Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a foglalkozásotok és...

Mi a foglalkozásotok és mennyire kompatibilis a gyerek- gyerekekkel? Munkahelyet szeretnék váltani.

Figyelt kérdés

Sok mindenhez értek és időm is van valami új szakmát tanulni ha arról lenne szó.

Viszont tanácstalan vagyok, hogy mik lehetnek azok a munkahelyek, cégek, munka típusok, amik mellett kiegyensúlyozott tud lenni a család.


Értem ezalatt a stressz kérdést, a munkaidő hosszát vagy szórását (pl késő délután kezdődik de sokáig tart? Az nem jó..), a sürgős gyerekhez futás miatti rugalmasságot, stb.


Amúgy jó munkahelyem van, jól is keresek, de mindenki épp felmondásban van, hanyatlik az egész és félek, mire visszamegyek nem lesz már munkahely..



2017. nov. 22. 10:39
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én online marketinges vagyok, home office-ban dolgozom nagyrészt, néha bejárok, de ez nem kötött, kötelező időpontokban van, hanem amikor úgy gondolom, vagy jó lenne ezt-azt megbeszélni. Nyilván ez baromi gyerekbarát, határidőket kell tartanom, de azon belül úgy szervezem a munkát, ahogy én akarom, tehát bármikor el tudok rohanni, ha kell, meg ilyesmi.

Most 2,5 éves a lányom, nem jár bölcsibe, jövő szeptembertől lesz ovis. Nem könnyű, mert sokszor dolgozom éjjel, amikor alszik, de megéri, főleg hosszú távon.

2017. nov. 22. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem olyan munkahely jó ahol vagy rugalmas a munkaidő, tehát nem csinálnak belőle nagy ügyet ha egyik nap csak fél órával később érsz be vagy korábban el kell menned, illetve ahol lehet legalább heti 1-2 napot otthonról dolgozni.
2017. nov. 22. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én gépészmérnök vagyok. Otthonról sajnos nem tudok dolgozni, de viszonylag rugalmas a munkaidőm. 7-15.45ig tart, így apuka viszi oviba a gyerekeket és én megyek értük. Szerencsére nincs messze az ovu így 4-kor el tudom hozni.

Ha el kell mennem értük valamiért, vagy csak program miatt előbb, nem gond a munkahelyemen. Bár minden nap nem néznék jó szemmel, de szerencsére nem betegesek. Hónap végén pedig csak azt nézik, hogy a munkaidő (pl 168 óra 21 munkanapnál) meglegyen.

Mivel a gyártáshoz kapcsolódó a beosztásom, így nem teljesen rugalmas, de tartható és jól keresem vele.

2017. nov. 22. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én a közigazgatásban dolgozom, ez az a tipikus 8-tól 4-ig munka. Praktikus, mert a gyereket tudom vinni-hozni, nyilván nem keresek vele vagyonokat, de stabil és kiszámítható, nincs műszak, nincs túlóra. Az éves szabim is több, mint azoknak, akikre a munka törvénykönyve vonatkozik, nekem ez is szempont volt az ovis szünetek miatt.

Szerencsére az én fiam sem beteg sokat, viszont ha otthon maradok vele, akkor a munka megvár, tehát a táppénz után szívás visszajönni, és behozni a felhalmozott elmaradást, de túlélhető.

2017. nov. 22. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Pedagógiai asszisztens vagyok a helyi ped. szakszolgálatnál. Most megyek vissza dolgozni a kisebbik fiam után. Jó, mert nem igazán van túlóra, mert nem kell hajnalban menni és emberi időben végzek, és mert van pószabadság, ami egy iskolás gyerek mellett kincset ér.

Amit nem szeretek, hogy előrelépési lehetőség nem nagyon van. Van másik szakmám is, azzal tudnék továbbfejlődni is, egyedül a pószabadság tart vissza a váltástól, mert az ott nincs. Meg a másik szakmában elkepzelheto lenne olyan munkahely is, ahol több műszakban kell dolgozni, de ez nem tartana vissza, itt a férjem, közösen meg tudnánk oldani a gyerekeket.

2017. nov. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
81%
Vállalkozó vagyok, butikom van. Alapesetben este háromnegyed 6 körül èrek haza, de mivel van alkalmazottam, így heti legalább egyszer,de inkább kètszer meg szoktam oldani, hogy èn menjek a fiamèrt oviba, egyszer pedig a fèrjem megy, többi nap a nagyszülőkè.
2017. nov. 22. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!