Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy éltétek túl az első...

Hogy éltétek túl az első időszakot, amikor egy dackorszakos mellé megérkezett a 2. gyerek?

Figyelt kérdés

Én még nem várok 2. babát, de fontolgatom. Kisfiam nagyon dacos, és őszintén fogalmam nincs hogy bírnék el egy újszülöttel ha most érkezne :-D

Akiknek 3 év körüli dacos nagytesó mellé érkezett a kisbaba, milyen praktikákkal "éltétek túl"?


2017. ápr. 2. 18:21
 1/8 anonim ***** válasza:
A praktikák jöhetnek nekem is, fél év múlva szükségem lesz rá. 2,5 év lesz a korkülönbség nagytesó és kistesó között.
2017. ápr. 2. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a három gyerek között 2 év, és 17 hónap van. Mindkétszer az volt a legnehezebb időszak, amikor a nagyobb 2-2 és fél éves volt. Mikor a legkisebb született, a két tesója 3,5 és 1,5 évesek voltak, az dac szempontból kevésbé volt durva.

Egyébként én úgy éltem túl, hogy megtanultam nem idegeskedni. Se azon, ha egyszerre két gyerekem sír, és azonnal szeretné, ha valamilyen szükségletét kielégíteném. Se azon, hogy egy-két üvöltő gyerekkel vonulok végig az utcán.

2017. ápr. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Ugy,hogy ne szulj masodikat. Legalabbis meg ne. Nem vagytok amugysem nyulak. Nincs eleg dolgod?
2017. ápr. 19. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Legesszerubb, ha nem sorozatszulsz. Adj meg az elsonek magadbol mindent, neveld szepen okos kisgyermekke es ha az lett, johet a masodik. A gyerek nem kinderfigura, amit gyujteni kell, hogy oke johet a kovetkezo meg a kovetkezo..... ha Te is latod hogy a gyermeked nehez eset, VARJ a kisebbel! Kulonben Te is itt fogsz kikotni gyakorin, mint a tobbi sorozatgyarto kis korkulonbseges, kifaradt es idegileg szetzakkant anyuka.
2017. ápr. 19. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Se nem nyúlnak nem érzem magam, se kinder figurként nem akarom gyártani a gyerekeket, hanem vágyom rá, de nem akarok beleugrani, csak az érzés miatt, ezért érdeklődök olyanoktól akik átélték. Ha annyira nyúl lennék, akkor nem itt kérnék tapasztalatokat, hanem már a 4-et pottyantanám.

De igazatok van. A világért sem szeretnék ilyen indulatos, érzéketlen lénnyé válni mint ti :-D Mert nyilván azért szóltatok hozzá, mert van tapasztalatotok, és nektek szól a kérdés, ugye? Hiszen minek szólnátok hozzá, ha nem nektek szól a kérdés? ;-)

2017. ápr. 20. 08:36
 6/8 anonim ***** válasza:
En csak egy jo tanacskeppen irtam azt hogy minek ilyen hamar meg egyet szulni. Mert igazam is van. De nalad mar szerintem keso,mert te mar most ki vagy szetstresszelt anyuka vagy,ahogy elnezem a valaszodbol. Mi lesz veled ha hamar meg pottyantasz egyet.:D Nem kell az igazsagon felhaborodni.:D De te tudod,nem az en mehem,testem,es idegeim,ja meg penztarcam.:D
2017. ápr. 20. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
A 3 év 9 hónap az kis korkülönbség? Mi az "normális" tehát nem kicsi? 5-6 év? :-D
2017. ápr. 21. 14:50
 8/8 anonim ***** válasza:

Úgy,hogy nem csináltattam magam fel többet újra.

Van egy 23éves fiam,aztán csao mindenki.

2017. ápr. 21. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!