Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti is tele voltatok kételyekke...

Ti is tele voltatok kételyekkel és félelmekkel az első gyerek előtt?

Figyelt kérdés

Nagyon vágyunk már babára, de tele vagyok aggodalommal.

Mi van, ha nem leszek jó anya? Mi van, ha nem tudom majd, mit kell vele csinálni, ha sír és nem tudom megnyugtatni? Mi van, ha nem fogom bírni az éjszakázást, és a stresszt?

És még sorolhatnám, millió ilyen kérdés kavarog bennem.

Nekem nem nagyon volt dolgom kisbabákkal soha életemben, nem tudok róluk semmit... A családban született kisgyerekek se kötöttek le soha, ha ilyesmi volt a beszédtéma, nem is foglalkoztam vele.

Most próbálom pótolni a hiányt, és rengeteget olvasok erről, és ha van lehetőségem, kérdezősködök is azoknál, akiknek már van.


2017. nov. 19. 10:50
 1/6 anonim ***** válasza:
49%

Bizony. Sőt hogy megvigasztaljalak most is hogy már a másodikat várom 😂

Az hogy kételkedsz jó. Gondolj arra hogy az mennyire nem aggódik aki pedig nem jó anya, sőt gyerek se való neki. Jó pár kérdés van itt magabiztos, magát jó anyának tartó véglénytől akire egy lepk3t nem biznék rá.

2017. nov. 19. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Persze, ez teljesen normális.

Azzal se tudlak megnyugtatni hogy minden félelmed elszáll ha a karodba tartod, igazából csak onnét kezdődik az igazi aggódás ami innentől egész életen át kísérni fog, mert egy anyuka mindig aggódik a gyerekéért.

Nekem se volt környezetembe kisbaba, mikor megszületett azt se tudtam hogy pelenkázzak, mit csináljak ha nem tud kakilni, mit csináljak mert már az 5. tápszer se jó, előtte hogy miért nem indul be a tejem ,aztán ahogy növekedett más miatt féltem hogy miért nem alszik, mit csináljak fogzásnál, legrosszabb ha betegek és te tehetetlenül nézed ahogy szenvednek.

De ne aggódj első év után minden könnyebb lesz, nem lesz már az a magatehetetlen kisbaba, ki fogod ismerni minden sírását, mozdulatát, ki fogja mutatni a szeretét, a dühét, a boldogságát onnantól lett nekem könnyebb.

Most is 19 hónapos nagyfiú már, még nem beszél de még is mindent megértek mit szeretne.

Én ha elakadtam mindig internetet vagy nagyszülőket hívtam segítségül, anyósom is rengeteg jótanáccsal szolgált, ő nevelési elvei állnak a legközelebb az enyémhez .

Szóval meg fogod tudni oldani, nem mondom hogy könnyű lesz, de menni fog ne aggódj. Azok a legjobb anyukák akik azon aggódnak hogy jó anyák-e :)

2017. nov. 19. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, ez teljesen normális.

Közben meg gondolj arra , hogy a világon mennyi gyerek van, hogy a putriban a 14 évesek szülnek, az elmaradott országokban úgy szintén, anélkül hogy írni vagy olvasni tudnának a szülők. És még mindig nem halt ki a világ.

Sőt, már több 1000 évvel ezelőtt is szültek, és hol voltak még akkor a könyvek, meg az internet ?

2017. nov. 19. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Persze, ez szerintem tök természetes. Én rettenetesen majrés kismama voltam, főleg az utolsó hetekben kerülgetett a frász, ahogy körülnéztem a sok babás holmi között, és belémhasított, hogy én még soha nem csináltam ilyet, és mi lesz velem, mi lesz ha elrontom, stb...


Az első napokban/hetekben tényleg voltak nehézségek, de utána pikk-pakk belejöttem mindenbe, és nagyon élveztem a babázást. A vígasztalhatatlan sírás szerintem sok szülő rémálma, de egyrészt a legtöbb esetben van ami segít (nálunk ez pl az Adamo hinta volt), másrészt ez a periódus is elmúlik egyszer (főként hasfájás és fogzás idején sírt sokat a kislányom)


Egyébként én most várom a 2. gyermekemet, és kezdenek újra előjönni a félelmeim, holott tudom, hogy egyszer már végig tudtam csinálni, és másodjára is biztosan menni fog, mégis néha negatív gondolatok motoszkálnak a fejemben... Én betudom a hormonoknak :)

2017. nov. 19. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az elso elott nem, nagyon eros vagy volt bennem es a ferjemben is. Most szeretnenk masodikat mar egy ideje, bennem most nagyon sok a ketely, de kezdek atbillenni arra az oldalra, hogy jobban szeretnek, mint amennyire felek, es majd megoldjuk. En sem sok kisbabat lattam elotte kozelrol. Erdemes az elkepzeleseket es elvarasokat magaddal szemben a minimumra redukalni, es a szobajoheto segitseget mar elore atgondolni. Mi ugy kepzeltuk, hogy 6 honapos korara mar atalussza az ejszakat, kulon szobaban lesz, es el lehet kezdeni kivaltani a szopit a szilard etkezesekkel, az egyik legjobb baratnom eskuvojen pedig ott tudok maradni a lagzin, majd a nagyszulok altatjak. Aztan lett egy extrasok testkozelt es nagyon gyakori szoptatast igenylo, 13 honapos koraig sokat ebredo gyerekem, aki most 20 honapos, tovabbra is ebred, de mar csak 1-3x, meg mindig velem alszik, maskulonben felebred, letenni kulon szoptatas nelkul nagyon nehez, erzekeny a zajokra, ezert felkelni mellole sem egyszeru, ha ki akarok jonni. Mondjuk rengeteget javult a helyzet minden szempontbol, mar csak parszor szopizik egy nap, es en is tajekozodtam mar az igeny szerinti szoptatasrol, igy nem banom mar 6 hetes kora ota, hogy atalltunk ra a rengeteg elonye miatt, ugyanez igaz az egyuttalvasra is. A nagy testkontaktus igenyet emellett hordozassal oldjuk meg, az is sokat javult, miota kuszni kezdett. En megtanultam a fentieknek az elonyeit nezni, es igy mar eleve igy allok hozza majd a masodikhoz, ezert is van bennem sok ketely, mert bar szivesen csinaltam, meg ha fizikailag nem mindig konnyu, de kettovel nem tudom, hogy fogom birni.
2017. nov. 19. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szóban ezt el sem merem mesélni senkinek, a lányom 2 hónapos kora óta átalussza az éjszakát, előtte is, csak azért nem, mert mindig felkeltettem, éjszaka 10-11 órát alszik, nem bőg, csak ha éhes, tök jó fej, én meg arra készültem, hogy nem fogok aludni évekig, hát szerencsére nem így lett. Nem lehet ezeket előre tudni, éppen ezért ne félj előre.
2017. nov. 19. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!