez kötött genetikai betegség öröklődik. csak abban, mert ez a gyerek későbbi egészségét segíti. igaza van az egyik kommentelőnek: nem véletlenül pont az a spermium éri el a petesejtet. persze, benne van az is, hogy az Y kromoszómájúak hamarabb odaérnek, tehát ha nagyjából ovulációnál volt az együttlét, nagyobb valószínűséggel lesz fiú, ha nem, akkor meg lány, de ezt most felesleges boncolgatni... persze, nem vagyok álszent, nekem is megvan, hogy milyen nemű babát szeretnék jobban elsőre, másodjára, de majd ahogy hozza a sors, úgy kell lennie.
2013. nov. 27. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!