Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért KELL a gyerekeket szeretni?

Miért KELL a gyerekeket szeretni?

Figyelt kérdés
Nem arról van szó, hogy utálom őket, de teljesen hidegen hagynak, a hisztiző, nyávogó, bömbölő kölykök meg egyenesen kiakasztanak. Mégis, ha valaki meglátja rajtam, hogy nem vagyok elájulva a gyerekétől, már úgy néznek rám mint a véres rongyra. De mégis miért kell valakit az életkora miatt szeretni/kedvelni? Ez olyan, mintha azt mondanám valakinek, hogy mostantól igen is szeressen minden 30 és 40 év közöttit. Totál nonsense.
2017. nov. 22. 09:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%

Társadalmi elvárás.

Aki nem olyan mint az átlag, azt kinézik, kirekesztik. Nem kell vele foglalkozni.

2017. nov. 22. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
84%
Nem KELL. De érdekességképp a babák, gyerekek (és kisállatok) elvileg úgy lettek "kialakítva" - nagy fej, nagy szem, mint a Disney vagy anime rajzfilmek cuki szereplői - hogy az emberből előhívják az utódgondozási/-védelmi ösztönt. Ezek szerint ez nálad hiányzik :)
2017. nov. 22. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
88%
Ne is törődj ezzel. A szeretetnek szívből kell jönnie, nem elvárásra.
2017. nov. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
49%

Nem kell tőlül elájulni, de azért ehy minimális empátia elvárható lenne.

Te mit szólnál hozzá, ha mindenki pofákat vágva, gúnyos szemforgatások közepette méregetné a lassan sétáló nagymamádat. Én megérteném ha rosszul esne.

Kicsit több emberségre lenne szükség. Annyira széthúz mindenki és irritálja ha valaki más mint ő. Pedig mindenki volt gyerek és ha van egy kis szerencséje meg is öregszik.

2017. nov. 22. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
33%

Jó lennél a Patent egyesületbe, ahol azt mondják, hogy mi anyák a vécébe járunk sírni, mert megbántuk a gyereket.

Ez egy ösztön, ami egy normális emberben megvan.

2017. nov. 22. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
88%
Valójában elég sokan vannak úgy, hogy nem szeretik úgy általában a gyerekeket, csak a sajátjukat, meg párat a családban/baráti körben, amelyik szimpi. Nincs ebben semmi meglepő. Én mindig akartam saját gyereket, tudtam, hogy őt imádni fogom, de mások gyerekei sosem érdekeltek túlzottan. Már van egy lányom, 2,5 éves, ez nem változott. Nem érdekelnek úgy általában a gyerekek, néhányat szeretek, akik valamiért szimpik, de pl. a barátnőim közül is van egy, akinek nem bírom a gyerekeit. A csajjal semmi bajom, egyszerűen a gyerekei nem szimpik. Egy másik barátnőm lányát viszont imádom, meg van semleges is. Egyáltalán nem kötelező minden gyereket szeretni.
2017. nov. 22. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem nem kell. Én sem szeretem a gyerekeket. Van egy 4,5 éves fiam, őt imádom, de idegen gyereket nem szeretek. Valahogy nem jön ez belülről, hogy babusgassam, gagyogjak neki...stb.

A sajátomnak bármit, ha kellett órákig ringattam, énekeltem neki, de az idegen gyerekkel nem tudok mit kezdeni.

És pont leszrm ha ez másnak nem tettszik... De én nem tapasztaltam ezt, hogy bárki csúnyán nézzen rám ezért. És az én gyerekemet sem kell mindenkinek szeretnie.

2017. nov. 22. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
83%
Kíváncsi lennék, mi az ami miatt csúnyán néznek rád. Ha úgy reagálsz a gyerekre, mint amikor a tv reklámban pontozzák a babát, az tényleg gáz.
2017. nov. 22. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
80%
Én más kisgyerek hisztijet, sivítását nem tudom elviselni, pedig 3 gyerekes anya vagyok!!! ( az enyémeimet el tudom, de másétól a falra mászom!!)
2017. nov. 22. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
25%

Nem kell!

De alapvetően egy gyerekszerető emberről feltételezem, hogy nagyobb szeretettel, empátiával fordul azok felé, akik gyengék, védelemre, gondoskodásra szorulnak (akkor is, ha nem az övéi). És én ezt az emberség nagyon fontos fokmérőjének tartom.

Akiben ez nagyon nincs meg, arról azt tételezem fel, hogy könnyen átgázol a gyengéken, naivakon, magukat megvédeni képtelen embereken, vagy tán ki is használja őket a maga hasznára.

2017. nov. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!