Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek emiatt csúfolhatják?

Szerintetek emiatt csúfolhatják?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősömnek nemrég született meg a kisfia, és az Ariel nevet kapta. Nekem rögtön pozitív lett a név, mert a bibliai vonatkozás jutott eszembe. Ismerősöm mondta is, hogy bibliai nevet szerettek volna, és hangzásra ez tetszett a legjobban. És a jelentése (Isten oroszlánja) sem rossz.

Azért nekem az is megfordult a fejemben, hogy nem fogják-e egyesek ezt női névnek hinni a kis hableány miatt, vagy épp a mosóporból kifolyólag csúfolni. Persze ezt nyilván a tudatlanok, de a legtöbb rosszindulatú gyerek biztos nincs tisztában a név eredetével. Vagy szerintetek ilyen érelemből minden név csúfolható? Ti mit gondoltok erről? Ha tetszik nektek mernétek adni a gyereketeknek?



2017. nov. 20. 22:23
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
90%

Nagyobb eséllyel fogják csúfolni, mintha József lenne.

És igen, mindenkinek egyből a kis hableány meg a mosópor fog beugrani első hallásra és nagyon sokszor kell majd magyarázkodnia, hogy honnan ez a név. Mert igen, nagyon lányos név annak ellenére, hogy egy bibliai férfi név.


Amúgy én nem érzem magam tudatlannak csak azért, mert nem vagyok jártas a bibliai nevekben.

Ha valaki így mutatkozna be, valszeg meglepődnék, magamban egy jót nevetnék, és utána megkérdezném, hogy mégis honnan ez a különleges név. És valszeg ő ismét, 1.956.224.115.889-edszerre elmesélné, és már a töke tele lenne az állandó meséléssel.


Kisgyerekként meg sajnálom, mert sok extra szívatáson fog még végigmenni a neve miatt.

2017. nov. 21. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
30%

6-os, 'miért kapott lánynevet ".

Disney adott a kis hableánynak férfi nevet. De Amerikàban azt adnak, amit akarnak. Pl Cameron Diaz színésznőnek férfinév a keresztneve.

2017. nov. 21. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Én eddig nem tudtam, hogy bibliai név... o.o

Magam is kislánynak hittem amikor elolvastam a nevet.

2017. nov. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, mond meg a szülőknek, hogy nézzék meg a gyerek anyakönyvét és egyéb iratait, nehogy lánynak legyen feltüntetve egyik iraton, mivel nagyon lányos név.


Csak azért írom, mert egy ismerősöm a kislányának a Hedvig nevet adta, és habár az anyakönyvön jól szerepelt a neve, de a személyijében férfiként volt feltüntetve.

2017. nov. 21. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
anno nálunk volt egy Etele az évfolyamban, őt meg behívták a lányok közt, orvosi vizsgálatnál..
2017. nov. 21. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!