Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 140 ezerből ki lehet jönni 2...

140 ezerből ki lehet jönni 2 gyerekkel bő 1 évig?

Figyelt kérdés
Le van vonva ebből a lakáshitel+ rezsi és az autó költségei. Most egy százassal többet kapunk a gyed miatt de ebből bőven tudunk visszavenni. Ha dolgoznék még több lesz. Lassan el kellene döntenem bölcsibe adom-e vagy sem 2 évesen, én nem szeretném, de ahhoz nagyon össze kellene húzni a nadrágszíjat. Szabolcs megyében lakunk, szóval nem egy túl drága környéken. Ez a pénz 2 felnőtt, egy óvodás és egy 2 éves között fog eloszlani, tapasztalat van valakinek?
2017. nov. 19. 06:52
 1/8 anonim ***** válasza:
87%
Magyarán ez már csak a kaja, ruha, gyógyszer, szórakozás. Ki kéne.
2017. nov. 19. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%
Csináljatok egy próbahónapot, és adjátok össze a költségeket!
2017. nov. 19. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Bőven, has nem vesztek luxus dolgokat. Kajára elég 40.000-50.000.- Ft.
2017. nov. 19. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
74%
Találsz a neten hasznos költségtrackereket, egy hónapig próbáld ki. Vagy egy sima excelben vezesd, h mire mennyit adtatok ki, és látni fogod, kijöttök-e.
2017. nov. 19. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
7%
Mi nem jönnénk ki. Nekünk nem volt anyagi gond, de ment bölcsibe mivel ez nagyon fontos a gyereknek.
2017. nov. 19. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Mi 2 sulis es egy 1,5 evessel is kb ennyit koltunk.

Havi 1x tesco,metro nagybevasarlast csinalok.mindent megveszek ami elall.hust is veszek egy honapra valot a metroban,itthon feldolgozom es ugy pakolom el a fagyasztoba.

Erre havi 70-80ezer korul megy el.de igy tenyleg csak pekaru,zoldseg,gyumolcs,tej kell a boltbol.

Szerintem minel kevesebbet mesz boltba,annal kevesebbet koltesz feleslegesen.

A maradek 60-70ezer eleg szokott lenni.

Pedig mi tobbol gazdalkodunk,de nem szorjuk a penzt.mindig megnezem mi mennyi.

En sem adom a picit bolcsibe.

2017. nov. 19. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Ez a baj, 180-200 körül simán elköltünk, 80-100 ezret csak kajára. Tudom lehetne olcsóbban is, de eleve én és a nagyobb gyerek tejre és szójára diétázunk, ő tojásra is, kert nincs így zöldséget és gyümit se kapok túl olcsón, a kajapénzt nem tudom hogy szoríthatnám lejjebb. Az ovi nem tudom milyen költségekkel fog járni, még a nagyobb is itthon van. Van félretett pénzünk valamennyi, de felélni sem szeretném, ha nem muszáj. Pár hónap alatt el kell döntenünk a bölcsit.

2017. nov. 19. 12:51
 8/8 anonim ***** válasza:

Simán!!

Mi albérletben élünk 2 gyerekkel, kutyával, albérlet+rezsi kifizetése után marad kb. 100 ezer ft mindenre ( bérlet, étel, óvoda, ruha, tisztálkodási szerek, váratlan kiadások stb.).

Nem élünk nagy lábon, nem veszünk luxus dolgokat (pizza és hasonlók), de ha figyeled mindenből az akciókat, leértékeléseket, akkor meg lehet úszni éhezés nélkül.

2017. nov. 19. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!