Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Jogos a testvér háborgása, ha...

Jogos a testvér háborgása, ha ő nem kap a szüleitől 10-20 ezret néha, mert félmillákat keresnek a párjával, míg testvére egyedül gyerekkel 50 ezerből él?

Figyelt kérdés
arany életet élnek, nem szorulnak senkire, ráadásul együtt párban. és sérelmezi, ha testvére kap valamennyi segítséget, jelzem NÉHA, nagyon ritkán, kb félévente a szülőktől.
2014. aug. 18. 10:03
1 2 3 4 5 6
 1/58 anonim ***** válasza:
100%
Lehet mert a testvér nem megsegítésnek éli meg hanem " jutalom"-ként, és szimplán féltékeny.
2014. aug. 18. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/58 A kérdező kommentje:
csak mert a szülők nem tudnak, vagy nem szívesen segítenek 20-40-ekkel, tehát ha adnak, duplán már nem tennék.
2014. aug. 18. 10:05
 3/58 anonim ***** válasza:
36%
Örüljön a kisebb vagyonoknak! De ha zavarja, hogy nem igazságosan cselekednek akkor tegye szóvá! Hogy ő miért nem kap annyit? Ennyi.
2014. aug. 18. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/58 anonim ***** válasza:
66%

Nálunk a szülők mindig egyenlőként kezeltek minket. Ezt képzeld el úgy, hogy mindkettőnknek megadták a lehetőségeket: tanulni, fejlődni, pénzügyileg is. Aki nem élt vele (a nővérem) őt erőn felül támogatták, mert nem tudott volna egyről a kettőre jutni. Engem is támogattak attól még, hiszen a gyermekük vagyok, pedig mi jól élünk.


Én ezt gondolom.


30N

2014. aug. 18. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/58 anonim ***** válasza:
72%

Nem leszek népszerű, de azért leírom: jogos.

Nem az, hogy segítik a másik testvért,amikor az rászorul, ez természetes, hanem valószínű az a baja, hogy a szülők nem tisztázták ezt vele. Úgy gondolják, hogy jól él, nincs szüksége rá, sokat keres (fizetési papírt mutatott, vagy csak hasra ütve gondolják ezt? Ha valóban ennyit keres: Nyilván megdolgozott azért, hogy ennyit keressen, ha tényleg félmillákat visznek haza a párjával, ennyi pénzt egy érettségiért nem dobálnak utánad.)

Szerintem az a baj, hogy nem lett tudatosítva benne, hogy figyelj, neked most jobb, a másik gyereknek nem, most neki segítünk egy kicsit, de ha te lennél bajban, akkor neked fogunk. Ez a szüleid dolga, de nyilván nem az erősségük a kommunikáció, mert ezzel kellett volna kezdeni.


Te meg ne legyél féltékeny a tesódra, a pénzére, a párjára, az ő pénzére, és a közös életükre, mert megdolgoztak érte. Inkább példát vegyél róla, hogy mihamarabb a saját lábadra állj, és jó példával járj a gyereked előtt. Sok sikert.

2014. aug. 18. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/58 anonim ***** válasza:
46%

Nem jogos. Ő nem szorul segítségre. Gondolom, a testvérnek ettől az alkalmi kis segítségtől sem lesz olyan az élete, mint a háborgó testvérnek.

Nem értem, mire féltékeny :S

2014. aug. 18. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/58 anonim ***** válasza:
33%

Az utolsónak vannak igaza!


Ha annyira jó testvér lenne, szerintem ő is megsegíthetné a testvérét. (még ha csak kölcsönbe is amit majd ha jobb lábakon áll, visszaadhatja)

2014. aug. 18. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/58 anonim ***** válasza:
47%

Jogos. A szulonek illo mindket gyerekkel ugyanugy torodni. Attol, hogy nem szorul ra a masik, meg illene neki is adni, hiszen pont ugyanolyan gyereke az is, mint a masik.


Az, hogy te egyedul nem boldogulsz, nem szamit, attol a testveredet nem szabadna a szuleidnek igy hatterbe szoritania. Az sem a testvered hibaja, hogy te nem vagy ugyanolyan szinvonalon, mint o, a te parkapcsolatod meg plane nem rajta mulik...

2014. aug. 18. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/58 anonim ***** válasza:
88%
Nézőpont kérdése. Abban nincs igaza a testvérnek ha pénzért sóvárog amikor nekik van. Ha másfajta támogatást sem kap, akkor lehet, hogy igaza van. Pl. nekünk a férjemmel sok pénzünk volt, ezért el sem fogadtam volna egy fillért sem. A testvéreméknek kevés volt, ők kaptak. Én viszont pénz helyett olyan támogatásokat kaptam, hogy pl iskola-meló-család mellett nagyon elfáradtam, ezért sokszor anyu küldött főtt ételt. Ilyenre a tesóméknak nem volt szükségük. Nekem az, hogy hétvégén nem kellett főzéssel bajlódnom, nagyon nagy segítség volt. Kinek mire volt szüksége, azt kapta :)
2014. aug. 18. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/58 anonim ***** válasza:
81%

Hát valamennyire jogos. Biztos nem a pénzt hiányolja, hanem azzal lehet baja, hogy ugyanazt a nevelést kaptátok, mindkettőtöknek megvoltak ugyanazok a lehetőségek kb, ő küzdött és elért valamit, a másik, aki meg nem tett meg mindent esetleg, tartja a markát és kapja a pénzt... őszintén? Engem is zavarna. Normális keretek között nem tenném persze szóvá. De én is tennék megjegyzéseket, ha a tesóm látszólag nem iparkodik eléggé rendezni a sorsát (mivel ha csak kb félévente fordul elő és nem egy alkalomra utaltál, már elég régóta ez az állapot) és a szülők se állnak annyira fényesen.

Persze a másik oldal meg csak azt látja, hogy jaj, a tesónak sokkal jobb élete van, ami csak úgy a semmiből pottyant az ölébe nyilván minden és két fűszálat nem tett érte keresztbe, bezzeg vele hogy kitolt az élet, hiába küzdött, a sors így kitolt vele, hüpphüpp.

Ha így nézed, akkor mondjuk érthető a reakciója, nem?

2014. aug. 18. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!