Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Valóban ennyire szar anya/embe...

Valóban ennyire szar anya/ember lennék? Tényleg rám férne egy pszichológus?

Figyelt kérdés

Azt tudni kell, hogy a 18 hónaposom 3 napja lázas, nem alszik, nyűgös stb. természetesen emiatt én is nyűgös is ingerlékeny vagyok.De amit ma kaptam a páromtól, meg anyukámtól azt nem érzem jogosnak, ezért írok ide.Elvittük párommal a gyereket az orvoshoz, édesanyám a közelben dolgozik odajött ő is.A gyerek szokás szerint ordított már akkor mikor meglátta a dokit, pedig nagyon kedves orvosa van, csak a torkát nézte meg meg a tüdejét hallgatta meg.Szóval a gyerkőc folyamatosan ordított, visított nem akart felöltözni a vizsgálat után.Hárman sem tudtuk megvígasztalni csak sírt-sírt. Végre a nagy sírás közepette sikerült minden ruhát ráadni, erre párom megkérdezte a gyerektől akar-e a nyakába ülni.A gyerek nem reagált rá semmit, tovább sírt én közben mondtam, hogy ne vegye a nyakába, mert kilátszik a dereka még jobban megfázik, tegyük a babakocsiba.Persze párom nem foglalkozott azzal amit mondtam (állítólag nem hallotta) a nyakába akarta tuszkolni a síró gyereket, aki persze nem akart menni, teljesen megfeszítette magát.Én ekkor erélyesen és ingerülten (de még nem kiabálva) rászóltam, hogy vegye le a gyereket, ne erőltesse, láthatóan nem akar a nyakába menni. (ez nem a többi beteg előtt történt a váróban, hanem egy kicsit messzebb a folyosón).Na erre anyukám is és párom is nekem estek, hogy ne kiabáljak, ne rendezzek jelenetet, hogy viselkedhetek így stb.Tény és való,hogy már pattanásig feszültek az idegeim, és nem a legbájosabb hangvételben szóltam, de úgy érzem nem voltam annyira "gáz".Itthon meg megkaptam, hogy pszichológusra van szülségem...😭😭


Ti mit gondoltok erről?Elfogadom azt is, hogy ha valóban úgy gondoljátok, hogy én voltam a hibás, csak légszíves kultúráltan írjátok le.


Köszönöm!



#gyerek #hiszti #ideges anya
2017. nov. 17. 15:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha ennyivel pszichológushoz kellene menni, akkor én én is és a férjem is ott ülne már pár éve. :-) Egy síró, magát feszegető gyerek mellett, talán suttogni kellett volna a párod fülébe? Amikor halkan szóltál, akkor nem hallotta. Ennyi.
2017. nov. 17. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen erthetoen reagaltal, ok lihegik tul a dolgokat, ne foglalkozz veluk. Igazan megérthetnék hogy te is tudsz feszult lenni, foleg ilyen helyzetben.
2017. nov. 17. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
92%

Gondolom nem ők ápolják a gyereket, aludtak éjszaka (ellentétben veled), viszont odajöttek jópofizni meg eljátszani a gondos apa/nagyszülő vagyok-ot.


Nem, nem a te készülékedben van a hiba. Kicsit megpróbálhatnának tehermentesíteni, vagy legalább nem fokozni a helyzetet, akkor a te idegeid is kismulánának, és jobban tudnád tolerálni az ő hülyeségeiket.

2017. nov. 17. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem legközelebb menj kettesben a gyerekkel a slepp nélkül,nem kell hogy feleslegesen idegesítsenek...
2017. nov. 17. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, akkor csak jól éreztem én, hogy nem velem van a nagy gond.Utololsó válaszoló köszönöm a te válaszodat is, azoban azt le kell írnom a férjem védelmében, hogy ő segít itthon alapból is, a beteg gyerkőchöz is felkelt néha, és biztosan ő is kimerült, de ezt azért mégsem érdemeltem meg tőle..szerintem.
2017. nov. 17. 16:26
 6/14 A kérdező kommentje:
Az előző kommentem a 4-es válaszolónak szólt.5-ös válaszoló teljesen igazad van, mondtam is hazafelé, hogy jobb ha ő nem jön velünk többet mert csak stresszel, de ezen meg megsértődött.
2017. nov. 17. 16:29
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Igazad van.

De miert jartok csapatostul az orvoshoz ?

2017. nov. 17. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Egyedül szoktam vinni a dokihoz, ez most tényleg ilyen "csoportosra" sikerült, de többet biztosan nem lesz ilyen.A páromat nem tudtam, hogy jönni fog, már ott várt a rendelőben, anyukám meg mivel a közelben dolgozik megkértem, hogy addig vigyázzon a babakocsira,kabátra stb. amíg bent vagyunk az orvosnál.
2017. nov. 17. 17:11
 9/14 anonim ***** válasza:
ebben a szituációban igazad volt. azonban ennyiért még senki nem akarna pszichológushoz küldeni, pláne nem ketten egyszerre, anyuka meg általában a saját gyereke pártját fogja, ha veletek még sem így történt, akkor gondolom, ez már nem az első eset hogy kibuksz - még ha ezúttal jogos is a dolog
2017. nov. 17. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Csak párom mondta a pszichológust, anya nem.
2017. nov. 17. 17:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!